Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Jacky X napisał:

Liczyłem na to , że nawet w taczce co nie raz bywało "Kubica" błyśnie talentem. Czekam czekam i nic takiego nie ma. W Baku ani Robert ani Russel nie znali toru. Ale to Russel był szybszy. Na ile to wina bolidu, kto to wie ? Bolid Russela odbudowany, bolid Kubicy odbudowany. Jeśli Russelbędzie szybszy, a potem szybszy w Barcelonie i Monaco to wyłania się nieoptymstyczny obraz sytuacji.

Choć pewnie prace przy bolidzie i nowa kierownica coś powinny zmieniać .

A Kubica to jest jakiś transformers, albo nadczłowiek? Chłop nie jeździł 8 lat bolidem, jest po ciężkim wypadku, ma poważne ograniczenia manualne dłoni. Ochłoncie!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja olalem F1 ogladam WRC i jestem wniebowzięty.Chyba anuluje subskrypcje na F1 bo to nudy jak flaki z olejem.Lepiej poczekać na Netflix sezon 2 tam przynajmniej da sie to oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jpol napisał:

Zbyt dobre? (ponad sekunda nad Bottasem w kategorii najlepsze okrążenie

Tym bardziej nie rozumiem. Jak się spiął, to czas genialny. A jak pierwszy raz wyjechał ma miękkich, świeżych, to tracił do innych po 2 sekundy, mimo że oni mieli już na oponach kilkanaście okrążeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

A ja olalem F1 ogladam WRC i jestem wniebowzięty.Chyba anuluje subskrypcje na F1 bo to nudy jak flaki z olejem.Lepiej poczekać na Netflix sezon 2 tam przynajmniej da sie to oglądać.

 

Do tego doszło ,że ja zamiast oglądać wyścig postanowiłem iść na ryby ale deszczyk mnie zniechęcił.

A tu mocna akcja z pierwszego zakrętu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak ,że w zeszłym roku Wiliams był kiepski i zbudował nowy jeszcze gorszy bolid.

Ta zabawa bywa śmiertelnie niebezpieczna. To Wiliams zabił Sennę.  I teraz chłopaki jeżdżą dużo ryzykując. To nie jest zabawne! 

Edytowane przez Jacky X
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Korton napisał:

Możesz rozwinąć, bo pierwszy raz się spotykam z takim zarzutem?

Fakt powszechnie znany P.Head w Wiliamsie zaprojektował tak słabe elementy układu kierowniczego, że ten po złamaniu doprowadził do śmiertelnego wypadku A.Senny. Polak mądry po szkodzie. Ale Anglik niekonieczne. To co prezentują sobą te bolidy jest NIEBEZPIECZNE.

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/813909/f1-patrick-head-winnym-smierci-ayrtona-senny-rysa-na-wizerunku-brytyjczyka

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo upraszczasz całą sprawę. W artykule który przytoczyłeś napisano, że kolumna kierownicza została skrócona na życzenie Ayrtona Senny w niewłaściwy sposób i auto dopuszczono do wyścigu bez odpowiedniej kontroli tego elementu. Nie sądzę, żeby ktoś celowo zaprojektował niepoprawnie układ kierowniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Efti napisał:

Za bardzo upraszczasz całą sprawę. W artykule który przytoczyłeś napisano, że kolumna kierownicza została skrócona na życzenie Ayrtona Senny w niewłaściwy sposób i auto dopuszczono do wyścigu bez odpowiedniej kontroli tego elementu. Nie sądzę, żeby ktoś celowo zaprojektował niepoprawnie układ kierowniczy.

Tez pierwszy raz o tym słyszę, ale teraz i Ty przegiales ;) oczywistym jest, ze nikt specjalnie tego nie zrobił. Niemniej do czyjejś śmierci można doprowadzic na skutek zaniechania ważnych czynności, takich jak kontrola nowego, tak ważnego elementu w bolidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„W werdykcie numer 15050 orzeczono co następuje: „Ustalono, że wypadek został spowodowany awarią kolumny kierowniczej. Awaria ta była efektem źle zaprojektowanych i źle skonstruowanych modyfikacji. Odpowiedzialność za to spada na Patricka Heada, winnego pominiętej kontroli”. Mimo że Head został uznany winnym, nie aresztowano go, ponieważ we Włoszech zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci ulega przedawnieniu po siedmiu latach i sześciu miesiącach, a końcowy werdykt został ogłoszony trzynaście lat po wypadku.”

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ayrton_Senna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, turdziGT napisał:

A co ma do startow RK wypåadek Senny bo nie za bardzo rozumie :)

Pewnie to, że wystarczyło tylko pojawienie się Patrica z powrotem w zespole i już Robert dzwoni... Pewnie coś znowu nie skontrolował ;)

Grunt to dobra teoria spiskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał:

A co ma do startow RK wypåadek Senny bo nie za bardzo rozumie :)

 

Konkretnie to to, że lecisz 200-300 km/h bolidem ,który jest nieprzewidywalny. Raz Kubica wywalił w ścianę , że aż mi telewizorem zatrzęsło a drugi raz leciał na bandę , mniej spektakularnych akcji nie wspomnę. To nie są szachy, tu można sobie krzywdę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie się napinacie. Przecież nikt nie napisał, że Williams kiedykolwiek chciał kogokolwiek zabić. Napisano jedynie, że niedociągnięcia/zaniedbania/zaniechania zespołu mogą odbić się na zdrowiu/życiu kierowców. Ciężko się z tym nie zgodzić.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...