Jump to content

problem z prowadzeniem legacy 2,0 A/T MY 05

klimek

Recommended Posts

wczoraj wracając ze stolicy moim legasiem na ekspresówce przy prędkości w granicach 100 km/h tył auta zaczął się dziwnie zachowywać nie mogłem go utrzymać :| zaczynał po prostu wpadać w poślizg gdy tylko zdejmowałem nogę z gazu, a po lekkim wciśnięciu gazu to auto zaczynało być stabilne droga była czarna choć znajdowała się na niej woda nawet matizem mnie wyprzedził, :evil: jak zwolniłem do 80 było wszystko ok sprawdziłem na trasie czy koła są dokręcone, powietrze w oponach w normie no i zastanawia mnie czy ma związek z tym szarpnięcie które się pojawiło przy zmianie biegu z R na D np po ruszeniu do tyłu, nie ważne czy skrzynia zimna czy rozgrzana tak jak by tył auta dołączał się z opóźnieniem może tuleje na tylnym dyfsze skończyły się jaka może być tego zachowania auta jeszcze inna przyczyna na śniegu auto jedzie równo bez nie ważne czy koleiny są czy nie nie zaobserwowałem takiego zachowania wcześniej ,ale po mieście to ostatnio max 60 bo nie da się szybciej przez te korki może ktoś kto ogarnia temat mi coś podpowie jutro jeszcze w aso się omówiłem zobaczymy ich diagnozę

Nie wiem jak u Ciebie to wygląda ale jak są gródki lodu na drodze, szczególnie w koleinach to autem troche rzuca i ma się wrażenie że jedzie lekkim zyzakiem wpadając w poślizg. Wmówiłem sobie że to normalne przy AWD i mi to jakoś nie przeszkadza :D

dzisiaj sprawdziłem i te tulejki od dyfra tylnego są pozrywane :shock: więc muszę od tego zacząć potem dalej będę szukał a mechanik powiedział że prawdopodobnie to jest przyczyną pływania auta na drodze i te szarpnięcia przy zmianie z R na D powinny ustąpić no i amorki też miałem na wiosnę ale zrobię to teraz bo tył prawy pociekł :(

• 3 weeks later...

a macie może rysunek gdzie są te tulejki? bo też mam wrażenie że czasem tył u mnie pływa i też amorki będę wkrótce wymieniał bo jak pisałem w innym wątku trochę mam dupkę obsiadniętą...

daj znać jak po wymianie tych tulejek :)