Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Paaanyy, nie wiem, gdzie z tym, ale wybiera się ktoś z Forum na GP Węgier?

Będę ze szwagrem jechał i mamy dwa wolne miejsca, ewentualnie dołączymy do kogoś, partycypując w kosztach.

Wyjeżdżamy z okolic Wrocławia, ale tutaj jesteśmy elastyczni - w racjonalnej odległości możemy podjechać po kogoś, lub do kogoś. Starujemy 01.08, wracamy 04.08.

Chcemy to zrobić w miarę budżetowo, żeby nie wszczynać rodzinnych awantur :P, więc najtaniej będzie UWAGA! Multiplą, która w tym tygodniu jedzie do serwisu i później na badanie techniczne, żeby zminimalizować niespodzianki, ewentualnie E-klasą, a w ostateczności moim Outbackiem, ale to najdroższa opcja.

 

Edytowane przez H4lik
Edytka - kurczę, teraz sobie przypomniałem, że jest dział o podróżach. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą, wręcz się nie znam ale zastanawiam się, ile 10/100/1000 czesci sek mozna zyskać/stracić z powodu takich różnic., przy identycznych warunkach/kierowcach/trasie itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Williamsie tego nie wiedzą :), tylko niepotrzebnie powtarzają jak mantrę, że w bolidy są takie same. Smutne, że jest w tym wszystkim więcej PR'u, polityki i gry o kasę niż samego ścigania. Ciekawy był wywiad z gościem z Lotusa przytoczony kilka stron wcześniej, co zrobiliby inżynierowe Mercedesa w hipotetycznej sytuacji walki o zwycięstwo pomiędzy ich kierowcą a kierowcą konkurencji z ich silnikiem? "UPG mode ON" przed metą? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że bolidy się różnią to w sumie jest wiadomo.

Ale niepotrzebnie cały Williams ściemnia całemu Światu, że wszystko jest w porządku, że kierowcy są równo traktowani a bolidy takie same.

Zastanawiam się tylko, jak można tak funkcjonować i dokąd ich to zaprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pablito79 napisał:

To że bolidy się różnią to w sumie jest wiadomo.

Ale niepotrzebnie cały Williams ściemnia całemu Światu, że wszystko jest w porządku, że kierowcy są równo traktowani a bolidy takie same.

Zastanawiam się tylko, jak można tak funkcjonować i dokąd ich to zaprowadzi.

 

A co mają powiedzieć - Georgowi dajemy nowe części a Robert jeździ na starych? W kwestii taktyki priorytet ma George.

Wyobrażasz to sobie? To dopiero byłaby afera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Nosek kreseczka napisał:

 

A co mają powiedzieć - Georgowi dajemy nowe części a Robert jeździ na starych? W kwestii taktyki priorytet ma George.

Wyobrażasz to sobie? To dopiero byłaby afera.

Zdaje sobie sprawę z konsekwencji. Ale denerwuje mnie takie zachowanie i podejście do tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pablito79 napisał:

Zdaje sobie sprawę z konsekwencji. Ale denerwuje mnie takie zachowanie i podejście do tematu.

 

 

To jest normalne w świecie sportu, np. w boksie. Wystawiasz młodego, rokującego przeciw w miarę znanemu ale już mającego najlepszy czas za sobą seniorowi. Młody leje seniora i robi się głośno a nazwisko staje się znane. 

 

Jest to fucha "chłopca do bicia". 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

To jest normalne w świecie sportu, np. w boksie. Wystawiasz młodego, rokującego przeciw w miarę znanemu ale już mającego najlepszy czas za sobą seniorowi. Młody leje seniora i robi się głośno a nazwisko staje się znane. 

 

Jest to fucha "chłopca do bicia".  

 

czyli taki Najman :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎07‎-‎21 o 22:51, Pablito79 napisał:

To że bolidy się różnią to w sumie jest wiadomo.

Ale niepotrzebnie cały Williams ściemnia całemu Światu, że wszystko jest w porządku, że kierowcy są równo traktowani a bolidy takie same.

Zastanawiam się tylko, jak można tak funkcjonować i dokąd ich to zaprowadzi.

 

W końcu szambo się przeleje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, Russell jest z polecenia Mercedesa przez co jest dobry pakiet silnikowy w dobrej cenie, wiadome jest, że Mercedes swojemu człowiekowi będzie chciał pomóc i to widać od początku tego sezonu,.

Ja w następnym sezonie widzę Roberta w innej stajni i oby mu się to udało, bo to co dostał w tym roku umożliwia mu starty i raczej nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jeżeli Robert chce być kierowcą w F1 to będzie skazany na Williamsa. Ciężko będzie o angaż w innym teamie bo są w rezerwie też inne nazwiska jak np. Ocon którego chociażby wiek lepiej rokuje na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kukson napisał:

Jakby te argumenty były kluczem do miejsca w F1 to Robert czy Alonso pewnie już dzisiaj mieliby duże zainteresowanie.

Nie wiedziałem, że Alonso nie jeździ już w F1 ze względu na wiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ManoLEE napisał:

Ja nie wiem co wam z tym wiekiem, kierowca to nie piłkarz i najważniejsze są umiejętności oraz wiedza, co z małolata jak nie będzie wyniku na koniec roku...

 

Zmiany w organizmie ida w jednym kierunku...

 

Reference data on reaction time and aging using the Nintendo Wii Balance Board: A cross-sectional study of 354 subjects from 20 to 99 years of age :

https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0189598

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wezyr napisał:

Nie wiedziałem, że Alonso nie jeździ już w F1 ze względu na wiek. 

A gdzie ja napisałem, że Alonso odszedł ze względu na wiek? napisałem, że jest wolny, doświadczony i osiągnął więcej w F1 od RK i jakoś nie słychać aby ktoś go namawiał do powrotu ze względu na wspomniane wyżej umiejętności i wiedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w Motosporcie w wieku 40 paru lat można spokojnie zdobyć mistrzostwo świata grunt by mieć odpowiednie warunki ku temu, biegacz czy kolarz raczej wątpliwe, na pewno młodszy organizm jest wydajniejszy, ale nie w każdym sporcie najważniejsza jest 100% sprawność fizyczna, wielu kierowców jest tego przykładem, bardzo dużo zależy od samych umiejętności, kunsztu prowadzenia pojazdu i samego charakteru.

Edytowane przez ManoLEE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...