Jump to content

Kubica w F1

Recommended Posts

Już wiemy dlaczego Alfa. Robert w wolnych chwilach ma poduczyć Kimiego jazdy rajdówką :D

• Haha 1
  • Replies 22.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Małe podsumowanie wczorajszego dnia z mojej strony.    Na tor przyjechaliśmy około godziny 10:00, czyli jakieś 4h przed startem F1.        Należą się s

Mam pytanie do fanów Kubicy, jakich tu zapewne nie brakuje : czy naprawdę nie widzicie jaki to żałosny szmaciarz ? Morawiecki nim pomiata, traktuje jak ostatniego pacana ten się do niego łasi i liże r

Siema frajerzy ! Co mówiłem ? Wasz ukochany Robuś jest ostatni z ostatnich. Abstrahując od jego pisowskiego  szmalcownictwa zwracam uwagę, że jazda testowa po pustym torze, albo jazda na symulatorze t

Posted Images

28 minut temu, Kukson napisał:

Już wiemy dlaczego Alfa. Robert w wolnych chwilach ma poduczyć Kimiego jazdy rajdówką :D

Fakt ;)

Myślę, że chłopaki znajdą ze sobą mocną nić porozumienia. Choć z Kimim, z upływającym czasem wieczora, może być problem z logiczną komunikacją ;)

A tak BTW, to dwóch moich ulubionych kierowców, w mojej ulubionej marce.

Szkoda tylko, ze tylko jeden się ściga i dodatkowo zapowiada ściganie w...no właśnie- w mojej ulubionej dyscyplinie. 

Robert, patrz na starszego kolegę i naśladuj! ;)

W dniu 4.01.2020 o 22:40, carfit napisał:

jasne , ja to rozumiem , a wręcz cieszę się , że jest zainteresowanie wątkiem , coś się dzieję itd. :) 

Chyba to jedyne z nielicznych miejsc, gdzie dyskusja w temacie ma jakiś poziom ...

Carfit ucałuj od nas Roberta :)

• Upvote 1
2 minuty temu, Intakwrx napisał:

Carfit ucałuj od nas Roberta :)

Dopiero 18.01 , ale zrobię to ;)

Lubię często podpytać u źródła o aspekty techniczne , i dostałem odpowiedz na proste pytanie
. Wiadomo ze super auta sportowe , cywilne , typu Porsche , Lambo , Ferrari , hamują ze 100km/h do 0 w okolicach 32-35 m . A ile ówczesny bolid F1 ? Generalnie nikt tego mierzy bo bolid nigdy prawie hamuje do zera , ale od 340 do 60 , to ok 60 metrów , co mniej w przeliczeniu daje ok 15 m ze 100 do zera ...... Macie wyobrażenie ? Bo ja nie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Like 2
5 godzin temu, carfit napisał:

Lubię często podpytać u źródła o aspekty techniczne , i dostałem odpowiedz na proste pytanie
. Wiadomo ze super auta sportowe , cywilne , typu Porsche , Lambo , Ferrari , hamują ze 100km/h do 0 w okolicach 32-35 m . A ile ówczesny bolid F1 ? Generalnie nikt tego mierzy bo bolid nigdy prawie hamuje do zera , ale od 340 do 60 , to ok 60 metrów emoji2956.png, co mniej w przeliczeniu daje ok 15 m ze 100 do zera ...... Macie wyobrażenie ? Bo ja nie :)

Ocho! Czuję, że z Robertem było rozmawiane! :) Jakieś dobre wieści???

Pozdrowienia!!!
Ł.

5 godzin temu, carfit napisał:

. Wiadomo ze super auta sportowe , cywilne , typu Porsche , Lambo , Ferrari , hamują ze 100km/h do 0 w okolicach 32-35 m . A ile ówczesny bolid F1 ? Generalnie nikt tego mierzy bo bolid nigdy prawie hamuje do zera , ale od 340 do 60 , to ok 60 metrów emoji2956.png, co mniej w przeliczeniu daje ok 15 m ze 100 do zera ...... Macie wyobrażenie ? Bo ja nie :)

Pamiętam jak Kuzaj wysiadł z dwumiejscowego F1 po pokazie w Poznaniu i na pytanie o wrażenia powiedział, że w sumie to przyspiesza jak WRC ale hamuje jak nic innego na świecie. 

38 minut temu, chojny napisał:

Pamiętam jak Kuzaj wysiadł z dwumiejscowego F1 po pokazie w Poznaniu i na pytanie o wrażenia powiedział, że w sumie to przyspiesza jak WRC ale hamuje jak nic innego na świecie. 

image.thumb.png.fd35c52758503e0753b00640c8c757f4.png

image.thumb.png.58a9f58b83a09ed0ac19e793de55cf9c.png

0-100 km/h 2.5 sek

0-200 km/h 4.5 sek

0-300 km/h 9sek

Wrc-owi troche brakuje do takich osiagów, ale wiadomo co Kuzaj chciał przekazaćL różnice w przyspieszeniu sa znacznie mniejsze nic w hamowaniu pomiedzy f1, a wrc

Edited by Korton
  • Like 1
20 minut temu, Korton napisał:

Wrc-owi troche brakuje do takich osiagów, ale wiadomo co Kuzaj chciał przekazaćL różnice w przyspieszeniu sa znacznie mniejsze nic w hamowaniu pomiedzy f1, a wrc

Pół sekundy na przyspieszeniu do 100km/h to nie prawie połowa dystansu na hamowaniu, gdzie jest to nie różnica a przepaść. 

To była wypowiedź dla zgromadzonej publiczności, bez wchodzenia w szczegóły więc liczył się pewien obraz i emocje. 

Tu porównanie z autem drogowym. 

I kolejny fajny materiał. 

• Like 1
25 minut temu, chojny napisał:

Pół sekundy na przyspieszeniu do 100km/h to nie prawie połowa dystansu na hamowaniu, gdzie jest to nie różnica a przepaść. 

Dokladnie i tak tez napisalem, chodz w przyspieszeniu 100km/h do 200km/h jest juz przepasc, podobnie jak w hamowaniu :)

Jak w 2006 byliśmy na pamiętnej Monzie, to siedzieliśmy na wyjściu z paraboliki na wysokości zjazdu do boksów na zewnętrznej.

Nie wiem ile oni tam dokładnie jadą, ale pewnie coś pod 280km/h

Największe wrażenie robiły zjazdy do boksów (czyli hamowanie do chyba 80km/h), gdzie z punktu widzenia kibica bolidy nie tyle hamowały, co stawały w miejscu wbrew prawom fizyki.

Wyglądało to trochę jak w kreskówkach, TV tego niestety kompletnie nie oddaje.

Nie podoba mi się to. Nawet w takiej serii musi tworzyć własny zespół, za wlasne/sponsora pieniadze. 

To nie miara sportowca, tylko portfela

:(

16 minut temu, Adi napisał:

Nie podoba mi się to. Nawet w takiej serii musi tworzyć własny zespół, za wlasne/sponsora pieniadze. 

To nie miara sportowca, tylko portfela

:(

Jako gwiazda powinien jeździć w fabryce albo wcale a nie znowu jakieś prywatne zespoły. 

Cięgle to samo... 

Teraz, Slawskip napisał:

Przecież to są tylko przypuszczenia, a jak będzie to pewnie dowiemy się w swoim czasie.

Obyś miał racje. 

Obajtek mówił, żebyśmy spodziewali się komunikatu. Więc to może być prawda. Orlen będzie miał swój team w DTM. 

Ehhh.... 

8 minut temu, Kukson napisał:

Doskonała wiadomość, bo już miałem drugi raz pierwszy sezon odpalać. 

Już się nie mogę doczekać odcinka z Mercedesem. 

Dokladnie i tak tez napisalem, chodz w przyspieszeniu 100km/h do 200km/h jest juz przepasc, podobnie jak w hamowaniu

Miałem okazje jechać na prawym w WRC , hamowanie robiło piorunujące wrażenie , dlatego nie jestem w stanie sobie wyobrazić co się dzieje w F1 ....