Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim nie narzekają na prowadzenie, a pamiętajmy że w zeszłym roku na początku sezonu to był główny problem. Jak auto jest przewidywalne to i sekundy będą urywać, szczególnie przy takim analityku jak Robert Kubica.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jumpman napisał:

Dwa wnioski jak na razie dla mnie. Maszynajest niezadowna i nie traci 2s do przedostatniego teamu jak rok temu.

Williams wydaje sie upewniac na razie ze z autem nie ma zadnych fundamentalnych problemow. Mam nadzieje ze popracuja teraz przez te 2 dni nad tempem. Walka o 12-14 miejsca w wyscigach przy odrobinie szczescia punkty. Mysle ze to sa realia.

Biorac pod uwage, ze Williams robi porownywalne czasy na C5 co reszta (srodek/dol) na C3, ja nie jestem takim optymista ;)

Zakladajac, ze dojada do konca w Melbourne, to jakiekolwiek miejsce inne niz dwa ostatnie beda sukcesem.

 

 

\edit

1.19,232 Russella na C4.

Moze jeszcze jest nadzieja :)

Edytowane przez yak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, rosaskc napisał:

RUS 1:19.232 na C4

Williams niby robi progress, ale reszta też nie próżnuje i odjeżdża.

Ja mam wrażenie że williams traci 2s do środka stawki w chwili obecnej...trochę nieciekawie to wygląda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lecą z programem. Nie odważą się na jakiś rzut na taśmę pod publikę, bo jak rozwalą bolid, to będzie już mega kompromitacja ! Tak więc testują zgodność tego co zrobili z symulacjami. Równość czasów jest tu kluczowa, dla pozyskania stabilnych i powtarzalnych danych. Dopiero po GP Australii będą wiedzieć czy dalej grzeją tyły, czy może coś drgnęło.... Wtedy będzie sens cisnąć na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszyscy są "w sekundzie", a Williams sekundę za wszystkimi :(

 

Poczekamy do popołudnia i realne porównania na tych samych oponach i przy małym obciążeniu. 

Czołówka na pewno złamie 1:17

Słowa Roberta:

 "Z punktu widzenia kierowcy, nie wykonaliśmy żadnej pracy przy samochodzie, więc jest wiele rzeczy do odkrycia i niestety nie pozostało zbyt wiele czasu do pierwszego wyścigu"

Jak to rozumieć? Jazda i zbieranie danych, bez porównywania ustawień przez kierowcę etc.?

 

ehhh....Australia bez oczekiwań zatem :facepalm: 

Edytowane przez Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adi napisał:

ehhh....Australia bez oczekiwań zatem :facepalm: 

 

No ale to chyba nie jest jakas sensacja?

Ledwo dojechali z bolidem na testy, mieli zdecydowanie najgorszy samochod w zeszlym roku, nikt nawet nie ukrywa, ze w zespole jest gnoj.

Aktualne 1.18,348 Russella moim zdaniem wyglada bardzo dobrze, biorac pod uwage co tam sie dzialo/dzieje.

Nawet patrzac, ze taki McLaren czy Toro Rosso jest w stanie pojechac ponizej 1.17.

Edytowane przez yak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga płaczki, mam ważny komunikat - to są testy. Oni sami nie wiedzą ile odstają od reszty a Wy juz wiecie. Podaje numer do RK 777 888 987 powiedzcie mu żeby dał se spokój bo samochód już na starcie odstaje. Dajcie żyć. 

russel teraz same rakordy w S1/S2.S3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, antikos napisał:

Podaje numer do RK 777 888 987 powiedzcie mu żeby dał se spokój bo samochód już na starcie odstaje

 

Spoiler: to nie jest prawdziwy nr do RK :P

A dwa, to nie powiem Robertowi, żeby dał sobie spokój. Dlatego, że uwielbiam patrzeć, jak ten gość się ściga, a poza tym i tak by nie posluchał :mrgreen:

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GonzoWZ napisał:

Russell właśnie zrobił 1:18.348, została sekunda do dorobienia do czołowych miejsc. Nieźle..

 

Ale huśtawka nastrojów. 1,5s do P1 można by brać w ciemno, gdyby nie to, że nie mają pełnego aero a Kubica jest pół sekundy szybszy od Rusella w każdych warunkach ;)

 

Ale wiemy na pewno,że FW42 może przejechać okrążenie 1,18.3. Sądzicie , że najlepsi zejdą dużo poniżej 1,17 ?

 

PS. I podobno kierowcy nie optymalizują ustawień ....jeszcze. Hmm, może nie jest tak źle ?!?

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rosaskc napisał:

 

Spoiler: to nie jest prawdziwy nr do RK :P

A dwa, to nie powiem Robertowi, żeby dał sobie spokój. Dlatego, że uwielbiam patrzeć, jak ten gość się ściga, a poza tym i tak by nie posluchał :mrgreen:

 

A dzwoniłeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do zeszłego roku jest zdecydowanie lepiej. Pomimo mocnego spóźnienia samochod nadaje się do jazdy, jest stabilny, ale nadal wymaga dużej pracy. Na szczęście, w tym sezonie mają dwoch pilotów, którzy nie są z przypadku i dużo pomagają zespołowi. 

Jestem przekonany, że do sierpnia się mocno ogarną i na Hungaro zobaczę walczącego Roberta, a nie ciągnącego ogony w jakiejś taczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rosaskc napisał:

W porównaniu do zeszłego roku jest zdecydowanie lepiej. Pomimo mocnego spóźnienia samochod nadaje się do jazdy, jest stabilny, ale nadal wymaga dużej pracy. Na szczęście, w tym sezonie mają dwoch pilotów, którzy nie są z przypadku i dużo pomagają zespołowi. 

Jestem przekonany, że do sierpnia się mocno ogarną i na Hungaro zobaczę walczącego Roberta, a nie ciągnącego ogony w jakiejś taczce.

 

Porównałem czasy z zeszłego roku z testów i GP - najlepszy czas Williamsa z testów w 2018 to 1:19,189 (Kubica miał 1:19,629), najlepszy czas Vettela to 1:17,182 , podczas gdy w GP 2018 najlepszy czas w Q3 uzyskał Hamilton 1:16.173 vs Williams 1:19.695.
Obecny czas dałby im wówczas co najwyżej Q2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xemir napisał:

 

Porównałem czasy z zeszłego roku z testów i GP - najlepszy czas Williamsa z testów w 2018 to 1:19,189 (Kubica miał 1:19,629), najlepszy czas Vettela to 1:17,182 , podczas gdy w GP 2018 najlepszy czas w Q3 uzyskał Hamilton 1:16.173 vs Williams 1:19.695.
Obecny czas dałby im wówczas co najwyżej Q2.

 

Ten czas na pewno będzie inny, na te chwilę to chyba bez sensu porównywać czas z gp vs czas z testów, gdzie jak sami mówili, nie pracowali jeszcze dużo nad ustawieniami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whilst we continue to learn more about the FW42 on track, off track our friends  PKN ORLEN have been teaching us about a tradition observed in Poland called Fat Thursday! 

Have to say, we’re quite big fans of this! 

 

:thumbup:

 

 

 

52794046_2635741913156446_3844372269702840320_n.jpg

  • Super! 2
  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...