Jump to content

A kiedy SJS w Poznaniu ?


mace

Recommended Posts

Witam

 

No wlasnie, a czy jest w tym roku planowane SJS w Poznaniu bo byłbym w końcu chetny z 2 kolegami :)

 

Czy mozna przyjechac tez innym autem niz subaru ? :D

I wogole ktos mi moze opisac jak to wyglada takie SJS, powiem, ze w nigdy nie bylem na takim zlocie, a jak czytamn to mozna sie tam sporo nauczyc o sposobie jazdy :)

 

M.

Link to comment
Share on other sites

Auto jest dowolne, byle było sprawne. SJS taki standardowy kończący się uzyskaniem zaświadczenia o pozytywnym ukończeniu kursu składa się z części teoretycznej - gdzie opisaywane są podstawowe techniki jazdy i hamowania, jak i prawidłowe zajęcie pozycji za kierownicą. Natomiast w części praktycznej jest kilka prób torowych wykonywanych po kilka razy polegających na hamowaniu awaryjnym, slalomie (zarówno takim w jednej linii, jak i znacznie ciekawszym z szeroko rozastawionymi słupkami). Hamowanie odbywa się zarówno na nawierzchni suchej jak i sliskiej. Jeszcze dodatkowo jest wykonywana próba symulująca wyprzedzanie polegająca na zmianie pasa z suchego na śliski i z powrotem. Na naszym forumowym SJS były jeszcze jazdy na czas po torze zarówno autem - jak i gokartem :)

 

Natomiast odnośnie toru w Poznaniu - to na stronie www.sjs.pl są informacje i telefony gdzie można sie dowiedzieć czegoś więcej. Dla trzech osób zorganizowanie takiego szkolenie będzie jednak na tyle kosztowne, że bardziej będzie się opłacało przyjechac do Kielc. Druga sprawa to nawierzchnia toru, ta w kielcach jest dosyć śliska - dzięki czemu mniej niszczą się opony jak i sprowokowanie poślizgu odbywa się przy mniejszej prędkości :)

Link to comment
Share on other sites

Trzeba jeszcze pamiętać, że SJS w odbywa się pod Poznaniem na lotnisku w Bednarach, a nie na torze Poznań. SJS nie jest zlotem, a szkoleniem. Zlotem można nazwać Plejady i pewnie "forumowy SJS".

 

Zgadzam się, że najlepszym sposobem na dowiedzenie się kiedy jest najbliższy to zadzwonić lub wysłać e-maila.

Link to comment
Share on other sites

Jak bedzięcie coś wiedzieć to napiszcie bo też bym pojechał, raz juz byłem na bednarach i mi się podobało (mało). Na mokrej nawierzchni było najfajniej i jak rzucili hasło, że mozna się pobawić - ale fajnie :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...