Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie śledziłem wydarzeń w F1 zbyt wnikliwie ale i nie przypominam sobie podobnych "jajec" z kontraktem żadnego innego kierowcy w przeszłości. ja rozumiem, że przypadek Kubicy jest wyjątkowy , ja rozumiem , że negocjacje można prowadzić nieszablonowo, grać na zwłokę. Ale Wiliams zachowuje się trochę nieprofesjonalnie IMHO a jednak jak się to mówi i to w przypadku Wiliamsa szczególnie :"szlachectwo zobowiązuje" i wypadało by zachowywać się z klasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jacky X napisał:

Może nie śledziłem wydarzeń w F1 zbyt wnikliwie ale i nie przypominam sobie podobnych "jajec" z kontraktem żadnego innego kierowcy w przeszłości. ja rozumiem, że przypadek Kubicy jest wyjątkowy , ja rozumiem , że negocjacje można prowadzić nieszablonowo, grać na zwłokę. Ale Wiliams zachowuje się trochę nieprofesjonalnie IMHO a jednak jak się to mówi i to w przypadku Wiliamsa szczególnie :"szlachectwo zobowiązuje" i wypadało by zachowywać się z klasą.

nikt z nas chyba nie ekscytował się zatrudnieniem w przeszłości innych kierowców... :) ale, obym się mylił, wydaje mi się, że nazwisko rk jest wykorzystywane aby wycisnąć z innych określone profity :(

Edytowane przez wolnemiasto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie bawię się w zgadywanie, ale ponieważ poziom absurdu w tej historii sięgnął zenitu przyszła mi do głowy teoria rodem z Sherlocka Holmsa :P więc wrzucam raczej z przymrużeniem oka.

 

Teza: Williams ma aspiracje na powrót do czołówki. RK i SS współpracują i chcą wspólnie zająć 2 miejsca w zespole.
Na testach Pirelli SS jeździł tylko na znanych mu już tegorocznych oponach. Walczy, aby pokazać szybkość i przekonać do siebie zespół. RK z racji silniejszej pozycji i wcześniejszych testów skupił się już tylko na pracy na przyszłorocznych mieszankach. Strolla brak i na testach i w mediach. Na nagraniach z testów RK i SS wyglądali raczej jak koledzy, niż konkurenci.

Zaczynają się plotki o wykupieniu Force India przez Strolla seniora, bo ten widzi co się święci i szuka alternatywy. Stroll wnosi do WMR 30mln, RK i SS po 8 i 15. Lekka manipulacja, kilka przecieków i pojawia się ta ostatnia huśtawka "Kubica 98%", "Sirotkin prawie pewny", etc, obliczona na wyciśnięcie ze sponsorów większej kwoty i przebicie Strolla. Aż do dziś. Dziś u RK pojawia się "Game over", a u Karpova przegrana z trzylatkiem. Aha - Lance pracuje w Williamsie 3 sezony...

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ważne lepsza pozycja na koniec sezonu to też dodatkowa kasa dla zespołu... tylko z kim to wyjeździć? Sponsor daje od razu a kasa za wynik to trochę gra w ciemno. 

 

Jeżeli Williams przeskoczy o jedno miejsce to zgarnia dodatkowe 18 mln, jak spadnie ze źle wybranymi kierowcami straci tylko 7 mln.. ale jak o dwa miejsca to już 20 mln. 

 

 

Więcej w tym wszystkim szachów niż się na pozór wydaje ;)

 

 

 

  COL 1 COL 2 TOTAL LST CCB OTHER TOTAL 2016 +/- 2016 CLASS
  Ferrari 36 41 (13%) 77 68 35 - 180 -9% 3
  Mercedes 36 61 (19%) 97 - 39 35 171 - 1
  Red Bull Racing 36 52 (16%) 88 - 39 35 161 +12% 2
  McLaren 36 31 (9%) 67 - 30 - 97 +18% 6
  Williams 36 33 (10%) 69 - - 10 79 -9% 5
  Force India 36 36 (11%) 72 - - - 72 +7% 4
  Toro Rosso 36 23 (7%) 59 - - - 59 +3% 7
  Renault 36 16 (5%) 52 - - - 52 -19% 9
  Sauber 36 13 (4%) 49 - - - 49 -10% 10
  Haas - 19 (6%) 19 - - - 19 - 8

Update....

 

Decyzja podobno w piątek.

 

 

http://f1.autoklub.pl/news/w-piatek-decyzja-williamsa,81406

 

 

Według agencji TASS, w najbliższy piątek Williams ogłosi skład kierowców na sezon 2018.

 

Portal Sportbox.ru rozmawiał na ten temat z doradcą prezesa federacji RAF, Igorem Jermilinem. - Oczywiście, wszyscy rosyjscy kibice motorsportu bardzo liczą, że informacja o Siergieju Sirotkinie i Williamsie zostanie potwierdzona w najbliższym czasie - powiedział Jermilin. - Z tego co wiem, trwają negocjacje i management Siergieja w postacji SMP Racing, aktywnie pracuje. Fakt, że Williams jak dotąd  wstrzymuje się z komentarzami na temat składu kierowców, jest czymś normalnym. W każdej chwili coś może pójść nie tak. Gdy kontrakt zostanie podpisany, wówczas zespół to ogłosi. W międzyczasie możemy tylko zgadywać, kogo wybiorą. O tym wie tylko Williams.

 

 

 

I coś na "rozluźnienie"

 

25289511_1866743410032522_76474941987396

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, przemekka napisał:

Z tą większością to trochę przesadziłeś. 

W końcu oni mieli wcześniej elektryfikację. ;)

 

Aktualnie przytłaczająca większość narodu żyje w nędzy mając problem z zaspokojeniem podstawowych potrzeb - pożywienia, ubrania, ogrzania miejsca zamieszkania. Czytałem ostatnio artykuł na ten temat. Tam jest straszna bieda, nie można patrzeć na Moskwę i kilka dużych miast, tylko na cały kraj który pełen jest ludzi żyjących w nędzy. Myślę, że głęboko w dupie mają F1, Syrotkina i WMR. Jak uciułają kilka kopiejek to i tak na wódkę idzie.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, przemekka napisał:

Tyle że Robert jest popularny nie tylko w Polsce.

A o Sirotkinie ktoś wcześniej słyszał? 

Poza tym czy Rosjanie piją Martini? :D

 

 

pija :P

i podejrzewam, ze w przeliczeniu na glowe populacji, spozycie jest znacznie wyzsze niz w PL ;)

 

 

p.s. :biglol:

 

 

  • Haha 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, outsider napisał:

 

Aktualnie przytłaczająca większość narodu żyje w nędzy mając problem z zaspokojeniem podstawowych potrzeb - pożywienia, ubrania, ogrzania miejsca zamieszkania. Czytałem ostatnio artykuł na ten temat. Tam jest straszna bieda, nie można patrzeć na Moskwę i kilka dużych miast, tylko na cały kraj który pełen jest ludzi żyjących w nędzy. Myślę, że głęboko w dupie mają F1, Syrotkina i WMR. Jak uciułają kilka kopiejek to i tak na wódkę idzie.

 

Przejechałem kawałek Rosji i nie do końca się zgodzę. Jest bieda, ale ludzie sobie radzą. I nawet w dalekich wioskach na Kaukazie mają telewizory, telefony i Internet. 

 

@eddie_gt4 ich disco polo też jest lepsze od naszego. :D

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aflinta napisał:

Z Rosjan nie ma się co tu naśmiewać, podejrzewam że chęć zobaczenia własnych kierowców w F1 jest u nich równie silna co u nas - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 

 

A duma narodowa na niespotykanym poziomie... jak ich będzie miał możliwość walki z najlepszymi na świcie to coś wielkiego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, motorsport na najwyższym poziomie  , to mega ogromne pieniądze , czy to F1, WRC , WEC , DTM itd.  niestety polityka , układy , i pieniądze i to grube pieniądze !!! żądzą  tym sportem niestety . Nasze i pewnie Roberta marzenia o F1 o powrocie  ( w tym i moje ) na które strasznie liczyłem , są niestety na rok 2018 nie realne . Jak znam tego wpaniałego człowieka , to sie nie załamie , i będzie dalej walczył na przekór wszystkiemu , i wszystkim , KEEP CALM AND SUPPORT RK   !

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie :(

Nie powinieneś nazywać tego czegoś : motorsport.

Za słownikiem :

sport «ćwiczenia i gry mające na celu rozwijanie sprawności fizycznej i dążenie we współzawodnictwie do uzyskania jak najlepszych wyników»

 

Raczej powinno się to nazywać motobiznes albo motocyrk.

Nawet nie wiem jak to nazwać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda....jeszcze bardziej mi szkoda, ze większość osób nie będących w temacie odczyta info o nie wybraniu Roberta jako jego słabość (był wolniejszy, albo ręka, albo coś innego) mało kto nie interesując się F1 odczyta to jako biznesowy wybór i RK był mniej opłacalna opcja. Już widzę jak na święta będę musiał prostować w rodzinie pewne teorie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...