Jump to content

Kubica w F1

Piotr

Recommended Posts

27 minut temu, Jacky X napisał:

Co Kubica ma z tego ,że jest kolejny sezon rezerwowym w Alfie ?

Nie wpadłeś na to że jak prawie każdy człowiek na ziemi ma potrzebę pracy i zarabiania pieniędzy ? :huh:

• Upvote 2

57 minut temu, chojny napisał:

Ale tłok... 

Stoi na kompletnym zadupiu... 

49 minut temu, Pablito79 napisał:

No ale zdjęcie przodu z przednim skrzydłem robi wrażenie :blink::o.

Wygląda jak dzieło sztuki:bowdown:.

Zapomniałem lustrzanki i foty z telefonu, szału nie ma :)

Natomiast samo aero robi ogromne wrażenie na żywo i z tej odległości. Ilość lotek i skrzydełek różnej maści jest kosmiczna. 

Natomiast samo aero robi ogromne wrażenie na żywo i z tej odległości. Ilość lotek i skrzydełek różnej maści jest kosmiczna. 

Niestety ilość (lotek) nie poszła w jakość

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

20 minut temu, skwaro napisał:

Stoi na kompletnym zadupiu... 

Zapomniałem lustrzanki i foty z telefonu, szału nie ma :)

Pomijając wyścigi F1 na których bylem, to najbliżej widziałem bolid w 98 roku na wystawie w Genewie.

Ale to inne czasy, zazdroszczę Ci tego spotkania. Niesamowicie wygląda na zdjeciach, ale na żywca pewnie 100 razy lepiej.

Edited by Pablito79

9 godzin temu, Pablito79 napisał:

Pomijając wyścigi F1 na których bylem, to najbliżej widziałem bolid w 98 roku na wystawie w Genewie.

Ale to inne czasy, zazdroszczę Ci tego spotkania. Niesamowicie wygląda na zdjeciach, ale na żywca pewnie 100 razy lepiej.

Polecam muzeum Ferrari w Maranello. Mają salę z całą kolekcją bolidów. Można z bliska zobaczyć jak ewoluowały.

Oczywiście jak już będzie można normalnie podróżować. :mellow:

2 godziny temu, przemekka napisał:

Polecam muzeum Ferrari w Maranello. Mają salę z całą kolekcją bolidów. Można z bliska zobaczyć jak ewoluowały.

Oczywiście jak już będzie można normalnie podróżować. :mellow:

O kurcze, zapomniałem o Maranello :blink:, byłem w 2004 roku :D, chyba się starzeje i umykają mi pewne rzeczy:facepalm:.

Faktycznie cała paleta bolidów i nie tylko, niesamowite przeżycie.

Byliśmy niedaleko Wenecji i specjalnie pojechałem tam zobaczyć Ferrari Enzo.

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

1864111C-7740-4A63-92E4-F3684454B343.jpeg

6B0D229E-2DAE-4F8A-B966-12277638EBD3.jpeg

40890F34-2070-4DBD-9347-003746A0B5DC.jpeg

7FB6FD88-6B84-4066-9551-580BFE7B878B.jpeg

AABD22E7-0BCA-44C0-8B94-199514ED329D.jpeg

11564F34-E8DD-4EDB-8AB2-4E77C4E4B1CB.jpeg

487B43C1-9C94-4094-84CB-2B98ECE466D7.jpeg

Plan był w tym roku zaliczyć F1 na Monzy i odwiedzić w końcu Maranello, bo zawsze było mało po drodze, wyszło jak wyszło... 

8 godzin temu, Pablito79 napisał:

Byliśmy niedaleko Wenecji i specjalnie pojechałem tam zobaczyć Ferrari Enzo.

W ubiegłym roku miałem okazję tam być. W jednej sali stoi Enzo i La Ferrari. Enzo wygląda przy La Ferrari jak auto z lat osiemdziesiątych. Serio - przepaść. Pokazuje to jak technologia idzie do przodu. Dla mnie zobaczenie Enzo było ważne, ale nie spodziewałem się aż takiej "dewaluacji".

• Upvote 1

22 godziny temu, carfit napisał:

Nie wpadłeś na to że jak prawie każdy człowiek na ziemi ma potrzebę pracy i zarabiania pieniędzy ? :huh:

W zeszłym roku plan była taki, że 2020r Kubica przeczeka a w 2021 wskoczy na fotel co się nie udało. Teraz już raczej żadnych realnych perspektyw nie ma.

Orlen płaci Alfie z tego co pamiętam 20mln E z czego Kubica pewni otrzymuje 1mln E. Gdzie tu logika ? Plan się rypnął.

Chyba każde dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że ekwiwalent reklamowy Orlenu z racji obecności w F1 rzędu 400mln czegokolwiek oprócz biedronek to bujda na resorach.

Godzinę temu, Jacky X napisał:

Kubica pewni otrzymuje 1mln E. Gdzie tu logika ?

:facepalm: 

15 godzin temu, Pablito79 napisał:

O kurcze, zapomniałem o Maranello :blink:, byłem w 2004 roku :D, chyba się starzeje i umykają mi pewne rzeczy:facepalm:.

Faktycznie cała paleta bolidów i nie tylko, niesamowite przeżycie.

A mnie muzeum Ferrari w Maranello rozczarowało*. Oczywiście nie na tyle żeby w jakimkolwiek stopniu żałować wizyty, ale jak na markę tak mocno związaną z F1 ekspozycja formułowa w muzeum była według mnie zbyt skromna. Dużo więcej radochy dała wizyta w domu Enzo w Modenie, a zwłaszcza w muzeum silników - siłą musieli mnie stamtąd wyciągać :D

*-zwłaszcza jeśli wcześniej widziało się Muzeum Porsche i Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie - tam jest zupełnie inny level.

7 godzin temu, WRC fan napisał:

A mnie muzeum Ferrari w Maranello rozczarowało*. Oczywiście nie na tyle żeby w jakimkolwiek stopniu żałować wizyty, ale jak na markę tak mocno związaną z F1 ekspozycja formułowa w muzeum była według mnie zbyt skromna. Dużo więcej radochy dała wizyta w domu Enzo w Modenie, a zwłaszcza w muzeum silników - siłą musieli mnie stamtąd wyciągać :D

*-zwłaszcza jeśli wcześniej widziało się Muzeum Porsche i Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie - tam jest zupełnie inny level.

Ja myslalem ze moze jakis chory byłem, ale też wizyta w muzeum w Maranello nie zrobila na mnie takiego wrazenia jak np wizyta w BMW czy w VW.

Natomiast sam klimat miasteczka, z flagami przy kazdym sklepie itd, wywoluje ciarki do tej pory :)

Podacie liste innych ciekawych motoryzacyjnie miejsc które warto odwiedzic?

7 minut temu, GrYzLy napisał:

Ja myslalem ze moze jakis chory byłem, ale też wizyta w muzeum w Maranello nie zrobila na mnie takiego wrazenia jak np wizyta w BMW czy w VW.

Natomiast sam klimat miasteczka, z flagami przy kazdym sklepie itd, wywoluje ciarki do tej pory :)

Podacie liste innych ciekawych motoryzacyjnie miejsc które warto odwiedzic?

Malutkie musem na Sycylii. 

Targa Florio museum

Co ważne, można objechać cały tor biegnący drogami publicznymi, na którym odbywały się wyścigi a tor ma uwaga... 72km w małej pętli i 148km w dużej. 

• Thanks 1

W Maranello byłem jakieś 11 lat temu z zamiarem odwiedzenia muzeum (co się udało).

Ale lepsze było to, że w pobliżu muzeum jest sporo miejsc, gdzie można za rozsądne pieniądze pożyczyć sobie Ferrari lub (o zgrozo) Aud, wróć: Lambo.

To była moja pierwsza przejażdżka Ferrari, takie spełnienie marzeń z dzieciństwa, wiec pamiętam do dzisiaj.

Udało się polatać zmodyfikowanym 360 Challange Stradale, chociaż do wyboru było też "zwykłe" 430. Italia dopiero wchodziła wtedy do sprzedaży.

Później jeździłem kilka razy krótko w Poznaniu  czy Ułężu jakimiś 430 czy Italią, ale mimo że fajnie, to już nie robiło takiego wrażenia jak ta pierwsza przejażdżka po okolicach Maranello tym odelżonym i drącym się w niebogłosy 360 CS. "Instruktor" jak tylko zorientował się że wiem co robię był znacznie bardziej wyluzowany niż ja bym był na jego miejscu. Podpowiadał tylko gdzie może stać Policja :-)

10 minut temu, Bosman napisał:

W Maranello byłem jakieś 11 lat temu z zamiarem odwiedzenia muzeum (co się udało).

Ale lepsze było to, że w pobliżu muzeum jest sporo miejsc, gdzie można za rozsądne pieniądze pożyczyć sobie Ferrari lub (o zgrozo) Aud, wróć: Lambo.

To była moja pierwsza przejażdżka Ferrari, takie spełnienie marzeń z dzieciństwa, wiec pamiętam do dzisiaj.

Udało się polatać zmodyfikowanym 360 Challange Stradale, chociaż do wyboru było też "zwykłe" 430. Italia dopiero wchodziła wtedy do sprzedaży.

Później jeździłem kilka razy krótko w Poznaniu  czy Ułężu jakimiś 430 czy Italią, ale mimo że fajnie, to już nie robiło takiego wrażenia jak ta pierwsza przejażdżka po okolicach Maranello tym odelżonym i drącym się w niebogłosy 360 CS. "Instruktor" jak tylko zorientował się że wiem co robię był znacznie bardziej wyluzowany niż ja bym był na jego miejscu. Podpowiadał tylko gdzie może stać Policja :-)

Jakoś zawsze mam przed oczami ten filmik.