Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w WRC zlikwidowano splity to rywalizacją zyskała, więc w F1 też mogliby się ograniczyć tylko do tablic informacyjnych na prostej start/meta, jak w MotoGP, przy czym bolidy muszą stać się łatwiejsze w obsłudze, bo teraz bez zaplecza inżynierów to jazda nimi nie jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk już przeżyliśmy, więc wszystko jest ok oprócz dwóch rzeczy.. Limit maksymalnego przepływu paliwa i limit paliwa na wyścig (tankowanie też by było ok ale nie te czasy..).

Gdyby nie te dwa paragrafy to bolidy są moim zdaniem bardzo dobre.

 

PS. Wracając do rzeczywistości i limitów paliwa :P

Stawiam, że druga część sezonu będzie należała do Ferrari i tytuł wcale nie jest przesądzony.

Trzymam kciuki jak tylko mogę, żeby Raikonen coraz częściej pokazywał pazur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mclareny nie ma co liczyć w tym roku. Zresztą tam już dwóch emerytów ;)

Mi skoda Ricciardo  w tym roku. W zeszłym błysnął, w w tym Red Bull się nie spisał. Jakby Sebastian zabrał całą energię zespołu do Ferrari.

 

Dzisiejszy wyścig będzie nudny. Wszystko między srebrnymi strzałami. Oby nie wygrał przeciętny Niemiec ;) Wolę utalentowanego Murzyna ;)

Edytowane przez Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://f1.autoklub.pl/news/tankowanie-wroci-do-f1,61263

 

Tankowanie wróci :) Tylko czemu nie 2016..

Nie tylko :)  jak na razie dwie z trzech rzeczy o których mówiłem ;)  tankowanie, zespoły będą decydowały jakie opony wezmą na dane GP ( jeszcze pisałem o dwóch dostawcach opon) i dodatkowo zwiększą obroty silników - więc jak narazie gadają w dobrą stronę...zobaczymy co im z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Dla mnie jednak to tankowanie jest kwintesencją F1. Wtedy dopiero stratedzy mają co robić. Jest walka na torze. Jest śmiech jak kierowcy lekkimi bolidami czasami sobie nie potrafią poradzić z wlokącą się cysterną :D To Truli chyba często był takim ciężkim przeciwnikiem? :)

Osobiście chciałbym jeszcze zniesienia obowiązku użycia dwóch typów opon. To sztuczny przepis. No i przy możliwości tankowania i NIE OSZCZĘDZANIA paliwa. Bo mam nadzieje, że zdejmą ten głupi limit. Jestem za wywalaniem DRSu, albo za pozwoleniem używania go zawsze, wszędzie i każdemu jak jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Osobiście chciałbym jeszcze zniesienia obowiązku użycia dwóch typów opon.

Ja bym wolał, żeby mieli przyznany limit opon na dane GP (jak w WRC). Jak zużyjesz tą szybszą mieszankę to siłą rzeczy musisz jechać na wolniejszej. Tylko nie ma, że oszczędzamy opony w treningu, czy kwalifikacjach. Bolid ma 80% czasu być na torze i jeździć. Ewentualnie, niech będzie limit opon na sam wyścig. I analogicznie, skończy się szybka mieszanka, to trzeba założyć wolnego kapcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...