Jump to content

koniec autostrad

hannibal

Recommended Posts

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=41B18DB1-65BB-47A5-93E7-1E6D82927905

se już nie pogonimy ....albo przerwa na lunch przy autostradzie i potem znowu kopyto :mrgreen:

gdzie indziej juz na to dawno wpadli :wink:

niestety sposób chyba skuteczny :cry: z tą przerwą to OK ale za to potem dalsza jazda z kalkulatorem w ręce :mrgreen:

mnie zastanawia od jakiej predkosci sredniej maja zamiar karac? powyzej 130km/h? to przy naszych fajtlapach na lewym pasie , wyprzedzajacych sie ciezarowkach i tak spokojnie pod 200km/h mozna sie bedzie napedzac a pewnie efekt koncowy nie przekroczy dozwolonego 130km/h srednio...

a z kolei jakim prawem karac za srednia ponizej dozwolonych 130km/h? umiem i jechalem przez caly czas z dozwolona predkoscia... i udowodnijcie mi wynikiem pomiaru z ta predkosc przekroczylem... jak dla mnie kolejny martwy od poczatku przepis - straszak.

PZDR!

ciekawe, bo w ustawie nie ma mowy o prędkości uśrednionej. o ile pamiętam, jest mowa o wykroczeniu, zarejestrowanym przy użyciu:

przyrządów kontrolno-pomiarowych,

przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe albo na statku powietrznym urządzeń rejestrujących,

Moim zdaniem pomiar czasu w dwóch punktach i wyliczenie średniej prędkości nie może być podstawą do obciążenia mandatem. Rozciągając tę zasadę:

1. Wyjeżdzam z Poznania - Policja notuje czas

2. Przyjeżdzam do Wawy - Policja notuje czas

A potem dostaję mandat, bo średnia prędkość wyszła większa, niż powinna dla tego odcinka. Bzdura.

A jaki wysoki mandat ? Przecież na autostradach są miejsca o ograniczeniu do 60, 80, 100... Np dojazd do bramek, zwężenia. Bzdura.

Dalej, kierowca nie ma możliwości kontrolowania prędkości średniej. Kontroluje chwilową.

To jakaś piramidalna, marketingowa bzdura.

P.

-- 20 gru 2010, o 21:10 --

poza tym jedynym powodem, dla którego operator autostrady moze chciec wprowadzic taki system, są pieniądze. A kto miałby kupować takie dane ? No i pozostaje temat ochrony danych osobowych i prawo obywatela do prywatności - prywatny operator nie ma prawa udostepniac zadnych moich danych bez zgody mojej lub nakazu prokuratorskiego.

Ale sie zagotowalem.

Permamentna inwigilacja.

To już niech wrzucą chipy do znaków drogowych z ograniczeniami, włożą do aut czytniki i jak pojedziemy za szybko to nam odetnie paliwo albo wystawi mandat.. W sumie na nasz rynek tez mogliby sprzedawać auta z ogranicznikiem do 130.

mnie zastanawia od jakiej predkosci sredniej maja zamiar karac? powyzej 130km/h? to przy naszych fajtlapach na lewym pasie , wyprzedzajacych sie ciezarowkach i tak spokojnie pod 200km/h mozna sie bedzie napedzac a pewnie efekt koncowy nie przekroczy dozwolonego 130km/h srednio...

a z kolei jakim prawem karac za srednia ponizej dozwolonych 130km/h? umiem i jechalem przez caly czas z dozwolona predkoscia... i udowodnijcie mi wynikiem pomiaru z ta predkosc przekroczylem... jak dla mnie kolejny martwy od poczatku przepis - straszak.

PZDR!

Nie zapominajmy, ze juz niedlugo dozwolone bedzie 140 km/h. Plus 10 km/h marginesu/tolerancji. Na dobra sprawe to bedzie mozna i 160 jechac bezpiecznie. Prawda jest taka, ze na polskich drogach aby spotkac sie z policja trzeba sie bardzo postarac. Przeciez oni lapia tych, ktorzy sie 'wychylaja' i prosza o to swoim stylem jazdy (non stop lewy pas, bez kierunkowskazow, agresywnie).

W zasadzie zle okreslilem, ze w Polsce. Na calym swiecie wylapuje sie tych, ktorzy wychylaja sie. Po Masaciusec jechalem 80 mph na ograniczeniu 65 (czyli troche takie zauwazalne przekroczenie) i nic zlego mi sie nie stalo. To dlatego, ze nie odstawalem mocno od reszty kierowcow, ktorzy tez jechali ponad limit - 75 mph.

Natomiast w Polsce najbardziej 'poszkodowani' i 'szykanowani' przez policje, ktorzy pod gorke, na pasach w terenie zabudowanym wyprzedzaja kolumne pojazdow z predkoscia 120 km/h.

Zanim ktos rzuci uwage o terenie zabudowanym z 'Misia' - w takim 'zabudowanym' i tak wiekszosc kierowcow jedzie 70-80 km/h. I to jest wlansie klucz: tak jezdzi wiekszosc, natomiast jesli ktos sie wychyli i bedzie ich wyprzedzal 100 km.h to wtedy juz prosi sie o pamiatke.

Jeśli się wie gdzie jest drugi punkt pomiaru prędkości, to przecież przed nim można się przykleić za jakiegoś tira i nie dać się namierzyć. To samo można zrobić i przy pierwszym punkcie.

A potem niech se porównują....

Jeśli się wie gdzie jest drugi punkt pomiaru prędkości, to przecież przed nim można się przykleić za jakiegoś tira i nie dać się namierzyć. To samo można zrobić i przy pierwszym punkcie.

A potem niech se porównują....

A tiry to ile powinny autostradą jechać :?: :)

I to jest wlansie klucz: tak jezdzi wiekszosc, natomiast jesli ktos sie wychyli i bedzie ich wyprzedzal 100 km.h to wtedy juz prosi sie o pamiatke.

Dokładnie. Jedziemy jak wszyscy, to jest ok. Zaczynamy szaleć to nas widać i sami sie prosimy o kłopoty.

A potem dostajemy jedne z droższych fotografii na pamiątkę :D

Nie zapominajmy, ze juz niedlugo dozwolone bedzie 140 km/h. Plus 10 km/h marginesu/tolerancji. Na dobra sprawe to bedzie mozna i 160 jechac bezpiecznie. Prawda jest taka, ze na polskich drogach aby spotkac sie z policja trzeba sie bardzo postarac. Przeciez oni lapia tych, ktorzy sie 'wychylaja' i prosza o to swoim stylem jazdy (non stop lewy pas, bez kierunkowskazow, agresywnie).

to ty chyba w jakiejś innej Polsce jezdzisz niż ja... :shock: :? w polsce łapie się tych którzy akurat pojadą trochę szybciej na jakimś idiotycznym ograniczeniu, gdzie panowie w radiowozie ustawiają się w krzakach z suszarką na cały dzień zbierać kasę od łebków... prawdziwych piratów masa jeździ i jakoś im nikt prawek nie zabiera, czemu? no chyba każdy wie czemu...

to ty chyba w jakiejś innej Polsce jezdzisz niż ja... :shock: :? w polsce łapie się tych którzy akurat pojadą trochę szybciej na jakimś idiotycznym ograniczeniu, gdzie panowie w radiowozie ustawiają się w krzakach z suszarką na cały dzień zbierać kasę od łebków... prawdziwych piratów masa jeździ i jakoś im nikt prawek nie zabiera, czemu? no chyba każdy wie czemu...

Widzisz, ja pisze o tym, zeby nie dac sprowokowac i nie dac sie w ogole. :wink: :mrgreen:

Jak widze jakies bezsensowne ograniczenie to tym bardziej zwalniam bo wiem co sie za tym kryje. :P

przed chwilą mówili w TV że już latają u nas śmigłowce z wideorejestratorami wykroczeń....tylko 2 ale nie wiadomo kiedy i gdzie bedą w danej chwili....już słyszę te komentarze na CB...." uwaga...miśki na godzinie 9-tej" heehhe :mrgreen:

a dlaczego nie wynająć satelity....może jakiś tani...chiński :lol:

Kraj bezprawia.... Nawet szkoda komentować te metody, wszystko robione tylko po to, żeby wycisnąć jak najwięcej z kierowców... Widzę, że fotoradary to za mało, teraz się opłaca śmigłowiec w powietrze wysłać, tyle jeleni mają.... :|

rzed chwilą mówili w TV że już latają u nas śmigłowce z wideorejestratorami wykroczeń....tylko 2

Tylko 2? To przecież 100% autostrad "obstawionych" :roll:

-- 21 gru 2010, o 17:58 --

Ale by się takie śmigłowce przydały w pogotowiu albo TOPRze...

Wiecie ile kosztuje godzina lotu takiego śmigłowca ?

Musi im się to zwrócić i jeszcze będą chcieli zarobić. Można się więc spodziewać, że takie mandaty z powietrza będą bardzo wysokie.

Widzisz, ja pisze o tym, zeby nie dac sprowokowac i nie dac sie w ogole. :wink: :mrgreen:

Jak widze jakies bezsensowne ograniczenie to tym bardziej zwalniam bo wiem co sie za tym kryje. :P

niestety zwalniając przed każdym bezsensownym ograniczeniem jazda ograniczałaby się do ciągłego zwalniania :wink:

przed chwilą mówili w TV że już latają u nas śmigłowce z wideorejestratorami wykroczeń

miałem niestety wątpliwą przyjemność zapłacić 600 euro , za to że jakiś helikopter mnie na niemieckiej autostradzie dziabnął :evil: i podał to radiem i za chwile w lusterku zobaczyłem na kogutach prosiaka który mnie wyprzedził i kazał jechać do najbliższego zjazdu. Nie była to najmilsza rozmowa, zapewniam was :evil:

przed chwilą mówili w TV że już latają u nas śmigłowce z wideorejestratorami wykroczeń

miałem niestety wątpliwą przyjemność zapłacić 600 euro , za to że jakiś helikopter mnie na niemieckiej autostradzie dziabnął :evil: i podał to radiem i za chwile w lusterku zobaczyłem na kogutach prosiaka który mnie wyprzedził i kazał jechać do najbliższego zjazdu. Nie była to najmilsza rozmowa, zapewniam was :evil:

No jasne, od kiedy niemiecki jest miły... :P:twisted:

:wink:

Pocieszające jest to, że dogoniło Cię Twoje ulubione auto... :mrgreen: