Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, WRC fan napisał:

I tu już nawet nie chodzi o to, że trafiło to na RK. Jak zespół z taką historią może wycofać się z rywalizacji "bo nie było szans na punkty"?

dokładnie , chociaż by powiedzieli że bali się o bezpieczeństwo Roberta , ale nie brak części ..... i szans , PR dramat i tyle w temacie , na miejscu Orlen zakręcił bym kurek , ale pewnie już za późno 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert w tym niemal groteskowym sezonie miał jeden cel. Wobec braku przyczepności, prędkości, współpracy z zespołem, etc., chciał ukończyć wszystkie wyścigi.

Właśnie powiedział, z niekrytym żalem, że nie udało mu się zrobić tego planu minimum.

 

Daleki jestem od akcji i petycji internetowych. Ale przydałoby się jakieś mocne wejście na skrzynki Orlenowe, z sugestią, że się na to nie godzimy. Na wydawanie pieniędzy, na poniżanie Roberta.

I jak zauważył wyżej @WRC fan, również Sir Franka Williamsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Rozumiem, ze Robert na Japonię przejedzie 1 okrążenie i wraca do domu? Serio, F1 powinno się zając czymś takim. Nie macie kasy to out.

Nie przypominam sobie drugiego takie przypadku aby ściągnąć kierowcę z powodu …. oszczędności. Jestem zdania, że Orlen powinien pójść z Wiliamsem na drogę sądową a Cleire powinna opuścić fotel prezesa. Jest skompromitowana , nic nie osiągnie.

Najwięcej Williams zaoszczędzi jak w ogóle do Japoni nie pojedzie. Najwięcej zaoszczędzi wstydu , kasy tylko trochę.

 

Zespół z budżetem Orlenu mógłby w rajdach pozamiatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Odnośnie Charlesa i Seby oraz Dżordża i Roberta - moim zdaniem to padaka. Wg mnie jedyna sytuacja do ustawienia stawki (przepuszczenia kolegi) to ta, w ktorej ten z tylu jest znacząco szybszy. Jak można Sebe prosić o przepuszczenie gdy miał GENIALNY start, a do tego odstawił Juniora na 1.5 sekundy i powieksza przewagę? Sytuacja się zmieniła, nie jest taka jaka zakładali na początku to trudno. Trzeba wymyślić nowa strategie.

Szczerze kibicujemy Juniorowi (nawet kupiłem żonie koszulkę Scuderii), ale to nie fair. Musi się jeszcz wiele nauczyć jeśli chodzi o psychikę. 


powiększał przewagę, bo LEC nie chciał zniszczyć opon jadąc blisko za VET...

 

tu dobry tekst:

https://sokolimokiem.com/czerwone-zamieszanie/


vet zachował się kiepsko kolejny raz... 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

Robert pokrzyżował Claire plany licytacji fotela, Claire krzyżuje plany dojazdu do mety Roberta. 

Czyli klasyczne - na złość mamie odmrożę sobie uszy ;] Sponsorzy po takiej akcji na pewno będą walić do Grove drzwiami i oknami :biglol: 

W obecnej formie to jest zespół do zaorania, pewnie za jakiś czas kupi ich Mazepin albo inny egzotyczny inwestor i będą się tak kulać w dole tabeli dopóki jakiemuś księgowemu w dużym koncernie nie wyjdzie w słupkach w Excelu, że danej firmie opłaca się wejść do F1. Tylko, że to może nastąpić równie dobrze za 10 lat.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, WRC fan napisał:

Sponsorzy po takiej akcji na pewno będą walić do Grove drzwiami i oknami :biglol:

 

To nie takie zero-jedynkowe. Orlen ogłosił, że nieźle na tej współpracy zarobił. 

Stara zasada, mogą mówić źle, byle nazwiska nie pomylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, turdziGT napisał:

Ponoc GR mówił ze maja mieć bardzo konkurencyjny samochod na 2020

Na razie, wg słów Maćka Jermakowa*, to GR mówił, że w ogóle mają mieć bolid na 2020 - o konkurencyjności chyba nie wspominał ;)

 

*-"Nie pomaga w tym wszystkim choćby George, który stwierdził, że może postawić swój...dom na to, że Williams nie zawali przyszłorocznych testów. To tylko podkreśla w jakiej czarnej dziurze jest ten zespół. Ich kierowca nie mówi o "walce o punkty za rok", ale o PRZYWIEZIENIU SAMOCHODU NA TESTY. Wow."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adi napisał:

 

To nie takie zero-jedynkowe. Orlen ogłosił, że nieźle na tej współpracy zarobił. 

Stara zasada, mogą mówić źle, byle nazwiska nie pomylić. 

Jest też druga zasada, że połowa pieniędzy wydanych na marketing jest wydana źle. Pytanie która.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WRC fan napisał:

Na razie, wg słów Maćka Jermakowa*, to GR mówił, że w ogóle mają mieć bolid na 2020 - o konkurencyjności chyba nie wspominał ;)

 

*-"Nie pomaga w tym wszystkim choćby George, który stwierdził, że może postawić swój...dom na to, że Williams nie zawali przyszłorocznych testów. To tylko podkreśla w jakiej czarnej dziurze jest ten zespół. Ich kierowca nie mówi o "walce o punkty za rok", ale o PRZYWIEZIENIU SAMOCHODU NA TESTY. Wow."

 

Potem w komentarzu była informacja, że Georg skłonny był postawić dom którego de facto nie ma. Tak więc dosyć niewiele zaryzykował. Beka i tyle. Wiliams na dnie ale i cała ta seria to bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Odnośnie Charlesa i Seby oraz Dżordża i Roberta - moim zdaniem to padaka. Wg mnie jedyna sytuacja do ustawienia stawki (przepuszczenia kolegi) to ta, w ktorej ten z tylu jest znacząco szybszy. Jak można Sebe prosić o przepuszczenie gdy miał GENIALNY start, a do tego odstawił Juniora na 1.5 sekundy i powieksza przewagę? Sytuacja się zmieniła, nie jest taka jaka zakładali na początku to trudno. Trzeba wymyślić nowa strategie.

Szczerze kibicujemy Juniorowi (nawet kupiłem żonie koszulkę Scuderii), ale to nie fair. Musi się jeszcz wiele nauczyć jeśli chodzi o psychikę. Presja na Lewisa działa motywująco - jedzie na 110%. Na Młodego destruktywnie - jedzie na 90%.

Problem polega na tym, że to Vettel od początku nie respektował ustaleń. Miał się na starcie załapać na tunel aerodynamiczny Leclerca żeby wyprzedzić Hamiltona, a tym czasem wyprzedził również Leclerca. Potem Leclerc jechał w brudnym powietrzu, oszczędzał paliwo i opony. Nie jest powiedziane, że gdyby kolejność była odwrotna Charles nie odjechałby na 5 sekund. Seb od połowy 2018 nie prezentuje wysokiej formy, a dodatkowo nie gra zespołowo. Multi21, mówi to coś Państwu? Seb jest w dołku, nie trzyma ciśnienia i jeszcze bawi się w ignorowanie ustaleń zespołu. 

Przypominam tylko, że ostatni raz kiedy młodszy kolega objechał Seba w sezonie 2014 skończyło się zmianą zespołu. 

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2019 o 16:56, Czarne_Koronkowe napisał:

Odnośnie Charlesa i Seby oraz Dżordża i Roberta - moim zdaniem to padaka. Wg mnie jedyna sytuacja do ustawienia stawki (przepuszczenia kolegi) to ta, w ktorej ten z tylu jest znacząco szybszy. Jak można Sebe prosić o przepuszczenie gdy miał GENIALNY start, a do tego odstawił Juniora na 1.5 sekundy i powieksza przewagę? Sytuacja się zmieniła, nie jest taka jaka zakładali na początku to trudno. Trzeba wymyślić nowa strategie.

Szczerze kibicujemy Juniorowi (nawet kupiłem żonie koszulkę Scuderii), ale to nie fair. Musi się jeszcz wiele nauczyć jeśli chodzi o psychikę. Presja na Lewisa działa motywująco - jedzie na 110%. Na Młodego destruktywnie - jedzie na 90%.

 

A ja tak tego nie odebrałem. Jak wcześniej już napisał kolega @kamilgt, LEC nie mógł po prostu podjechać do VET i go kąsać. To była (miała być) długodystansowa strategia na przyzwoite tempo, przy jednoczesnym oszczędzaniu opon i powiększaniu przewagi nad Mercami (optymistycznie). A VET zachował się właśnie jak 7-latek odwracając kota ogonem w znaczeniu: jak mam oddać pozycję skoro mnie nie dogania...

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tutek napisał:

Problem polega na tym, że to Vettel od początku nie respektował ustaleń. Miał się na starcie załapać na tunel aerodynamiczny Leclerca żeby wyprzedzić Hamiltona, a tym czasem wyprzedził również Leclerca. Potem Leclerc jechał w brudnym powietrzu, oszczędzał paliwo i opony. Nie jest powiedziane, że gdyby kolejność była odwrotna Charles nie odjechałby na 5 sekund. Seb od połowy 2018 nie prezentuje wysokiej formy, a dodatkowo nie gra zespołowo. Multi21, mówi to coś Państwu? Seb jest w dołku, nie trzyma ciśnienia i jeszcze bawi się w ignorowanie ustaleń zespołu. 

Przypominam tylko, że ostatni raz kiedy młodszy kolega objechał Seba w sezonie 2014 skończyło się zmianą zespołu. 

 

O właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jacky X napisał:

Piszą,że Wiliams walczy o przetrwanie. W tych warunkach ciężko chyba będzie być konkurencyjnym w przyszłym roku.

 

Pójdzie pod młotek, tego się nie da uratować. Claire zrujnowała zespół i dzieło życia swojego ojca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...