Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, chojny napisał:

Wydaje mi się czy Kimi zaprzyjaźnił się blisko z Rosyjskimi wyrobami przemysłu spirytusowego? ;)

 

 

https://streamable.com/bipz7

Kimi koks.Tak rozmownego to go chyba jeszcze nie widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Kimi koks.Tak rozmownego to go chyba jeszcze nie widzieli.

 

 

Tyle lat w sobie dusił aż wreszcie wyrzucił ;)

 

BTW Eleven na nowej miejscowce wykupiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chojny napisał:

BTW Eleven na nowej miejscowce wykupiony

Szczerze mówiąc nie wierzę, żeby Orlen pozwolił na transmisje tylko w płatnej telewizji. Przecież dla nich to kolosalna strata na ekspozycji marki. Wydając taką kasę na sponsoring, widoczność w szeroko-zasięgowych mediach to przecież podstawa. Już zdaje się są zakusy na to, żeby Polsat transmitował F1.

 

PS.

Na wszelki wypadek mam Eleven ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, romek_l napisał:

Szczerze mówiąc nie wierzę, żeby Orlen pozwolił na transmisje tylko w płatnej telewizji. Przecież dla nich to kolosalna strata na ekspozycji marki. Wydając taką kasę na sponsoring, widoczność w szeroko-zasięgowych mediach to przecież podstawa. Już zdaje się są zakusy na to, żeby Polsat transmitował F1.

 

PS.

Na wszelki wypadek mam Eleven ;) 

Po co Orlen ma reklamować się w Polsce? Po przejęciu Lotosu będzie praktycznie monopolistą. Im zależy na poprawie rozpoznawalności na świecie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aflinta napisał:

Im zależy na poprawie rozpoznawalności na świecie

Ale poza Polską jako marka Orlen występują chyba tylko na Litwie. W pozostałych krajach ich logo nie jest znane więc musieliby zrobić rebranding.

Poza tym to tak nie działa, że są monopolistami, bo jednak marek stacji w Polsce na szczęście jest kilka ;) 
A jak wiadomo, koncerny paliwowe w detalu zarabiają głównie nie koniecznie na paliwie, ale na produktach sprzedawanych na stacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, romek_l napisał:

A jak wiadomo, koncerny paliwowe w detalu zarabiają głównie nie koniecznie na paliwie, ale na produktach sprzedawanych na stacjach. 

 

 

Zawsze mnie to bawi i się zastanawiam, dlaczego więc nie zamkną stacji i nie otworzą Żabek :mrgreen:

 

Ogólnie ten cały handelek ropą to o kant tyła roztrzaskać, zupełnie niedochodowy interesik. 

 

Nic tylko buda  hot-dogami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, aflinta napisał:

Im zależy na poprawie rozpoznawalności na świecie.

 

A po co im ta rozpoznawalność w świecie? Cudzoziemcy zaczną masowo przyjeżdzać i tankować w Polsce? ;)

Ruch marketingowy z Kubicą jest obliczony na polepszenie wizerunku firmy w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, romek_l napisał:

Poza tym to tak nie działa, że są monopolistami, bo jednak marek stacji w Polsce na szczęście jest kilka ;) 

I skąd te marki biorą paliwo do swoich stacji?

 

11 minut temu, GREGG napisał:

A po co im ta rozpoznawalność w świecie?

Może łatwiej zagadać do jakiegoś szejka po wyścigu w Abu Zabi? 

 

14 minut temu, GREGG napisał:

Ruch marketingowy z Kubicą jest obliczony na polepszenie wizerunku firmy w Polsce

Po co? Jak wizerunek będzie gorszy to nie sprzedadzą paliwa? F1 jest dosyć niszowa, piłka kopana ma szerszy kręg odbiorców. Inna sprawa, że kopacze to bardziej festiwal upadków niż wzlotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aflinta napisał:

Po co? Jak wizerunek będzie gorszy to nie sprzedadzą paliwa? F1 jest dosyć niszowa, piłka kopana ma szerszy kręg odbiorców. Inna sprawa, że kopacze to bardziej festiwal upadków niż wzlotów. 

 

Myślisz racjonalnie, ale zapominasz, że Orlen to de facto firma państwowa, więc nie wszystko, co robi, ma podłoże ekonomiczne. Jak prezes uznał, że mu się to wizerunkowo opłaci, albo komuś innemu, kto go na stołku utrzyma, to przeciez te 100 baniek nie idzie z ich kieszeni...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

Ogólnie ten cały handelek ropą to o kant tyła roztrzaskać, zupełnie niedochodowy interesik

Pisałem o detalu czyli produkcie skierowanym do masowego odbiorcy :) 
Do promocji przetwórstwa czy handlu produktami w hurcie Kubica nie jest im potrzebny za bardzo ;) 

 

A propos: wiesz, że Circle K to oryginalnie sieć marketów, która kupiła stacje Statoil, żeby sprzedawać swoje produkty? ;) 

Taki trynd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, romek_l napisał:

Pisałem o detalu czyli produkcie skierowanym do masowego odbiorcy :) 

 

Czyli po drodze zarabiają wszyscy ale jak sprzedają do baku to tracą...:mrgreen:

 

7 minut temu, romek_l napisał:

A propos: wiesz, że Circle K to oryginalnie sieć marketów, która kupiła stacje Statoil, żeby sprzedawać swoje produkty? ;) 

Taki trynd.

 

Takie przedstawienie tej inwestycji wpisuje się w trynd hot-dogowy. 

 

Tak aby klienci myśleli, że stacje nie zarabiają, nikt nie zarabia i mają dziękować, że mogą płacić 5,50pln za 1L benzyny ale nie mają się martwić, gdyż jak do baku za 400pln dokupią hot-doga za 3,50plnów to już stacja wyszła na swoje. :mrgreen:

 

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:

Czyli po drodze zarabiają wszyscy ale jak sprzedają do baku to tracą...:mrgreen:

@chojny bardzo Cię proszę nie przekręcaj moich wypowiedzi. Nie napisałem przecież, że tracą. A nawet zgodzę się z tym, że zarabiają troszeczkę, ale wiem, że zdecydowanie za mało, żeby opłacały się stacje tylko z paliwem. I nie jest to tylko moja wydumana opinia, bo 2 lata temu służbowo analizowałem dane dla jednej z większych marek paliwowych właśnie w kontekście opłacalności sprzedaży produktów na stacjach.
Zostańmy więc przy swoich zdaniach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, romek_l napisał:

@chojny bardzo Cię proszę nie przekręcaj moich wypowiedzi. Nie napisałem przecież, że tracą. A nawet zgodzę się z tym, że zarabiają troszeczkę, ale wiem, że zdecydowanie za mało, żeby opłacały się stacje tylko z paliwem. I nie jest to tylko moja wydumana opinia, bo 2 lata temu służbowo analizowałem dane dla jednej z większych marek paliwowych właśnie w kontekście opłacalności sprzedaży produktów na stacjach.
Zostańmy więc przy swoich zdaniach :) 

 

Dla spokojności wielbicieli hot-dogów najlepiej niech tak będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2018 o 10:21, chojny napisał:

 

 

Zawsze mnie to bawi i się zastanawiam, dlaczego więc nie zamkną stacji i nie otworzą Żabek :mrgreen:

 

Ogólnie ten cały handelek ropą to o kant tyła roztrzaskać, zupełnie niedochodowy interesik. 

 

Nic tylko buda  hot-dogami :mrgreen:

Wy piszcie domysły dalej, jak ktoś już dawno to policzył. Prawda jest taka że właśnie działalność z boku generuje najwyższe marże i przychód z tej formy działalności rośnie wręcz wykładniczo, z roku na rok jest coraz więcej. I takie jest ten trynd jak niektórzy kpią. 

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stacja-benzynowa-zakaz-handlu,118,0,2384246.html

Edytowane przez antikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, antikos napisał:

Wy piszcie domysły dalej, jak ktoś już dawno to policzył. Prawda jest taka że właśnie działalność z boku generuje najwyższe marże i przychód z tej formy działalności rośnie wręcz wykładniczo, z roku na rok jest coraz więcej. I takie jest ten trynd jak niektórzy kpią. 

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stacja-benzynowa-zakaz-handlu,118,0,2384246.html

 

 

Większość zysku, nawet sięgającego 75 proc., pochodzi ze sprzedaży gorących przekąsek, lekarstw czy okularów przeciwsłonecznych. 

 

Fajnie muszą tych okularów i hot-dogów sprzedawać jeżeli.... 

 

Nowoczesna sieć stacji paliw PKN ORLEN w Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie odnotowała wolumen sprzedaży na poziomie 10 miliardów litrów. 

 

https://www.orlen.pl/PL/BiuroPrasowe/Strony/ORLEN-sprzedał-już-ponad-10-mld-litrów-paliwa.aspx

 

 

 

Marże na artykułach pobocznych maja oczywiście wyższą niż na paliwie ale... no właśnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...