Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie lubię grożaąłą, tak nwm czy on tam przez wyboje nie skręcił mocniej niż chciał.. Nie wiem, dziwne to było i makabryczne 

Edit - widziałem slowmo. Romain chwilę przed kontaktem chciał skontrować :blink:

 

Dziwi mnie 10s kary dla DK. Tak jak polscy komentatorzy mówili - 5 to może jeszcze. Ale Stroll wiedział, że ktoś tam jedzie i mógł wziąć jakaś tam poprawkę

Edytowane przez Danko
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turdziGT napisał:

Mysle ze bedzie i powinno byc dochodzenie zarówno w sprawie bariery jak i pożaru. 

Zdecydowanie. Ale w szczególności bariery. Myślę, że mogła ona wręcz przeciąć samochód, a iskry zrobiły swoje. 

 

Można go winić za wypadek itd itp, ale no.. To było makabryczne. To, jak bezpieczne są te bolidy jest po prostu niewiarygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rosaskc napisał:

Też właśnie obejrzałem. Jakie szczęście, że Grożek cały. Auto rozpadło się na dwie części, wybuch zbiornika, dziura w barierze ogromna. Szok.

 

Zbiornik nie wybuchł. Benzyna nie wybucha w stanie płynnym. To był pożar rozlanego paliwa, po rozerwaniu zbiornika.

Dla mnie największym szokiem jest to, że bolid  się rozpadł, a jego przednia części wręcz przebiła się przez barierę. Niby bariera dosyć niebezpieczna, brak amortyzacji itd, ale w tym miejscu trudno było przewidzieć możliwość uderzenia przez bolid prawie na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze one sa tak konstuowane ze w razie wypadku integralny ma zostac monocoque jako cela do przetrwania a wszystko inne ma podpadac. W ten sposb zresta wytraca sie energie kinetyczna w trakcie wypadku. To co martwi to przebita cela paliwa no i bariera. ktora zadzialal wrecz jak gilotyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...