Jump to content

Szum, opony czy łożyska?

Rafal1984

Recommended Posts

Witam,

tak jak w temacie proszę o Wasze opinie . . .

W moim subaraku słychać szum który nasila się wraz z prędkością. Kiedy jadę do około 60 km\h szum jest praktycznie nie słyszalny ale kiedy jadę już ponad 100 km\h to robi się głośno. Trochę już jeździłem różnymi autami ale za nim zabiorę się za sprawdzanie i robotę to wolę zapytać Was starych wyjadaczy.

Moje zdanie jest takie, że to szumią opony bo łożyska dają o sobie (przeważnie) znać podczas skręcania a u mnie nic takiego nie występuje. Dodam jeszcze, że moje odczucia są takie jak by szum dochodził zarówno z przodu jak i z tył.

Nie wiem tylko jak z napędami czy w jakiś charakterystyczny sposób dają o sobie znać kiedy coś jest nie tak?

Auto to OBK 2005 USA, przebieg 53 tys mil.

Proszę o pokutę, naukę i rozgrzeszenie jeśli temat już był wałkowany aczkolwiek nic specjalnego nie znalazłem. :)

OBK 2005 USA, przebieg 53 tys mil.

Mniej więcej przy takim przebiegu wymieniałem łożysko w swoim OBK (a właściwie jest to zestaw piasta z łożyskiem). Warczało szumiąc niemiłosiernie :)

Standardowa usterka w US, był nawet tzw recall i przedłużenie gwarancji http://forums.nasioc.com/forums/showthr ... ?t=1507817

Witam,

tak jak w temacie proszę o Wasze opinie . . .

W moim subaraku słychać szum który nasila się wraz z prędkością. Kiedy jadę do około 60 km\h szum jest praktycznie nie słyszalny ale kiedy jadę już ponad 100 km\h to robi się głośno. Trochę już jeździłem różnymi autami ale za nim zabiorę się za sprawdzanie i robotę to wolę zapytać Was starych wyjadaczy.

Jesli szumi i z tylu i z przodu to nie stawial bym na lozyska.

Wszyskie na raz nie padaja.

Niezlym testem jest zmiana (dosc drastyczna) cisnienia w oponach.

Jesli to one sa powodem halasu, to ton powinien sie zdecydowanie zmienic.

Dobre efekty daje podlewarowanie i krecenie kolami. Efecty diagnostyczne :)

• 10 months later...

się do tematu podłącze jeżeli Rafal1984 pozwoli

w moim przypadku szumi przy skręcie w lewo (OBK '01 2,5), z tego objawu wnoszę, że to łożysko koła prawego (pewnie przód).

Pytanie brzmi: w moim modelu wymieniamy całą piastę czy tylko łożysko?