Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

rzymu. Kary dla Roberta nie rozumiem. Zwłaszcza jak wrócę pamięcią do tego, co robił np. Heidfeld* na Nürburgringu (wypchnął Roberta, a potem Ralfa). Zwykły racing accident i tyle :evil:

 

Korton. Do określonej ilości okrążeń straty (określonego procentu wszystkich okrążeń w wyścigu) zawodnicy są klasyfikowani nawet, gdy nie ukończyli wyścigu.

 

 

* Nie mam nic do Heidfelda. Tak mi się przypomniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubica vs massa :) Piekna walka

 

http://www.youtube.com/watch?v=i_HwKGbuZAQ&NR=1

 

Ostatni raz widziałem coś podobnego jak jeszcze Senna jeździł :shock: :!:

Po prostu jak walka na noże !

 

Prawda jest taka, ze w tej nudnej ostatnio F1 Kubica jako jedyny robi show i potrafi naprawde walczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że Kubica jest jedynym, który na prawdę walczy w stawce jest dość irracjonalne. Massa nie walczy ? Jak nie walczy to czemu nie odpuścił w starciu z Kubicą ? Sutil nie robi show ? A przecież wbił się do Top8 w Japonii...

 

Ja też mocno kibicuję Robertowi, zdaję sobie sprawę, że bez wątpienia należy do najlepszych kierowców w F1, ale nie popadajmy w skrajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie, że Kubica jest jedynym, który na prawdę walczy w stawce jest dość irracjonalne. Massa nie walczy ? Jak nie walczy to czemu odpuścił w starciu z Kubicą ? Sutil nie robi show ? A przecież wbił się do Top8 w Japonii...

 

Ja też mocno kibicuję Robertowi, zdaję sobie sprawę, że bez wątpienia należy do najlepszych kierowców w F1, ale nie popadajmy w skrajności.

 

Nie wpadam w skrajnosci, ale taka walka nam sie podoba i cos takiego chcemy ogladac. I nie wiem kto inny walczyl by tak jak Kubek bok w bok. A jazda typu "Heidfeld" mnie sie nie podoba, mimo ze jest efektywna, to jest nudna i tyle. I dalej utrzymuje, ze takiej walki juz dawno w f1 nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadam w skrajnosci, ale taka walka nam sie podoba i cos takiego chcemy ogladac. I nie wiem kto inny walczyl by tak jak Kubek bok w bok.

WRC Fan ma rację. Walecznychj jest wielu. Dodam jeszcze, że taka walka każdemu z nas się podoba. Przy obecnym regulaninie technicznym możemy ją oglądać niestety jedynie w sytuacji, gdy wyścig rozgrywany jest w deszczu (aero nie gra tak wielkiej roli) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOŻE BYĆ CIEKAWIE.....

 

Czy będzie kara dla Lewisa Hamiltona

 

 

By zdobyć tytuł już w niedzielę Anglik musi wyprzedzić na mecie Fernanda Alonso, a grozi mu cofnięcie na starcie o dziesięć miejsc lub nawet odebranie punktów za GP Japonii.

 

 

Na przemysłowych przedmieściach Szanghaju, w zbudowanym zaledwie w 18 miesięcy kompleksie wyścigowym, na którym Formuła1 gości czwarty raz, Hamilton ma szansę zostać pierwszym debiutantem z tytułem mistrza świata. Musi tylko ukończyć wyścig przed Fernando Alonso. Kimi Raikkonenowi szanse daje jeszcze tylko matematyka.

 

Alonso traci do Hamiltona 12 pkt i powiedział już wcześniej, że do obrony mistrzostwa potrzebuje cudu. Niewykluczone, że ten się zdarzy. Wszystko przez film opublikowany przez jednego z kibiców na portalu YouTube (wczoraj popołudniu już nie można było go zobaczyć, został zablokowany na żądanie właścicieli praw telewizyjnych do F1). Widać na nim, że do zderzenia Marka Webbera (Red Bull) i Sebastiana Vettela (Scuderia Toro Rosso) mogło dojść dlatego, że Hamilton jechał nieprzepisowo za samochodem bezpieczeństwa. Sędziowie postanowili przyjrzeć się temu filmowi bliżej.

 

Podczas rozpoczynającej wyścigowy weekend konferencji prasowej kierowcy wrzucili parę kamyczków do ogródka kandydata na mistrza świata. Webber i Vettel uważają, że prawdziwym sprawcą kolizji na torze Fudżi był właśnie prowadzący w wyścigu Hamilton.

 

Anglik postąpił wbrew regulaminom Formuły 1 oraz wbrew ustaleniom samych kierowców, zgodnie z którymi należy unikać gwałtownego hamowania podczas jazdy za samochodem bezpieczeństwa. Przepisy mówią, że lider zobowiązany jest do utrzymania odstępu maksimum pięciu długości samochodu za dyktującym tempo srebrnym mercedesem. Tymczasem Hamilton w pewnym momencie znalazł się tuż za samochodem bezpieczeństwa, po czym gwałtownie zwolnił i uciekł na zewnętrzną stronę zakrętu.

 

-Myślałem, że ma defekt i się zatrzymuje - powiedział Vettel, który chwilę potem wpadł na bolid Webbera i dostał za to karę przesunięcia o dziesięć miejsc na starcie do GP Chin.

 

-To była gów... robota - nie przebierał w słowach Webber. -Podczas oficjalnych spotkań kierowców Lewis zapowiadał, że zamierza zachowywać się poprawnie, po czym zrobił coś zupełnie odwrotnego. Przynajmniej już wiemy, czego się po nim spodziewać - dodał Australijczyk. Niewykluczone, że dziś sędziowie podejmą decyzję o ukaraniu Anglika.

 

Obecnego na konferencji Roberta Kubicę zapytano między innymi o ocenę kary, którą nałożono na niego za próbę wyprzedzenia Hamiltona podczas GP Japonii. -Moim zdaniem nie było to w porządku - powiedział Polak. Zapytany o to, czy dostałby taką karę za zderzenie z innym kierowcą, Kubica uchylił się od odpowiedzi. Podobnie postąpił Fernando Alonso popytaniu, czy nie uważa, że zespół McLarena faworyzuje Hamiltona, wprowadzając podczas kwalifikacji subtelne zmiany w ustawieniach samochodu Hiszpana-ciśnienia w oponach czy pochylenia skrzydeł.

 

-Trudne pytanie, nie odpowiem na nie - powiedział mistrz świata. Mógł, jak to kierowcy F1 mają w zwyczaju, wygłosić rutynową formułkę zapewniającą, że McLaren jest jednolitym zespołem, wszyscy pracują na wspólny sukces i obaj kierowcy są jednakowo traktowani przez ekipę. Nie zrobił tego.

 

P.S. Kubica 6 i 14. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...potrzebuje cudu. Niewykluczone, że ten się zdarzy. Wszystko przez film opublikowany przez jednego z kibiców na portalu YouTube (wczoraj popołudniu już nie można było go zobaczyć, został zablokowany na żądanie właścicieli praw telewizyjnych do F1). Widać na nim, że do zderzenia Marka Webbera (Red Bull) i Sebastiana Vettela (Scuderia Toro Rosso) mogło dojść dlatego, że Hamilton jechał nieprzepisowo za samochodem bezpieczeństwa. Sędziowie postanowili przyjrzeć się temu filmowi bliżej. ...

 

tu macie filmik:

http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=6816

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wierzyć mi się nie chce, żeby ukarali "świętą krowę" :evil:

Żeby było teges, to powinien dostać karę cofnięcia o 10 miejsc na starcie za nieprzepisową jazdę za SC i o dodatkowe 10 za cokolwiek (np. wymianę silnika) :mrgreen:

Mistrzostwa byłyby ciekawe do końca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wierzyć mi się nie chce, żeby ukarali "świętą krowę" :evil:

Żeby było teges, to powinien dostać karę cofnięcia o 10 miejsc na starcie za nieprzepisową jazdę za SC i o dodatkowe 10 za cokolwiek (np. wymianę silnika) :mrgreen:

Mistrzostwa byłyby ciekawe do końca :mrgreen:

 

Dokładnie ! Przegiął z tą jazdą za SC ! Jadący zanim widząc co robi dali po heblach bo bali się kary za wyprzedzanie kiedy na torze jaest SC. Ze było mokro to "świętej krowie" SC jechało za wolno to zaczął kombinować...

 

Z dziś:

Wyniki drugiej sesji treningowej przed GP Chin (miejsce, numer, zawodnik, team, czas):

 

1. 6 Kimi Raikkonen Ferrari 1.36,607

2. 1 Fernando Alonso McLaren-Mercedes 1.36,613

3. 5 Felipe Massa Ferrari 1.36,630

4. 2 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1.36,876

5. 12 Jarno Trulli Toyota 1.37,151

6. 15 Mark Webber Red Bull-Renault 1.37,450

7. 11 Ralf Schumacher Toyota 1.37,524

8. 14 David Coulthard Red Bull-Renault 1.37,617

9. 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 1.37,646

10. 3 Giancarlo Fisichella Renault 1.37,970

11. 4 Heikki Kovalainen Renault 1.38,062

12. 7 Jenson Button Honda 1.38,205

13. 8 Rubens Barrichello Honda 1.38,304

14. 10 Robert Kubica BMW 1.38,379

15. 9 Nick Heidfeld BMW 1.38,388

16. 17 Alexander Wurz Williams-Toyota 1.38,531

17. 23 Anthony Davidson Super Aguri-Honda 1.38,975

18. 18 Vitantonio Liuzzi STR-Ferrari 1.39,065

19. 20 Adrian Sutil Spyker-Ferrari 1.39,224

20. 22 Takuma Sato Super Aguri-Honda 1.39,360

21. 19 Sebastian Vettel STR-Ferrari 1.39,404

22. 21 Sakon Yamamoto Spyker-Ferrari 1.40,051

 

Wyniki pierwszej sesji treningowej przed GP Chin (miejsce, numer, zawodnik, team, czas):

 

1. 6 Kimi Raikkonen Ferrari 1.37,024

2. 1 Fernando Alonso McLaren-Mercedes 1.37,108

3. 5 Felipe Massa Ferrari 1.37,128

4. 2 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1.37,210

5. 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 1.37,707

6. 10 Robert Kubica BMW 1.38,055

7. 12 Jarno Trulli Toyota 1.38,208

8. 3 Giancarlo Fisichella Renault 1.38,217

9. 38 Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1.38,270

10. 9 Nick Heidfeld BMW 1.38,445

11. 4 Heikki Kovalainen Renault 1.38,551

12. 11 Ralf Schumacher Toyota 1.38,661

13. 14 David Coulthard Red Bull-Renault 1.38,700

14. 7 Jenson Button Honda 1.38,942

15. 8 Rubens Barrichello Honda 1.38,945

16. 22 Takuma Sato Super Aguri-Honda 1.39,238

17. 18 Vitantonio Liuzzi STR-Ferrari 1.39,497

18. 15 Mark Webber Red Bull-Renault 1.39,535

19. 23 Anthony Davidson Super Aguri-Honda 1.39,539

20. 19 Sebastian Vettel STR-Ferrari 1.39,898

21. 21 Sakon Yamamoto Spyker-Ferrari 1.40,126

22. 20 Adrian Sutil Spyker-Ferrari 1.40,149

 

"Pecha miał kolega z teamu Polaka - Nick Heidfeld, który z powodu awarii skrzyni biegów w obu seriach przesiedział większość czasu w boksie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ! Przegiął z tą jazdą za SC ! Jadący zanim widząc co robi dali po heblach bo bali się kary za wyprzedzanie kiedy na torze jaest SC. Ze było mokro to "świętej krowie" SC jechało za wolno to zaczął kombinować...

Jak sobie porównam, jak potraktowali np. Roberta przy kolizji z Hamiltonem na GP Japonii i jak traktowali dotychczas Hamiltona, to się wkurzam od razu, choć z natury spokojny jestem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli sprawy nie ruszac, a tak strzelili se z łuku w torbe. Chodzi mi głównie o to, że nagle po 5 dniach nie jest winny Hamilton, nie jest winny Hailton, ale winna jest pogda. Wnioskuje zatem, że podczas kontaktu Kubica-Hamilton wyszło słońce z za chmur i rozwiało mgłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje zatem, że podczas kontaktu Kubica-Hamilton wyszło słońce z za chmur i rozwiało mgłę

A Kubica miał w tym czasie założone niewłaściwe opony to i sie na nich pośliznął.

 

Swoją droga to Hamilton miał problemy. Jak juz w zakręt cos szerzej wchodził to dochodziło do kolizji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy są innego zdania niż FIA

Chyba nie przepadają za Hamiltonem :mrgreen:

 

 

Tutaj jest kolejny link do filmiku pokazującego, jak doszło do kolizji Webbera z Vettelem

 

 

A Kubica miał w tym czasie założone niewłaściwe opony to i sie na nich pośliznął.

Nie widzę żadnego emotikonu. Serio piszesz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...