Skocz do zawartości

Podniesienie mocy


bimber

Rekomendowane odpowiedzi

Kto coś zmienił na lepsze ( o ile to możliwe ) w silniku i jakie ma efekty

Mam nadzieje że tym razem Szanowni Moderatorzy pozwolą temu wątkowi się rozwijać ;)

 

Ja mam wymieniony kompletny tłumik i strumienice zamiast kata

moc na razie 235 kucy ( za dwa tygodnie będzie prawie 300 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy tuning, [moderator czuwa] rezystor z allegro, kolega mi opowiadal jak na jakims forum sie pojawil kiedys koles chwalacy sie ze ma jakies auto (pewnie golfa) wytuningowane na 200 bhp, ale mu cos nie jezdzi, hehehe po paru wypowiedziach okazalo sie ze koles kupil wszystkie akcesoria "tuningowe" na alegro (turbonatory, strumienice, magnetyzery, czipy rezystory itd.) i pododawal sobie na kalkulatorku do seryjnej mocy, wszystkie te dodatkowe konie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym gościu , facet chwalił się na innych forach że objedzie tym swoim "wypasem" inne samochody

Kumpel z tigra team nawet spotkał takiego łosia (tigra z silnikiem calibry 1,8 jeszcze nie zaturbiona około 180 km )

co do przeróbek napisze jak już wszystko zostanie zrobione i zmierzone na hamowni ;) sorki OGS

trawka jasne czemu nie...ale po grilusiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wymieniony kompletny tłumik i strumienice zamiast kata

A możesz mi napisać po co wstawiłeś strumienice do Imprezy............. bo jeśli nie jest ona dedykowana do konkretnego auta to zrobi tobie więcej krzywdy niż będziesz miał porzytku z niej..... Nie lepiej było wpakować prostą rurę zamast kata.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy tuning, [moderator czuwa] rezystor z allegro, kolega mi opowiadal jak na jakims forum sie pojawil kiedys koles chwalacy sie ze ma jakies auto (pewnie golfa) wytuningowane na 200 bhp, ale mu cos nie jezdzi, hehehe po paru wypowiedziach okazalo sie ze koles kupil wszystkie akcesoria "tuningowe" na alegro (turbonatory, strumienice, magnetyzery, czipy rezystory itd.) i pododawal sobie na kalkulatorku do seryjnej mocy, wszystkie te dodatkowe konie :lol:

 

Gdzies czytalem o typie z trojmiasta, ktory ma golfa 1.9 TDI, zarejestrowal sie na jakims forum dla dieslowcow i mowil ze ma 170 koni a wyszlo...... :lol: Nie chodzi ci przypadkiem o tego samego? Jak znajde jakis link to umieszcze ale mowie - polewa na maxa :lol:

 

 

Tak z innej beczki... Ma ktos z was WRX'a lub wie ile daje mocy i momentu chiptuning z 225PS.??? no i jakie sa osiagi w porownaniu do serii? Kolejna sprawa, czy w przypadku Imprezy jest to bezpieczny "zabieg"? Nie ma potem problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedyne co zrobiłem w swoim samochodzie to zmniejszyłem jego masę... Czyli schudłem 5 kilo... :lol: 8) A tak poważnie to zmiany które chciałem wykonać zostały mi tutaj odradzone i chyba słusznie... :wink: Jedyne Co będę robił to wymieniał tłumik końcowy bo i tak jest na wyczerpaniu więc założę pewnie supersprint'a... :roll: Zastanawiałem się jeszcze nad przełożeniem skrzyni na manuala, ale rodzicielka powiedziała stanowcze "NIE" (nie kojażyć z Urbanem... :wink: ):evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wymieniony kompletny tłumik i strumienice zamiast kata

A możesz mi napisać po co wstawiłeś strumienice do Imprezy............. bo jeśli nie jest ona dedykowana do konkretnego auta to zrobi tobie więcej krzywdy niż będziesz miał porzytku z niej..... Nie lepiej było wpakować prostą rurę zamast kata.....

a strumienica to co innego jak nie rura udająca kata? :). ja mam właśnie coś takiego - wygląda jak kat a tak naprawdę to pusta pucha i nic innego :). od kiedy ją wstawiliśmy o wiele lepiej ciągnie z dołu i pali litra mniej, a przejeżdzone są na niej całe wiosna i lato i auto nic się z tego powodu nie buntuje.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nim wjade po maceracjach na hamownie i zobacze wynik to dokładnie wszystko opisze na forum a dodam że przy samochodzie broń boze nie pracują "dłubacze" tylko na szczęście prawdziwi spece od naszych kochanych pojazdów :mrgreen:

na razie mój bimbrowóz w środe wypluje silnik... tyle wiem

żona obiecała że kupi mi skrzydła cobym mógł raz na jakiś polatać po okolicy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy tuning, [moderator czuwa] rezystor z allegro, kolega mi opowiadal jak na jakims forum sie pojawil kiedys koles chwalacy sie ze ma jakies auto (pewnie golfa) wytuningowane na 200 bhp, ale mu cos nie jezdzi, hehehe po paru wypowiedziach okazalo sie ze koles kupil wszystkie akcesoria "tuningowe" na alegro (turbonatory, strumienice, magnetyzery, czipy rezystory itd.) i pododawal sobie na kalkulatorku do seryjnej mocy, wszystkie te dodatkowe konie :lol:

 

Gdzies czytalem o typie z trojmiasta, ktory ma golfa 1.9 TDI, zarejestrowal sie na jakims forum dla dieslowcow i mowil ze ma 170 koni a wyszlo...... :lol: Nie chodzi ci przypadkiem o tego samego? Jak znajde jakis link to umieszcze ale mowie - polewa na maxa :lol:

 

 

Tak z innej beczki... Ma ktos z was WRX'a lub wie ile daje mocy i momentu chiptuning z 225PS.??? no i jakie sa osiagi w porownaniu do serii? Kolejna sprawa, czy w przypadku Imprezy jest to bezpieczny "zabieg"? Nie ma potem problemow?

 

Na streetracingu byl te gosc i nawet na darmowa hamownie sie dla niego zrzucali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy samochodzie broń boze nie pracują "dłubacze" tylko na szczęście prawdziwi spece od naszych kochanych pojazdów

Piszesz o specach.... czyli ASO, Czoper, Kornecki, MTS czy ktoś inny (np. ekipa serwisowa Kuzaja..... :D) ????

Piszesz że będą wyciagać silnik, to co w nim będziesz wymieniał..... lub naprawiał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powiedział to ktoś kto na dwa tygodnie stracił samochód ;)

 

Co tam 2 tygodnie, ja juz 3 miesiace moje go tuninguje. :lol:

Ale co by tu mowic efekt jest niesamowity ;) , auto wrocilo do mnie pare godzin temu.

1 bieg jest bez uzyteczny, trwa okolo 1-2 sekund i trzeba zmieniac.

no i pierwszy kill to sasiada biale 05 Evo MR(to tak na probe, ja sie raczej nie scigam ani na 1/4 ani po ulicach ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...