Jump to content

Kubica w F1

Recommended Posts

• Replies 23.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Małe podsumowanie wczorajszego dnia z mojej strony.    Na tor przyjechaliśmy około godziny 10:00, czyli jakieś 4h przed startem F1.        Należą się s

Mam pytanie do fanów Kubicy, jakich tu zapewne nie brakuje : czy naprawdę nie widzicie jaki to żałosny szmaciarz ? Morawiecki nim pomiata, traktuje jak ostatniego pacana ten się do niego łasi i liże r

Siema frajerzy ! Co mówiłem ? Wasz ukochany Robuś jest ostatni z ostatnich. Abstrahując od jego pisowskiego  szmalcownictwa zwracam uwagę, że jazda testowa po pustym torze, albo jazda na symulatorze t

Posted Images

23 godziny temu, dexter4127 napisał:

Gra to Richard Burns Rally. Robson w nią wymiata bodajże pod nickiem kopeckyfan.

Pogooglowałem trochę i niezłe jaja historycznie (2005 r.) miały miejsce:

http://e-rajdy.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=1079

RK wpadł na turniej e-rajdów i wszystkim wklepał, co wywołało burzę i oskarżenia o oszustwo :biglol:

11 godzin temu, marcin_kielce napisał:

Zaczyna to wyglądać mocno niedobrze :/

mnie to też się już zaczyna nie podobać.....też ten zakaz wypowiedzi dla Kubicy po testach....

3 godziny temu, wolnemiasto napisał:

mnie to też się już zaczyna nie podobać.....też ten zakaz wypowiedzi dla Kubicy po testach....

No nie przesadzajmy. Firma ma swoje priorytety.

http://powrotroberta.blogspot.com/2017/12/hughes-po-tescie-wiecej-pytan-niz.html#more

te wszystkie dywagacje, facet nie jest nawet kierowcą testowym i ma od razu bić wszystkie rekordy, kręcić kółka takie jak ci co rozwijali bolidy w sezonie? 

Wszystko powinna ucinać jedna wypowiedź Roberta - szybkość będzie w Australii! Może jednak warto czasem nie czytać wszystkich wypocin pismaków... i czekać na ogłoszenie 

• Like 1

Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 pod wielkim znakiem zapytania. Polski kierowca wprawdzie jest blisko, ale Williams ciągle nie podjął decyzji w jego sprawie. Poza tym rywalem krakowianina do miejsca w bolidzie ekipy z Grove jest Siergiej Sirotkin, który wypadł nieźle na testach i stoją za nim możni sponsorzy. Mikołaj Sokół na swoim blogu sokolimokiem.com uważa, że angaż Kubicy wcale nie jest taki pewny, jak się niektórym wydaje.

Sokół podobnie jak wielu polskich fanów i ekspertów chciałby powrotu Kubicy do F1, ale nie wyklucza, że decyzja Williamsa może okazać się rozczarowująca dla kibiców. W ostatnim czasie coraz więcej o głośniej mówi się o Siergieju Sirotkinie.

"Siergiej bardzo dobrze wykorzystał swoją szansę. Dzięki temu po pierwsze ustawił się w czołówce kolejki chętnych do wyścigowego fotela, a po drugie wysłał jasny sygnał swoim partnerom, że warto go wspierać. Kiedy cel jest już na wyciągnięcie ręki, można głębiej sięgnąć do kieszeni i złożyć hojniejszą ofertę. (...)

Jeśli będzie to suma, od której zależeć ma przetrwanie zespołu na obecnym poziomie, to decyzja może być tylko jedna. Mało tego: często powtarza się (mówił kiedyś o tym nawet sam Robert), że mając do dyspozycji jednego kierowcę z kilkumilionowym budżetem i drugiego bez wsparcia, ale szybszego o pół sekundy, to sensownie jest wybrać tego pierwszego – bo za kilka milionów można przyspieszyć samochód o sześć czy siedem dziesiątych, notując zysk netto (wartości przykładowe)" - czytamy na blogu sokolimokiem.com.

"Na stole leży oferta z mnóstwem zer, być może podbita po testach. Oczywiście, że w historii Formuły 1 różnie bywało z rosyjskimi milionami, ale w tym przypadku możliwości są niemal nieograniczone. Ludzie stojący za programem SMP Racing są tak potężni i wpływowi, że trafiają w orbitę zainteresowań rządów oraz instytucji, które nakładają sankcje za przeróżne kontrowersyjne rosyjskie działania" - pisze dalej Sokół.

Mikołaj Sokół oczywiście szeroko rozpisuje się również na temat doświadczenia Roberta Kubicy, jego formy fizycznej i wielkiej wiedzy, która może sporo dać Williamsowi. Podkreśla, że Polak słynie z kapitalnej współpracy z zespołem i widać było podczas testów w Abu Zabi, że świetnie dogadywał się z inżynierami, "jakby był członkiem tej ekipy od dawna".

Do niedawna angaż Roberta wydawał się niemal przesądzony, ale "do stolika dosiadł się nowy gracz, który porządnie namieszał w procesie decyzyjnym".

• Upvote 1

Moim zdaniem....., które oczywiście niema znaczenia ;) Williams mocno straciłby wizerunkowo zatrudniając Sirotkina.

Całe podwórko F1 i kbice czekają na wielki powrót kierowcy, który już napisał sporą część legendy, w której Williams może mieć główną pozycję. A tu przeważa "ruska" kasa z nienajpewniejszych źródeł.

Jakby ta rosyjska kasa była nieograniczona to mogliby "spłacić" Strolla, który traci chyba więcej niż 0.5s i mieć obu szybkich kierowców. ;)

54 minuty temu, Adi napisał:

Williams mocno straciłby wizerunkowo zatrudniając Sirotkina.

Rosyjscy "sportowcy" już nie jadą na Igrzyska Olimpijskie.

Więc może niektóre pieniądze jednak śmierdzą ?

Taką mam nadzieję....

Edited by rombu

Sirotkin za młody żeby być twarzą w reklamie alkoholu ;) no i Williams potrzebuje kogoś doświadczonego aby ten bolid poustawiać i rozwijać więc ja jestem spokojny.

51 minut temu, Kukson napisał:

Sirotkin za młody żeby być twarzą w reklamie alkoholu ;) no i Williams potrzebuje kogoś doświadczonego aby ten bolid poustawiać i rozwijać więc ja jestem spokojny.

I tak trzymać. 

2 godziny temu, Kukson napisał:

... dobry marketingowiec znajdzie rozwiązanie.....

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby Kubica-Sirotkin..... Stroll już chyba udowodnił, że jest.... przeciętny? 

Robert ma cos czego zadne ruskie pieniądze nie kupią.Ma doświadczenie i zdolność do rozwoju samochodu i poprawy konkurencyjności.Tego ani jeden ani drugi mlodzian nie zrobi i mysle ze Williams jest tego świadom bo jak wiemy autko nie błyszczy od wielu sezonów.Mysle ze to jedna z jego mocniejszych kart przetargowych.

Godzinę temu, turdziGT napisał:

Robert ma cos czego zadne ruskie pieniądze nie kupią.Ma doświadczenie i zdolność do rozwoju samochodu i poprawy konkurencyjności.Tego ani jeden ani drugi mlodzian nie zrobi i mysle ze Williams jest tego świadom bo jak wiemy autko nie błyszczy od wielu sezonów.Mysle ze to jedna z jego mocniejszych kart przetargowych.

No biorąc nawet pod uwagę, że Robson i rajdówkę potrafi ustawić i ma punkty WRC i liderował w Rajdzie o randze MŚ to naprawdę mało kto ma takie CV. Każdy z kierowców przeszedł do F1 trudną drogę. Ale Kubica pokazał plecy Św.Piotrowi przeszedł ze 30 operacji i ma uśmiech od ucha do ucha w padoku. Determinacją miażdży nie tylko każdego kierowcę w stawce ale i...... wszystkich na raz. Tylko dlaczego jeszcze nie ma tego kontraktu ???

Edited by Jacky X
5 minut temu, Jacky X napisał:

No biorąc nawet pod uwagę, że Robson i rajdówkę potrafi ustawić i ma punkty WRC i liderował w Rajdzie o randze MŚ to naprawdę mało kto ma takie CV. Każdy z kierowców przeszedł do F1 trudną drogę. Ale Kubica pokazał plecy Św.Piotrowi przeszedł ze 30 operacji i ma uśmiech od ucha do ucha w padoku. Determinacją miażdży nie tylko każdego kierowcę w stawce ale i...... wszystkich na raz. Tylko dlaczego jeszcze nie ma tego kontraktu ???

oby w williamsie mieli to na uwadze....

Właśnie..  jak jest taka kasa od braci słowian to po jakiego czuja im stroll? Młody z kasą plus kubek z rozumem i można grać na wysokie stawki..