Jump to content
Piotr

Kubica w F1

Recommended Posts

Ktoś rozgryzie strategie pitstopow w williamsie? RUS po 4 sekundy odrabia co kółko do RK a ten dalej bez zmiany opon.

Posted (edited)

No to jeszcze jakby tego było mało to pitstop też Robertowi spieprzyli :(

Screenshot_20190414-151433_Gallery.jpg

Edited by matros1

1 minutę temu, pablonas napisał:

Ktoś rozgryzie strategie pitstopow w williamsie?

Robert zmienił jako ostatni. To pewnie genialna strategia Williamsa jazdy na na jeden pit stop :facepalm:. Atakują w ten sposób....przedostatnie miejsce :facepalm:

A Kimi dalej wyprzedza

Podobno rosyjscy dziennikarze w rozmowie z Gutowskim stwierdzili, że współczują Polakom bo Williams niszczy powrót RK. 

Zaczynam podobnie na to patrzeć :(

• Upvote 1

1 minutę temu, pablonas napisał:

Podobno rosyjscy dziennikarze

Powiedzieli chłopakom z 11: "Witamy w piekle"

Wyłączyłem bo zaraz telewizor musiałbym nowy kupować. 

• Upvote 1

Dojechał,  samotny wilk -  nie da się kurna na to patrzeć po prostu.......

Ja chyba sobie to odpuszczam.

Emocji nie ma i nie będzie, nie wierzę w jakikolwiek progres.

Jedyne emocje to ogromny smutek i współczucie dla Roberta. A to nie są czynniki dla których ogląda się sport.

• Upvote 3

Kondycję Willimasa niech podsumuje ta fotka z oficjalnego sklepiku F1. Jakbym ktoś chciał zeszłoroczne stroje to proszę bardzo. Tegorocznych ciągle brak.

20190414_160404.jpg

Wyścig taki sobie.

Szkoda mi po raz kolejny Leclerca, chociaż kibicuje ferrari, to mają fatalna strategię i niepotrzebnie faworyzują Vettela -_-

Na własne życzenie stracili punkty.

• Upvote 1

29 minut temu, matros1 napisał:

Kondycję Willimasa niech podsumuje ta fotka z oficjalnego sklepiku F1. Jakbym ktoś chciał zeszłoroczne stroje to proszę bardzo. Tegorocznych ciągle brak.

Maja być w maju ale to pewnie też nie jest pewne :biglol:

Wszystkich pracowników zaangażowali w produkcję bolidu, tych od koszulek też i to widać w wynikach :facepalm:

5 godzin temu, matros1 napisał:

Williams powinien jeździć w słabszej klasie. Aż szkoda patrzeć jak ich inni wyprzedzają bez najmniejszych problemów. Russel wyraźnie szybszy od Roberta. 

„Nie mam tempa wyścigowego w porównaniu z moim partnerem z zespołu. W zakrętach ślizgają mi się koła, samochód ucieka, a on się oddala. Nie mówię, że to samochód, ale to z pewnością coś, co musimy zrozumieć. Mam bardzo słabą trakcję, a George na odprawie powiedział, że jego trakcja nie była najgorsza. Tak jak mówię, to nie tylko samochód. Muszą być inne czynniki” – mówi Robert.

Robert na kilka okrążeń przed końcem tracił do RUS prawie 30 sek - to jest przepaść. Pytanie co jest tego powodem?

- czy faktycznie bolid KUB się tak różni od bolidu RUS?

- czy może RUS to talent na miarę następcy HAM?

- czy może KUB po tych latach przerwy nie jest już tak szybki i skuteczny jak był kiedyś?

Do tej pory ze spokojem podchodziłem do sytuacji, natomiast fakty są nieubłagane: 3 razy w kwalifikacjach i 3 razy w wyścigu RUS był szybszy od KUB...

33 minuty temu, tamer9 napisał:

Robert na kilka okrążeń przed końcem tracił do RUS prawie 30 sek - to jest przepaść. Pytanie co jest tego powodem?

- czy może KUB po tych latach przerwy nie jest już tak szybki i skuteczny jak był kiedyś?

Do tej pory ze spokojem podchodziłem do sytuacji, natomiast fakty są nieubłagane: 3 razy w kwalifikacjach i 3 razy w wyścigu RUS był szybszy od KUB...

Sytuacja Wiliamsa to jakaś totalna NIEMOC. Jakby nie byli w stanie nawet skopiować innych bolidów i zmienić tą starą skrzynię i amortyzatorów. Być może Mercedes udostępnił by im szereg części bo nie są dla nich żadnym konkurentem.

Natomiast to, że RUS jest szybszy....... No cóż jeden dziennikarz taką tezę postawił i ona się póki co sprawdza.  Może te nowe opony go pogrążają ??? W końcu nie ścigał się 8 lat na oponach wyścigowych F1 lub choćby podobnych. Rozbrat miał długi a chłopaki cały czas gdzieśtam jeździli.

Czy jest prawdopodobne aby miał inny bolid ? W ostatnich wywiadach już nie jest tego taki pewien, w końcu w qualu mieli niemal ten sam wynik a w wyścigi dostał 30 sekund minus pitstop.

Posted (edited)
2 godziny temu, tamer9 napisał:

Z racecraftem jest zapewne tak jak z jadą na rowerze tego sie nie zapomina bez znaczenia czy rower taki czy inny.

Odnosnie różnic to juz sam fakt mowi o tym ze na testach używają chasis RK a to niestety nie wino przebieg rośnie a efektywność spada.

Poza tym przez to se błędy trzeba poprawiać to nie ma chasis nr.3 no bo po co wydawać jeszcze wiecej pieniędzy a wiec testuje sie wszystko na tym co sie ma i co zaraz bedzie sie zmieniać a na czyim aucie ano na kierowcy ktory ma mniejszy piorytering w teamie czyli RK.Tak to sobie tłumacze.

Pytanie tylko na ile Orlen chciał płacić za zbieranie danych a na ile za udział w zawodach bo na razie to jest tylko to pierwsze.

Edited by turdziGT
  • Upvote 1

@TurdziGT

Gdyby było tak, że kilometry szkodzą to Wiliams były na najlepszej pozycji. Przypomnij sobie, że w Barcelonie przejechał najmniej.

Nie wiem czy liderzy mają dodatkowe bolidy na testy ale w nich przejechali wielokrotnie więcej.

PS. Nie przypominam sobie takich jajec , żeby dwa bolidy teamu różniły się przypadkowo między sobą. Owszem czasami zespół coś tam różnie instalował , czasami coś się uszkodziło, często zawodnicy różnie je ustawiają. Ale żeby zespół chciał zbudować dwa takie same bolidy a wyszły mu różne to ja sobie takiego przypadku nie przypominam.

Zresztą gdyby zespół chciał cokolwiek sprawdzić to by zamienił kierowców bolidami bo czemu nie , wszak nie powinno z zasady robić to różnicy.

Niepokojące jest zdanie Kubicy, że brak przyczepności niekoniecznie jest winą sprzętu. To czego ?

Trudno to zrozumieć, to jest jakaś totalna przepaść:th_dash:

3 godziny temu, turdziGT napisał:

Z racecraftem

chasis RK

chasis nr.3

mniejszy piorytering w teamie

jeszcze trochę i trzeba będzie Ciebie tłumaczyć google translatorem ;)

a w kwestii tematu rozmowy...

żal ściska serce... niezależnie od tego co się okaże przyczyną tych problemów... jeśli się w ogóle okaże...

Fajna wizualizacja wyścigu. 

26 minut temu, QbaqBA napisał:

40cd40019ba2d9d8dd014d9e25e2151ebeb6cf21

Zwykle w takich przypadkach w świat szedł jasny komunikat .....  i nie były to różnice w bolidach. WTF ?

Nie wiem o jakim komunikacie mówisz, ale o tym że między bolidami RUS i KUB jest różnica mówi się otwarcie chyba od początku sezonu?

18 minut temu, QbaqBA napisał:

Nie wiem o jakim komunikacie mówisz, ale o tym że między bolidami RUS i KUB jest różnica mówi się otwarcie chyba od początku sezonu?

A znasz w F1 drugi taki przypadek ?

Komunikat zwykle idzie taki, że jeden kierowca jest szybszy od drugiego. Chociaż drugi stint Kubek miał niezły jak widać w tabelce. Tak czy inaczej RUS ma lepsze rezultaty od Kubka, a wierzyłem ,że Kubek lepiej ustawi tę taczkę i to RUS będzie dostawał regularnie pół sekundy.

Po tym co oni pokazuja po prostu nie uwierzę ze zobaczymy Wiliamsa w 2020.To po prostu nie jest możliwe.