Skocz do zawartości

Jakiego wybrać Outback-a?


2805

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów !

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup Outback-a. Nie wiem tylko czy typ I, czy II. Jaka skrzynia jest lepsza aut. czy manual. (70% miasto 30% trasa), jaki silnik lepiej trawi LPG i jaki gaz wybrać (BRC, Stag).

Na co zwrócoć uwagę przy zakupie. Wszelkie opinie i uwagi BARDZO CENNE :)

Pozdrawiam i szerokości. Arkadiusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli gaz to silnik 2.0, bez turbiny, ja mam Legacy z 2001 i ponad 20 tyś na gazie i jest ok. Co do instalki to proponuję wątek o LPG i kontakt z Jako, forumowym guru od kuchenek na kółkach :-)

 

 

Edyta:

 

jak słusznie koledzy zauważyli OBK miał 2.5 i 3.0 silniki. Mea Culpa :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) ale chyba w Outbackach jest 2,5L

Pozdrawiam.

Dokładnie :!: Jesli OUTBACK MY 98 > to tylko silnik 2.5 :idea: W modelach MY98< były jednostki 2.2. Polecam wersje EU MT :) Jest reduktor fajna rzecz :D

 

-- 18 gru 2010, o 14:29 --

 

Dzięki :) ale chyba w Outbackach jest 2,5L

Pozdrawiam.

Dokładnie :!: Jesli OUTBACK MY 98 > to tylko silnik 2.5 :idea: W modelach MY98< były jednostki 2.2. Polecam wersje EU MT :) Jest reduktor fajna rzecz :D

Co do gazu to jest na forum niejaki Jako. Podobno szpec od LPG w Subaru :idea: . Możesz Go zapytać na pewno cos doradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystepuj jeszcze w OUTBACKu jednostka 3.0 H6 (nie spotkałem w manualualnej przekładni )

W 3.0 OBKach nigdy nie bylo MT :idea:

H6 MT spotkałem w dwóch egzemplarzach Legacy MY04< w nadwoziu sedan . Były wystawione na otomoto w przeciągu ostatniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H6 MT spotkałem w dwóch egzemplarzach Legacy MY04< w nadwoziu sedan .

to pewnie byl Spec B. :twisted: a to cos zupelnie innego niz Outback :wink:

No raczej :) OUTBACKi to raczej w nadwoziu kombi .Ale widziałem kiedyś sedana OUTBACk na rynek US :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam OBK 2000 2,5 na gazie BRC . zawory co ważne regulowane na śrubkach ( nie trzeba wyjmować silnika do regulacji - co przy gazie się zdarza) skrzynia AT - nie jest to demon prędkości ale fruwa bez problemu.

Ogólnie sprzęt - lać i jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3,6 H6 MY10 swiezynka - kupilem w USA i moglem go miec tez w manualu ale taki byl na wystawie to wzialem automata bo na manuala musialbym czekac 2 tygodnie a tu juz wracac trza bylo... Pojezdzilem troszke nim i juz nie moge sie doczekac jak doplynie do mnie :wink:

Polecam full wypas :|

 

Jesli chodzi o LPG to zaslyszalem ze jak silniczek z turbo :arrow: to tylko do Jako inaczej nie ma sensu zakladac gazu... Jak NA to gdziekolwiek w polecanym dobrym warsztacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien? nigdzie nie ma takiej specyfikacji.

 

Wiesz, jak kupowalismy z zonka tego OBK to mocno sie targowalismy bo niby kosztowal $32.251 ale po doliczeniu podatku stanowego wychodzil prawie $40.000... A ja mialem na samochod wydac nie wiecej jak $35.000 - i tyle tez zaplacilem 8)

Ale w ferworze walki o cene, sprzedawca zaproponowal nam, ze moze za 2 tygodnie miec taki sam tylko w manualu i, ze poniewaz manual jest tanszy to wyjdzie akurat z podatkiem $34.700...

 

Nie sprawdzilem niestety tej opcji, bo uparlem sie na tego z automatem i go wzialem :wink:

Jak pisalem wyzej caly zakup musial bym zwalic na kogos innego, a tego juz chcialem uniknac :|

No i jeszcze Big Apple czekalo na zwiedzanie, wiec nie dociekalem o tego manuala - ale chyba sprzedawca by wiedzial co moze, a czego nie...

 

Moze sie ktos odezwie z USA kto zna temat :?: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z okienkiem - ale zamiast watpliwej navi wzialem opcje z harman/kardon, a wyswietlacz kamerki cofania mam w lustereczku :wink:

Jakies tam jeszcze dodatki - dywaniki, owiewki, jakas oslona gumowa tylnego zderzaka... i jakies tam pierdoly co bardziej chyba przydatne w NYC niz w Polsce :mrgreen:

 

W sumie jestem zadowolony :D

Sam sie zdziwilem ze cena podana na aucie nie byla cena docelowa - zreszta nawet w zwyklym sklepie sie mocno zdziwilem jak kupowalem "3 olives" i na polce bylo jak wol 61 a do zaplaty przy kasie prawie 70 dych :shock:

 

Nie ma OBK H6 z manualna skrzynia.

Widocznie sprzedawca cos sciemnial :?

Ale dobrze ze sie wyjasnilo :wink:

 

-- Śr gru 22, 2010 10:34 pm --

 

A, aaaa, i jeszcze mi sie przypomnialo... Moze wiesz co oznacza "R" :?:

Pytalem tego goscia u dilera ale on nie wiedzial i tylko palnal ze jestem pierwszym ktory o to pyta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zdziwilem ze cena podana na aucie nie byla cena docelowa - zreszta nawet w zwyklym sklepie sie mocno zdziwilem jak kupowalem "3 olives" i na polce bylo jak wol 61 a do zaplaty przy kasie prawie 70 dych :shock:

W USA to standard :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...