Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Robert bardzo regularnie zdobywa punkty, a jak wiemy wygrywa się takie seriale regularnością, nie przebłyskami, jednak jego szanse na pierwsze miejsce oceniałbym na jakieś 30%. Będzie mu trudniej, gdy w Ferrari stanie się jasne, kto jest liderem - czy Raikkonen, czy Massa - a więc drugi z kierowców tego zespołu będzie jechał tak, by pomóc pierwszemu, a nie mu odbierać punkty (w McLarenie jasne jest, że jest to Hamilton). Dodając do tego fakt, ze BMW ma wciąż słabszy samochód, niż Ferrari, czy McLaren, Robert może liczyć jedynie na błędy innych i sytuacje niespodziewane (jak Monaco, czy Kanada), czy bratobójcze odbieranie sobie punktów, co - jak wspomniałem - jest coraz mniej prawdopodobne. No może też trochę na jakichś jokerów, typu Alonso.

 

Innymi słowy: cieszę się, że Robert jest pierwszy i że regularnie zdobywa punkty, ale temat mistrzostwa świata dla Roberta traktuję wyłącznie w kategoriach marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzeń.

 

Marzenia piekna rzecz. :wink: Duzo prawdy w tym co piszesz, ale mysle sobie, ze F1 jest jednak momentami tak cudownie nieprzywidywalna, ze wcale nei traktowalbym szans Roberta na pudlo w koncowych rozliczeniach jako calkowiecie nierealne. I wlasnie ta jego regularnosc jest tu najwiekszym atutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już prawie połowę sezonu, do tego Robert Kubica jedzie słabszym bolidem. Cala ta sytuacja nie jest śmieszna dla pozostałych bo jak mają tłumaczyć swoją formę ? BMW jest po prostu skuteczne i na dłuższą metę może to być metoda na wygraną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW jest po prostu skuteczne i na dłuższą metę może to być metoda na wygraną.

 

Dokladnie tak samo mysle.

 

Dlatego mu dałem 30% na pierwsze miejsce, a 80% na pudło ogólnie, a nie 0% 8) .

 

... wiec nie badzcie niedowiarkami, lecz wierzacymi... :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat mistrzostwa świata dla Roberta traktuję wyłącznie w kategoriach marzeń.

Jeszcze niedawno (a zwłaszcza po 1 wyscigu) gdyby ktoś uparcie twierdził, że Robert po Kanadzie będzie na prowadzeniu w Mistrzostwach, to dostałby skierowanie do psychiatry, a nawet szybko kaftan...Szkoda tych 6-8 punktów z 1 wyścigu, ale... Jeśli w następnej części sezonu suma szczęść i pechów Roberta będzie wynosiła zero, to ja daję Robertowi 60% szans na Mistrzostwo Świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno (a zwłaszcza po 1 wyscigu) gdyby ktoś uparcie twierdził, że Robert po Kanadzie będzie na prowadzeniu w Mistrzostwach, to dostałby skierowanie do psychiatry, a nawet szybko kaftan...

No to ja tylko zacytuję siebie sprzed rozpoczęcia sezonu :mrgreen: :

 

Moim zdaniem forma bolidu jest dobra z tendencją do bardzo dobrej. Przecież te teksty o słabej dyspozycji auta wałkowane namiętnie od kilku miesięcy były szyte grubymi nićmi-toż to z daleka pachniało podpuchą i średnio rozgarnięty w temacie kibic dawno by to wychwycił. Jeżeli cała 'logistyka' Saubera wykaże skuteczność na poziomie choćby Renault, zaryzykuję stwierdzenie, że w tym sezonie BMW jest równorzędnym partnerem w walce z McLarenem i Ferrari.

 

Po połowie sezonu Robert jest pierwszy, BMW jest o 3pkt za liderem i o 17pkt wyprzedza McLarena. No to chyba wiele się nie pomyliłem :twisted:

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny klip z GP Canady...

Klip jest naprawdę niezły. Czekam na dzień kiedy będę sobie w końcu mógł pójść do Multikina i jak człowiek obejrzeć takie obrazki na dużym ekranie w rozdziałce HD i w wysokiej jakości dźwięku wielokanałowym. Dziwię się, że do tej pory żaden kinoplex nie chce zarabiać na bezpośrednich transmisjach z GP (wzorem choćby imprez futbolowych). Zainteresowanie byłoby naprawdę spore. Jeżeli o mnie chodzi, to TV z pewnością poszedłby w odstawkę.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenia ...

marzeniem bylo zeby zobaczyc Polaka chocby jako testowego kierowce F1 ...

marzeniem bylo zeby pojechal w GP

marzeniem zeby zdobyl choc punkt

marzeniem bylo zeby na pudlo wszedl

marzeniem bylo zeby wygral pole position

marzeniem bylo zeby wygral GP ...

 

wiec czyz nie jest realne marzenie ze Robert wygra sezon ,,,, a najlepiej w Ferrari :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było nudne jak flaki z Schumacherem....

 

Schumacher może i był nudny ale pokazał, że był kierowcą ponad czasowym i drugiego takiego długo nie bedzie!!

 

ostatnio czytałem wywiad z Robertem i troche moim zdaniem przesadził mówiąc: "teraz zaczynam walke o tytuł.." Fajnie tylko trzeba wziaść pod uwage ze Hamilton z Raikim nie beda doprowadzać co wyścig do zderzenia a jednak Mclaren i Ferrari sa szybsze od BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio czytałem wywiad z Robertem i troche moim zdaniem przesadził mówiąc: "teraz zaczynam walke o tytuł.."

 

A co miał może napisać: "Przepraszam, że prowadzę, postaram się jak najszybciej spaść w klasyfikacji na dalsze pozycje"???? Nie pisze nigdzie, że WYWALCZY! Cel zespołu - wygranie wyścigu został osiągnięty, więc....Twardym trza być :mrgreen:

 

[ Dodano: Sob Cze 14, 2008 3:47 pm ]

To by było nudne jak flaki z Schumacherem....

 

Schumacher może i był nudny ale pokazał, że był kierowcą ponad czasowym i drugiego takiego długo nie bedzie!!

 

Nie było, do momentu pojawienia się Roberta Kubicy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miał może napisać: "Przepraszam, że prowadzę, postaram się jak najszybciej spaść w klasyfikacji na dalsze pozycje"????

 

" Będe sie starał utrzymać taką forme do końca sezonu...."

 

Nie było, do momentu pojawienia się Roberta Kubicy!!!

 

To dopiero pokaże czas narazie z całym szacunkiem do Roberta ale do Schumachera jeszcze mu daleko... zobaczymy za 1-2 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było, do momentu pojawienia się Roberta Kubicy!!!

 

To dopiero pokaże czas narazie z całym szacunkiem do Roberta ale do Schumachera jeszcze mu daleko... zobaczymy za 1-2 lata :)

 

Dwa lata to pikuś.Jeśli już,to za 6-7 lat będzie można go porównywać do Schumiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było, do momentu pojawienia się Roberta Kubicy!!!

 

To dopiero pokaże czas narazie z całym szacunkiem do Roberta ale do Schumachera jeszcze mu daleko... zobaczymy za 1-2 lata :)

 

Dwa lata to pikuś.Jeśli już,to za 6-7 lat będzie można go porównywać do Schumiego...

 

fakt ale potencjał za 1-2 lata bedzie widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było, do momentu pojawienia się Roberta Kubicy!!!

 

To dopiero pokaże czas narazie z całym szacunkiem do Roberta ale do Schumachera jeszcze mu daleko... zobaczymy za 1-2 lata :)

 

Dwa lata to pikuś.Jeśli już,to za 6-7 lat będzie można go porównywać do Schumiego...

Formalnie - masz rację. Ale.... Już raz moje przewidywania sie sprawdziły. W 2001 roku (obserwując karierę Roberta w zasadzie od początku) napisałem na łamach "Autoklubu", że "o ile nie zdarzą sie jakieś nadzwyczajne okoliczności, to talent zawodnika oraz mądry sposób prowadzenia jego kariery powinien w konsekwencji za kilka lat doprowadzić go do elitarnej Formuły 1". Wiem, że wróżką nie jestem, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie szanse Roberta dzisiaj?? Taktyka, z duża ilościa paliwa na starcie czy słaby set-up na wyścig??

Alonso wczoraj zaskoczył ciekawe do, którego okrązenia utrzyma sie w czołowce :P:mrgreen::twisted:

Hamilton mimo 13 pozycji moim zdaniem przebije sie do pierwszej 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...