Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Beavis napisał:

 

Zbiornik nie wybuchł. Benzyna nie wybucha w stanie płynnym. To był pożar rozlanego paliwa, po rozerwaniu zbiornika.

Dla mnie największym szokiem jest to, że bolid  się rozpadł, a jego przednia części wręcz przebiła się przez barierę. Niby bariera dosyć niebezpieczna, brak amortyzacji itd, ale w tym miejscu trudno było przewidzieć możliwość uderzenia przez bolid prawie na wprost.

W dodatku, ze ktos przywali w ta bariere majac ok 210km/h centralnie na wprost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rombu napisał:

Przecież to są bariery energochłonne, a nie przeciwczołgowe.

Takie bariery właśnie mają się odkształcać i pękać.

 

I mają być skręcone, a nie porozkręcane i niekompletne. :angry:

 

 

Do czego pijesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadek straszny. To, że bez ofiary szok.

Ale jedno mnie zastanawia - zdemontowali barierę i postawili tam BETONOWE klocki. Licząc na to, że już nikt w nie nie przywali?

Dlaczego nie opony? Dlaczego nie bariery z wodą itd?

Kasa i cyrk ma trwać. Słabe to.

Ciekawe kto by połozył głowę jak by przywalono w te bariery betonowe i ktoś by jednak nie wyszedł cało.

Dla mnie organizacja- stal mielec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, turdziGT napisał:

On jest jednak debilem....

Mam pewien problem. Nie wiem czy jest właśnie idiotą, czy po prostu dzieciakiem, który nie dostał jeszcze odpowiedniej szkoły życia. Jakby nie było - idealnie wpisuje się w obraz Maxa jaki mam utrwalony.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rosaskc napisał:

Hamilton z covidem, więc nie wystąpi w ten weekend. Zobaczymy, czy "każdy inny kierowca" jest w stanie wygrać GP w tym Mercu.

 

Zapowiada się bardzo ciekawy wyścig, chyba że dominatorem będzie Max.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, turdziGT napisał:

On jest jednak debilem

Nie. Jest terminatorem który nie pieści się w tańcu.

 

Godzinę temu, rosaskc napisał:

Hamilton z covidem, więc nie wystąpi w ten weekend. Zobaczymy, czy "każdy inny kierowca" jest w stanie wygrać GP w tym Mercu.

A czy na "każdego innego kierowcę" będzie grał cały team, z drugim kierowcą na czele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Jerzy w końcu dostanie szansę na pierwszy punkt w F1?

Jest badziej wjeżdzony niż Gutierrez czy Vandoorne, no chyba że Merc postawi na Hulka, który coś tam przynajmniej w F1 w tym roku pojechał.

 

Mercedes już w tym sezonie chyba nic nie musi, wiec mogą się wyluzować.

 

Żorż jest dobry w kwalifikacjach, więc gdyby akurat nie wykonał swojego atomowego startu jak ostatnio, to nie musiałby też prezentować swoich skilli w jeździe w tłoku. Zatem kto wie. Ja bym chętnie go zobaczył w Mercu. Chociaż podium Hulka też byłoby fajnie zobaczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BelegUS napisał:

A czy na "każdego innego kierowcę" będzie grał cały team, z drugim kierowcą na czele?

 

Wiadomo, że Lewis ma pierwszeństwo strategii i jest faworyzowany. Jednak nikt Valterriemu opon nie przebija ani go nie obraca sześć razy jak w Turcji. Hamilton jest o klasę lepszy od Bottasa i jestem ciekaw, czy rezerwowy też wklepie Finowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bosman napisał:

Może Jerzy w końcu dostanie szansę na pierwszy punkt w F1?

 

Pozostaje kwestia umów. Skoro Williams mógł zgodnie z kontraktem zablokować przejście Russella do Mercedesa, to prawdopodobne, że na wyścig też może. Nie mniej jednak, w zespole są nowi właściciele i oni mogą mieć inne podejście do współpracy ze swoim dostawcą silników. Może się dogadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rosaskc napisał:

Hamilton jest o klasę lepszy od Bottasa

 

A to ktokolwiek rozsądny negował?

 

45 minut temu, rosaskc napisał:

jestem ciekaw, czy rezerwowy też wklepie Finowi.

 

Szczerze wątpię, Bottas to wjeżdżony w to auto rzemieślnik, mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, turdziGT napisał:

On jest jednak debilem........

 

Screenshot_20201130-204604_Facebook.thumb.jpg.7425b0474e1a6884d34a0193a75d6f3e.jpg

Osobiście nie lubie Maxa i za to co zrobił Oconowi po wyścigu powinien zostać zawieszony na np. 3 wyścigi i wpłacić pokaźną kwotę na jakieś schronisko, UNICEF czy cokolwiek innego.

Ale uważam, że tu ma rację. Hamilton ładnie to podsumował - praca kierowcy F1 wiąże się z dużym ryzykiem - i tak dużo mniejszym niż w poprzednich latach. To jest wpisane w ich zawód. Jeśli ktoś tego nie dźwiga to może rzeczywiście pora na zmianę zawodu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Osobiście nie lubie Maxa i za to co zrobił Oconowi po wyścigu powinien zostać zawieszony na np. 3 wyścigi i wpłacić pokaźną kwotę na jakieś schronisko, UNICEF czy cokolwiek innego.

Ale uważam, że tu ma rację. Hamilton ładnie to podsumował - praca kierowcy F1 wiąże się z dużym ryzykiem - i tak dużo mniejszym niż w poprzednich latach. To jest wpisane w ich zawód. Jeśli ktoś tego nie dźwiga to może rzeczywiście pora na zmianę zawodu.

Ja sie z toba zgadzam ale chodzi o sam sposob w jaki to powiedział i wyczucie sytuacji. 

Wewnetrznie ten chlopak jest kompletnie niedojrzały i ma poważne problem z kontrolowaniem swoich emocji. Mozna by wręcz powiedzieć ze przez to stwarza zagrożenie dla innych kierowcow na torze.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w jakim kontekście to powiedział, ale sama treść dla mnie jest jak najbardziej słuszna. Jak ktoś faktycznie po czymś takim ma wątpliwość wsiąść do bolidu to powinien się zastanowić czy jest we właściwym miejscu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radekk napisał:

nie wiem w jakim kontekście to powiedział, ale sama treść dla mnie jest jak najbardziej słuszna. Jak ktoś faktycznie po czymś takim ma wątpliwość wsiąść do bolidu to powinien się zastanowić czy jest we właściwym miejscu.

Mysle ze głównym czynnikiem sa tu kwestie bezpieczeństwa. Jezeli ktos o cos sie obawiał to o zabezpieczenie i stan barier. Nie trzeba byc ekspertem zeby widzieć ze bariera raczej nie powinna sie tak zachować i zapewne o to chodziło jezeli ktos miał jakies wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, turdziGT napisał:

Nie trzeba byc ekspertem zeby widzieć ze bariera raczej nie powinna sie tak zachować i zapewne o to chodziło jezeli ktos miał jakies wątpliwości.


Poczekaj, sugerujesz że bariera nie powinna się wyginać? 
Nie tylko tej z twoich wypowiedzi nie da się czytać i to nie tylko ze względu na błędy ortograficzne.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Nosek kreseczka napisał:


Poczekaj, sugerujesz że bariera nie powinna się wyginać? 
Nie tylko tej z twoich wypowiedzi nie da się czytać i to nie tylko ze względu na błędy ortograficzne.

 

A uważasz ze bariera złożona z 3 takich samych elementów złączonych razem ktore powinny zatrzymać samochod i odksztaucic sie tylko tłumiac energię uderzenia powinna rozejść sie w ten sposob i zadziałać jak gilotyna ?

Nie sadze ale chętnie przeczytam twoje przemyślenia odnosnie tego dlaczego połowa bolidu przebiła sie przez barierę która przy okazji rozerwała zbiornik z paliwem i znalazła po drugiej stronie ? I mam nadzie ze zrobisz to piekna polszczyzna wiec przy okazji sie moze tez czego nauczę choc nie sadze aby to pomogło na moja ortografie. Odnosnie twojego drugiego komentarza to przeciez nikt nie każe ci czytać. I moze moze przywitaj sie najpierw jak jesteś u kogoś w gościach......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...