Jump to content
Piotr

Kubica w F1

Recommended Posts

"Williams, w barwach którego ścigać się będzie w nadchodzącym sezonie Robert Kubica, ma opóźnienia w pracach nad nowym bolidem. Może to wiązać się z odwołaniem zaplanowanego na sobotę dnia filmowego, a nawet brakiem możliwości jazdy podczas pierwszego dnia przedsezonowych testów."

Nie wiem dlaczego ale problemów zespołu mam wielką ochotę poszukać w osobie Claire, tyle fakapów że głowa mała i tylko ciągłe piękne słówka, filmiki promocyjne, uśmiechy i mieszanie na stołkach.

Nie wyobrażam sobie aby mój serwis zadzwonił,  "Nie zrobimy Ci auta na rajd, testy, wyjazd bo idziemy na balety kręcić filmik promocyjny, wiesz mamy prezentacje whatever... ".

Czasem warto rzucić okiem co się dzieje np. u Marasa przed Plejadami albo startem załogi, którą obsługuje na rajdzie. Nie ma nocy, nie ma spania, nie ma niedzieli... jest termin, jest start, sprzęt musi śmigać.  Na poziomie F1 nie wiedzieć czy się sprzęt poskłada? Chyba to jakiś fake news musi być. 

Nie rozumiem takiego zarządzania zespołem. 

Za przyciągnięcie sponsora strategicznego do praktycznie upadłego teamu brawo, brawo, to trzeba umieć ale co z techniczną i organizacyjną stroną. Dziwnie się to wszystko rozłazi i nie trzyma całości. 

Moze poddostawcy ? Nie sadze aby wszystko do takiego bolidu było robione " in House" 

6 godzin temu, chojny napisał:

Nie wyobrażam sobie aby mój serwis zadzwonił,  "Nie zrobimy Ci auta na rajd, testy, wyjazd bo idziemy na balety kręcić filmik promocyjny, wiesz mamy prezentacje whatever... ".

Ale do czego jest ta analogia? Bo w sytuacji Williamsa jej nie odnajduję. Abstrahując od tego rozumiem że obligacje wobec sponsorów też masz na tym samym poziomie?

2 minuty temu, QbaqBA napisał:

Ale do czego jest ta analogia? Bo w sytuacji Williamsa jej nie odnajduję. Abstrahując od tego rozumiem że obligacje wobec sponsorów też masz na tym samym poziomie?

Do informacji ze istnieje niebezpieczeństwo, ze bolid nie będzie gotowy na przedsezonowe testy. Brak auta na testy to faktycznie fantastyczny argument dla sponsorów, ze powierzyli pieniądze we właściwych rękach. 

Tak, dostaje 100mln€ i nie wystawiam auta :biglol:

Z punkt widzenia widzenia całej tej sytuacji lepiej jest żeby auto spóźnił się na testy ale dobre stawiło się w Melbourne niż odwrotnie. Dla mnie to niekoniecznie musi oznaczać jakiś kryzys i problem. Trzeba też pamiętać że po sezonie 2018 oni muszą zbudować nowy bolid a nie jak sporo innych zespołów poprawić,  udoskonalić i dostosować do przepisów  na 2019 pojazd który działał dobrze w poprzednim sezonie.

Godzinę temu, chojny napisał:

Do informacji ze istnieje niebezpieczeństwo, ze bolid nie będzie gotowy na przedsezonowe testy.

A jesteś pewien że to dział techniczny i ludzie którzy faktycznie pracują nad bolidem chodzą na te

8 godzin temu, chojny napisał:

balety kręcić filmik promocyjny, wiesz mamy prezentacje whatever...

?

1 godzinę temu, chojny napisał:

Tak, dostaje 100mln€ i nie wystawiam auta :biglol:

Dobre.
He he.

Uśmiałem się.

Chojny chyba zapomniałeś ,że prowadzenie zespołu w F1 to dużo bardziej skomplikowana sprawa niż przykłady, które podajesz. Może Cleire to ci(a)pa ale doradcę ma prima sort ;)

Jeszcze miesiąc.

PS. Jak myślicie ile punktów zdobędzie Kubica w tym roku ? Ostatni moment na zakłady.

15 minut temu, Jacky X napisał:

PS. Jak myślicie ile punktów zdobędzie Kubica w tym roku ? Ostatni moment na zakłady.

Wszystkie jak Chuck Norris :D

20 minut temu, Jacky X napisał:

Chojny chyba zapomniałeś ,że prowadzenie zespołu w F1 to dużo bardziej skomplikowana sprawa niż przykłady, które podajesz. Może Cleire to ci(a)pa ale doradcę ma prima sort ;)

Jeszcze miesiąc.

Moze masz racje, ja tam jestem stara szkoła, jest termin, to trzeba go dotrzymać. Może oczekuje, od jeszcze niedawno czołowego zespołu F1 zdecydowanie zbyt wiele. Obsługa kalendarza nie jest skomplikowana a przynajmniej tak mi się wydawało. 

Sukces jest składowa wielu małych rzeczy, zawalając jak to staracie się przedstawić  drobiazgi droga do niego wcale nie staje się krótsza. 

Chcialbym wierzyć ze to bardziej strategia niż nieudolność zespołu. 

Co do PS. Fajnie by było coś między 50 a 70 punktów. 

36 minut temu, QbaqBA napisał:

A jesteś pewien że to dział techniczny i ludzie którzy faktycznie pracują nad bolidem chodzą na te

?

Dobre.
He he.

Uśmiałem się.

Mnie to nie śmieszy, raczej smuci. 

13 minut temu, chojny napisał:

Mnie to nie śmieszy, raczej smuci. 

Mnie też...

@chojny nie manipuluj cytatami prosze.

Ja obstawiam jedno pudło na 3 miejscu dla Roberta a punktów 68

5 minut temu, QbaqBA napisał:

@chojny nie manipuluj cytatami prosze.

Co proszę? 

Mają obsuwę, zaraz po pierwszych kilku wyścigach będą się tłumaczyli z kiepskich wyników w ten sposób: odbija nam się brak pierwszych testów, pewne problemy za późno zauważyliśmy. Prosimy o spokój, wyniki się poprawią tylko kilka wyścigów później :) I tak jakoś do połowy sezonu, a później nieśmiało coś o porzuceniu obecnego śmietnika i ruszenie pełną parą nad stworzeniem cuda już na przyszły sezon.

Edited by Korton

3 godziny temu, chojny napisał:

Do informacji ze istnieje niebezpieczeństwo, ze bolid nie będzie gotowy na przedsezonowe testy

Zapomniałeś dodać, że gość, który to napisał, napisał również, że testy zaczynają się 17.02 ;) Na portotowej stronie Mateusz dość dobrze sytuacje wyjaśnił, polecam przeczytać zamiast powielać plotki:

https://powrotroberta.blogspot.com/2019/02/o-opoznieniu-i-zagrozeniach.html

Edited by brt

10 godzin temu, brt napisał:

Zapomniałeś dodać, że gość, który to napisał, napisał również, że testy zaczynają się 17.02 ;) Na portotowej stronie Mateusz dość dobrze sytuacje wyjaśnił, polecam przeczytać zamiast powielać plotki:

https://powrotroberta.blogspot.com/2019/02/o-opoznieniu-i-zagrozeniach.html

Ja tego nie pisałem a cytowałem z artykułu zalinkowanego we wcześniejszym poście. Jak się wysilisz to doczytasz ze traktuje to w kontekście możliwego fake newsa. 

4 godziny temu, chojny napisał:

Ja tego nie pisałem a cytowałem z artykułu zalinkowanego we wcześniejszym poście. Jak się wysilisz to doczytasz ze traktuje to w kontekście możliwego fake newsa. 

Zwracam honor, faktycznie przeczytałem wcześniejszy post mocno pobieżnie ;)

• Upvote 1

Po zapowiedziach spodziewałem się jakiegoś wow w malownaniu jednak nie odszedli od srebrnego.

52008337_2183073218417345_8744304057444728832_n.jpg

Edited by Kukson

nie wiem czy było

podobno to malowanie to nie jest przypadek, że niby przy dużych prędkościach ma zmieniać kolor czy coś. 

Merole śmigają po torze. Niemcy znają się na kalendarzu. ;)

51531093_2183154398409227_4860069345864187904_n.jpg

Claire potwierdziła, że Williams opuszcza dzień filmowy - piszą na powrotroberta.blogspot.com

13 minut temu, Bobej napisał:

Claire potwierdziła, że Williams opuszcza dzień filmowy - piszą na powrotroberta.blogspot.com

Zdarza się. 

I nowy RedBull. Wygląda groźnie. :twisted:

news20190213_91001h.jpg

25 minut temu, chojny napisał:

I nowy RedBull. Wygląda groźnie. :twisted:

Podobno to malowanie tylko na testy. A szkoda, bo wygląda zadziornie.

3 minuty temu, Ptasi0r napisał:

Podobno to malowanie tylko na testy. A szkoda, bo wygląda zadziornie.

Pierwsze co pomyślałem to "Raptor" :twisted: