Jump to content

Kubica w F1

Piotr

Recommended Posts

Żenady ciąg dalszy :

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/830180/f1-potezne-zamieszanie-wokol-kubicy-kibice-pisza-skandal-i-zenada

Jeśli o "kierowcy dnia" nie decyduje jury tylko kibice a liczba głosów na Kubicę z jakiegoś powodu była największa to dlaczego wygaszono stronę ???? Pięć godzin przed wyścigiem nic nie jem , żeby mi się nie ulało . To co jest ???

Wow jezeli jakiś wyścig był w tym sezonie wart oglądania to był to ten.Ale Max zrobił rozpierduche 

Zespół sędziowski Grand Prix Austrii uznał kolizję Maxa Verstappena i Charlesa Leclerca na 69 okrążeniu za incydent wyścigowy.

Przemyślałem temat i jednak uważam, że VER powinien dostać karę.

Raz - brak konsekwencji u sędziów. VET dostał 5 sekund w kanadzie bez kontaktu, a tu był kontakt, wywóz rywala z toru i kary brak. Miał przewagę opon i ogólnej prędkości w tej fazie wyścigu. Spokojnie łyknąłby LEC DRSem.

Dwa - rośnie nam kolejny po FIAmiltonie zawodnik z parasolem nad głową - FIAstappen. Podwójne standardy są coraz bardziej widoczne. Pamiętacie jak wyskoczył z rękami do Ocona? Dostał karę od FIA - ileśtam godzin "prac społecznych na rzecz propagowania wyścigów" czy jakoś tak. Karę odbył podczas jednego z weekendów Formuły E rozdając autografy. 

A później, w wolnych chwilach przekonany o nietykalności Maxiu wsiada do wirtualnego auta i robi takie coś

Serio? Zawodnik F1 siadający do zabawy z amatorami robi takie akcje? 

Jest dobrym driverem, nie przeczę ale IMO w głowie ma strasznie na*ane. 

Polityka pogrąży tą piękną dyscyplinę sportu...

• Upvote 1

20 minut temu, chojny napisał:

Zespół sędziowski Grand Prix Austrii uznał kolizję Maxa Verstappena i Charlesa Leclerca na 69 okrążeniu za incydent wyścigowy.

No i brawo. Może nareszcie będzie coś ciekawego. Brawo Max za walkę i gonitwę. Mało zabrakło żeby jeszcze Vettel objechał Hamiltona. Pierwszy wyścig w sezonie w którym się coś działo.

Godzinę temu, pablonas napisał:

Przemyślałem temat i jednak uważam, że VER powinien dostać karę.

Raz - brak konsekwencji u sędziów. VET dostał 5 sekund w kanadzie bez kontaktu, a tu był kontakt, wywóz rywala z toru i kary brak. Miał przewagę opon i ogólnej prędkości w tej fazie wyścigu. Spokojnie łyknąłby LEC DRSem.

Dwa - rośnie nam kolejny po FIAmiltonie zawodnik z parasolem nad głową - FIAstappen. Podwójne standardy są coraz bardziej widoczne. Pamiętacie jak wyskoczył z rękami do Ocona? Dostał karę od FIA - ileśtam godzin "prac społecznych na rzecz propagowania wyścigów" czy jakoś tak. Karę odbył podczas jednego z weekendów Formuły E rozdając autografy. 

A później, w wolnych chwilach przekonany o nietykalności Maxiu wsiada do wirtualnego auta i robi takie coś

Serio? Zawodnik F1 siadający do zabawy z amatorami robi takie akcje? 

Jest dobrym driverem, nie przeczę ale IMO w głowie ma strasznie na*ane. 

Polityka pogrąży tą piękną dyscyplinę sportu...

To ze ma na....ane w głowie to jaśniejsze niz słońce ale tu uwazam ze nie ma sie do niego co czepiać a błąd i kontakt to wina LEC a nie VER.To był juz jego zakręt i to zdecydowanie !

Max nie powinien dostać kary :

1) Miał dużo miejsca żeby wjechać od wewnętrznej.

2) Przed kontaktem był już bardziej z przodu.

3) Charles wypadł bo tak działa fizyka. Walka była fair a On miał pecha. Równie dobrze Max mógł pogrzebać swój wyścig i triumf bo w kontakcie mógł stracić przednie skrzydło lub przebić oponę.

Brawo za walkę i na pewno było fair. A kto uważa , że atak old schoolowy to błąd bo powinien na prostej wyprzedzić DRSem  jest biedny bo chyba nie pamięta czym były wyścigi i epickie walki na torze.

PS. Może mi ktoś wytłumaczyć jazdę Kubicy bo zbaraniałem. Wygląda jak sabotaż. Nie wierzę że w dziewięciu qualach miał pecha i nie wierzę , że 9:0 był wolnieszy. Ne wierzę aby w 9 wyścigach przegrzał opony od razu lub ich nie potrafił dogrzać i nie wierzę , że nie umie jechać prosto. Nie wierzę też żeby ustawiał auto na każdym torze tak aby było wolniejsze na prostych kosztem lepszej przyczepności w zakrętach. I trudno mi też uwierzyć , że Wiliams buduje różne bolidy. Najłatwiej uwierzyć mi w różne silniki. Ale dziwne , że to nieoficjalne. Zrobienie czegoś takiego nieoficjalne było by po prostu oszustwem i podłością czego Kubica doświadczył w Rajdzie Niemiec chociażby jak dostał "stary silnik".  Ale to jednak coś innego by było.

Edited by Jacky X

8 godzin temu, Jacky X napisał:

Max nie powinien dostać kary :

1) Miał dużo miejsca żeby wjechać od wewnętrznej.

2) Przed kontaktem był już bardziej z przodu.

3) Charles wypadł bo tak działa fizyka. Walka była fair a On miał pecha. Równie dobrze Max mógł pogrzebać swój wyścig i triumf bo w kontakcie mógł stracić przednie skrzydło lub przebić oponę.

Brawo za walkę i na pewno było fair. A kto uważa , że atak old schoolowy to błąd bo powinien na prostej wyprzedzić DRSem  jest biedny bo chyba nie pamięta czym były wyścigi i epickie walki na torze.

Skoro stuknął LEC koło w koło to raczej z przodu nie był, a zatem wcale nie miał miejsca lub celowo wywiózł, a właściwie wypchnął rywala poza tor, bo LEC nie odpuścił.

Co do stylu - w ciągu dwóch wyścigów podjęto dwie kompletnie niespójne decyzję, z czego grubsza akcja pozostała bez konsekwencji. Nie bardzo wiem jakie są oczekiwania sędziów odnośnie tego co wolno, a co nie.

Moje zdanie jest takie:

- 1 kółko wcześniej VER wykonał pierwszą próbę, lecz zostawił miejsce i LEC się obronił

- druga próba była taka a nie inna, bo LEC miał się już NIE obronić - VER wszedł po małej, ale był daleko od wierzchołka i wyniósł się na zewnętrzną zanim wyprzedził LEC

Brzydki manewr i tyle.

Gdyby zrobił to mniej bandycko, to byśmy tu nie musieli nic analizować.

• Upvote 1

Moje zdanie jest takie ,że jeśli Vettel dostał tydzień temu karę to Max teraz też powinien.

Osobiście nie dał bym żadnemu. Niech się ścigają.

18 minut temu, Jumpman napisał:

Niech się ścigają.

brak regul niektorym kierowcom wylacza myslenie

holenderski komentator uznal ze to fatalna decyzja bo verstappen jest juz wystarczajaco zdemoralizowany

jeszcze wiecej zebral horner za chwalenie takich manewrow

podsumowali ze predzej czy pozniej ktos stuknie cwaniaczka

zaskoczylo mnie ze maksio nie jest powszechnie uwielbiany  ;)

tapatalked

Zaczyna się jatka, ciekawe czy RK dojeździ sezon do końca.

Obawiam się tylko że skończy sezon z historycznie najgorszymi statystykami w dziejach F1.  

https://sportowefakty.wp.pl/sportowybar/654686/nigdy-nie-zdobyl-punktu-mial-dziwne-wypadki-oto-najgorszy-kierowca-w-historii-f1

Taki Inoue

- Jestem najgorszym kierowcą w historii F1 - mówi z dumą (!) o sobie Japończyk, który w latach 90. ubiegłego wieku brał udział w 18 wyścigach. Nie zdobył w nich ani jednego punktu. W zawodach, które udało mu się ukończyć, zawsze był dublowany. - Nigdy nie udało mi się nawet wyprzedzić innego bolidu. A w kwalifikacjach traciłem około pięciu sekund do swojego kolegi z zespołu - przyznaje.

1 godzinę temu, lukasdraz napisał:

W tym roku Verva Street Racing odbędzie się w Gdyni. Obecni będą Kubica i Russell. 

Już nie lubię tego małego oszusta. Na początku mi zaimponował ale sytuacja poszła w złym kierunku. To nie fair i chwały nie przynosi. Wyczuwam, że coś jest na rzeczy z tymi różnicami w bolidach.  Niemniej może długo kisić się w F1. Ja już ostatecznie mam dość tego syfu gdzie już nie tylko przepisami forują bogaczy ale już ordynarnie przy zielonym stoliku. Ukradli Kubicy minutę dumy. (bluzgu, bluzgu) tam problemy techniczne. Wygrał PR i pieniądze. Olewam F1 ciepłym... piwem .

Takie policzka jak ta ściema z niewygodnym głosowaniem dawno nie było. Ale jaka formuła takie i decyzje.

PS. Zastanawiam się nad stroną na fejsie , że w kilku zdaniach przedstawił bym moją gorycz bo wraz ze starą formułą straciłem coś co było mi w życiu wartością.

• Confused 1