Jump to content

Auto zastępcze podczas naprawy gwarancyjnej

aigle

Recommended Posts

Mam pytanie ... Czy jest regulamin - przepis - który jasno określa w jakich przypadkach klient ma prawo dostać auto zastępcze od autoryzowanego serwisu w przypadku naprawy gwarancyjnej.

W moim przypadku jest to naprawa blacharska oraz naprawa z koniecznością sprowadzenia części ( czas oczekiwania ponad tydzień )

Z góry dziękuje

Na stronie http://www.subaru.pl jest regulamin assistance i tam sa okreslone warunki przyznania auta zastepczego. Inna sprawa, ze assistance dotyczy awarii. Mi w przypadku akcji naprawczej odmowili auta zastepczego, na forum dostalem kilka roznych odpowiedzi (3 dni, 14 dni...), a dyrekcja nie odpowiedziala wiec trudno mi jednoznacznie okreslic jak to jest....

• 6 months later...
Jak z AC no to cóż, zrobiłeś kuku to się męcz lub płać.

to jest nie prawda :!:

działa assistance :wink:

Mi w przypadku akcji naprawczej odmowili auta zastepczego

jesli jest to "akcja serwisowa" to może tak być, można korzystać z własnego assistance, jesli w jego zakresie jest taka usługa :idea:

...warunki warunkami ale dużo zależy od dobrej woli ASO, mnie np. formalnie nie należało się auto zastępcze (kolizja z krawężnikiem z mojej winy) naprawa znacznie się przedłużała i po 2-3 tyg. były ASO z Lublina Autoforum, cieszący się zasłużenie złą sławą ...przydzielił mi samochód zastępczy citroen berlingo. Samochodem jeździłem kilka tyg. i musiałem go oddać, wówczas zadzwoniłem do Działu Technicznego SIP do Krakowa, który wykazał się zrozumieniem sytuacji i gestem wobec klienta -za klika godzin pod domem stał citroen picasso z wypożyczalni, którego używałem bezpłatnie do końca przedłużającej się naprawy - jeszcze raz podziękowania dla SIP za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Ja mam pozytywne doświadczenia z Subaru Assistance i ASO Koper - mój samochód był unieruchomiony tylko na 3 dni, mimo to Panowie z Assistance po krótkiej rozmowie telefonicznej przyznali mi samochód a ASO Koper podstawiło bordowe

Legacy :-) bardzo sprawnie i szybko wszystko przebiegło :)

• Ojciec Założyciel
Mam pytanie ... Czy jest regulamin - przepis - który jasno określa w jakich przypadkach klient ma prawo dostać auto zastępcze od autoryzowanego serwisu w przypadku naprawy gwarancyjnej.

W moim przypadku jest to naprawa blacharska oraz naprawa z koniecznością sprowadzenia części ( czas oczekiwania ponad tydzień )

Przyznam, że czegoś tu nie rozumiem :roll:

Jeżeli chodzi o naprawę lakierniczą ( np. wystąpienie korozji ) , części nie są potrzebne.

Gdyby nawet, to można je zamówić tak, aby były dostępne przed ustalonym terminem naprawy ( trzymanie sprawnego do ruchu samochodu oczekując na części nie ma sensu ).

Generalnie jeżeli samochód jest unieruchomiony ( = usterka uniemożliwiająca bezpieczną eksploatację, lub taka, której skutki mogą być negatywne dla innych podzespołów ) na dłużej niż 1 dzień powinien być wydany samochód zastępczy.

Nie znam szczegółów opisanego problemu - ma jednak nadzieję, że powyższa informacja będzie pomocna.

Pozdrowienia

• 1 month later...

Jeśli naprawa gwarancyjna dotyczy jednostki napędowej, także należy się auto zastępcze? Jeśli tak, to jaka jest wówczas odpłatność? Mam na myśli ASO Subaru.

Aha, i nie chodzi mi o auto wydawane z assistance do ubezpieczenia, tylko w ramach przedłużającej się naprawy w serwisie.

O to chodzi?

Generalnie jeżeli samochód jest unieruchomiony ( = usterka uniemożliwiająca bezpieczną eksploatację, lub taka, której skutki mogą być negatywne dla innych podzespołów ) na dłużej niż 1 dzień powinien być wydany samochód zastępczy.

No to ja nie dostałem, bo ASO stwierdziło, że wszystkie auta są "w ludziach". I tak przez 10 tygodni... O cenie nic w poście wyżej nie było napisane. Guma, ty mi nie odpowiadaj fragmentarycznie na pytanie, bo tak napiszę kolejne, że prawnik się załamie ;). Moje pierwsze pytanie, na które odpowiadasz metodą Sfinksa, było tylko upewnieniem się (formą pytania retorycznego), po czym następowało pytanie o uściślenie procedur w ASO, a następnie dookreślenie moich wątpliwości. Wynika to z tego, że miałem zepsuty cały urlop, a teraz dodatkowo będę użerał się z gwarancją (co opisałem w innym temacie, a i swoją drogą będę poruszał u rzecznika praw konsumenta).

A cel pytania brzmi - jeśli mam rację, to co zrobić następnym razem, jeśli się to powtórzy?

• 3 months later...

Czy jeżeli planowana naprawa gwarancyjna związana z usunięciem rdzy trwa cztery dni to czy ASO ma obowiązek zapewnić auto zastępcze czy też nie?

Ja mam pozytywne doświadczenia z Subaru Assistance i ASO Koper - mój samochód był unieruchomiony tylko na 3 dni, mimo to Panowie z Assistance po krótkiej rozmowie telefonicznej przyznali mi samochód a ASO Koper podstawiło bordowe

Legacy :-) bardzo sprawnie i szybko wszystko przebiegło :)

No widzisz. A mój naprawiany odpłatnie, 5 dni i nikt nawet nie zapytał, czy może mi to utrudnia życie. O propozycji zastępczego auta nawet nie wspominam. Ale to już nie Assistance.

"Jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz, każda droga jest równie dobra"

• 1 month later...
czy ASO ma obowiązek zapewnić auto zastępcze czy też nie?

jak naprawa bedzie trwal dłużej niz 14 dni...

Dziękuje za odpowiedź. Z czego wynika 14 dniowi termin?

-- Cz sty 12, 2012 12:50 pm --

Mija miesiąc a tu echo.

Trudne pytanie czy niewygodna odpowiedź?