Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Lubiłem oglądać F1, bardzo. Od początku lat 90tych starałem się oglądać możliwie wszystkie wyścigi. Czytałem, interesowałem się... a teraz. Absolutnie nie jestem malkontentem (jak bum cyk cyk!!!), ale takie "widowisko" jakim jest F1 dzisiaj to ja raczej wolę przespać. I zabawne jest nawet gimnastykowanie się Zientarskiego oraz gości w studio, aby podtrzymać element dramaturgii :P

Znamiennym jest to, że komentatorzy podczas wyścigu zaczęli czytać i przytaczać wpisy z twitter'a. No doprawdy... :rolleyes:

Zgadzam się. I śmiało można powiedzieć że durne przepisy zabiły ten sport... Jedyna szansa żeby F1 stała się znowu ciekawa i była walka nawet jeśli ktoś ma słabszy bolid to:

1. Co najmniej dwóch dostawców opon.

2. To zespół decyduje jakie opony na dane GP wziąć.

3. Tankowanie podczas wyścigu

4. Możliwość testowania podczas sezonu.

5. Powrót v8 lub v10

To poprawiło by od razu widowiskowość. Ale za duże"betony"zarządzają tym sportem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toto Wolff do/na zachowanie Redbulla

"W Jeruzalem wciąż stoi ta ściana. Możesz przed nią stanąć i się poskarżyć. Może powinni tam pójść..."

Hahaha

No niestety, z tą plastiną z tyłu bolidu to jedyne co może zrobić RedBull. Ewetualnie mogą przywieźć kawał głazu z tej ściany i napędzać bolid nadzieją z niego płynącą, ku chwale Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.f1.v10.pl/Renault,potwierdza,regres,osiagow,swojego,silnika,122759.html

 

Renault zrobiło na ten sezon jeszcze gorszy silnik niż ubiegłoroczny :D Myślałem, że to nie możliwe...

To by potwierdzało info jakie usłuszałem w tv, podajże Eurosporcie, że silnik Renault kręci się wyżej o 1000 obr/min i przez to zyskał moc w postaci ... 2 KM. Newey ponoć był tak wściekły, że nie chciał udzialać wywiadów. Silnik Renault może nie jest słaby machanicznie ale ma gorszą wadę: jest źle zaprojektowany termodynamicznie i przepływowo. Wg mnie muszą zaprojektować nowy silnik. A czy to się opłaca na jeden sezon?

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jest źle zaprojektowany termodynamicznie i przepływowo.

 

Na forum Dacii mają na to rozwiązanie.... wentylatorek od komputera, zdecydowanie poprawia osiągi i gospodarkę cieplną silnika. :biglol:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest źle zaprojektowany termodynamicznie i przepływowo.

 

Na forum Dacii mają na to rozwiązanie.... wentylatorek od komputera, zdecydowanie poprawia osiągi i gospodarkę cieplną silnika. :biglol:  

 

Dacia to przecież marka Renault. Dziwne, że nie wymieniają się technologią  :coffee:  :P  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I czy pozwalają na to przepisy ;)

 

A tego nawet nie wiem ale jak o tym wspominasz to przypuszczam, że nie.

Żeby czuć sie mądrzejszym, próbowałem na początku zeszłego sezonu zapoznać się z zasadami i przepisami w F1. Głowa mnie od tego rozbalała jakbym miał kaca. Biorąc jeszcze pod uwagę, że Bernie robi co chce to lepiej już się upić :biglol:;)


 

 

jest źle zaprojektowany termodynamicznie i przepływowo.

 

Na forum Dacii mają na to rozwiązanie.... wentylatorek od komputera, zdecydowanie poprawia osiągi i gospodarkę cieplną silnika. :biglol:  

 

Dacia to przecież marka Renault. Dziwne, że nie wymieniają się technologią  :coffee:  :P  :D

 

 

Wymieniają się: psuje się dokładnie to samo w obu markach. To dopiero unifikacja :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest źle zaprojektowany termodynamicznie i przepływowo.

 

Na forum Dacii mają na to rozwiązanie.... wentylatorek od komputera, zdecydowanie poprawia osiągi i gospodarkę cieplną silnika. :biglol:  

 

a nie lepiej by im było zaczerpnąć z naszej myśli technicznej ?

Turbinka Kowalskiego wg pewnych legend dodawała coś  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 cierpi na głupotę, wystarczyłoby zmienić przepisy tak, żeby satysfakcjonowały ekoterrorystów, ale nie ograniczały rozwoju(np. spalanie max XXX litrów na wyścig- a co sobie za silnik wstawią to już ich broszka), przydałoby się też zmienić je tak, żeby testy nie były ograniczane i były w 100% jawne dla wszystkich korzystających z danego silnika/gumy/innego rozwiązania(tzn, żeby nie zwiększać kosztów ale nie wprowadzać limitów - bogaty testuje do woli, rozwija technologię, ale niech musi się dzielić wynikami testów z biednymi). Do tego wielu dostawców opon, jak już ktoś wcześniej wspomniał i jazda ;) Może wtedy wrócę do oglądania GP na żywo ;):biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ,ze z tego tortu kazdy chce jakis kawalek dla siebie ,we wladzach F1 siedza lesne dziadki ktore sie wszystkiego boja a tak jak im jest to jest im dobrze ,a sa tam tez madrzy ludzie jak Lauda i co ciiiiiiiiiiiiisza a szkoda bo pamieta jaka byla F1 jak w niej jezdzil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Alonso w idealnym momencie opusil Ferrari, szkoda, bo zycze mu jak najlpiej

Raczej zdawał sobie z potencjału nowego F i z tego co się będzie działo w Mclarenie. Oni w tym momencie mają problemy - wielkie problemy, ale moim zdaniem to nie jest nieudana konstrukcja. Jak Honda ogarnie swoje problemy wieku dziecięcego to będzie jechało fajnie.

Swego czasu większość pukała się w głowę, że Lewis przeszedł do nie jadącego Mercedesa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ferrari złapało chyba wiatr w żagle. Zaczynają się zbliżać do Merca  :)

Alonso w idealnym momencie opusil Ferrari, szkoda, bo zycze mu jak najlpiej

 

Albo Ferrari ma wreszcie dobrego kierowce, zobaczcie jaka różnica między paluszkiem a Raikonenem. Daleki jestem od wielbienia talentu Vettela, ale wierzę w to co widzę, a widzę, że Niemiec jedzie jak równy z równym z Marcami, a nawet lepiej od jednego z nich.

Riciardo coś słabo.

No i wygląda, że Seb może wygrać ten wyścig... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...