Jump to content

sprzęgło

magical2

Recommended Posts

Witam,

w tym tygodniu odbieram subaru legacy 2.0 benzyna, 2005 r. 137 KM. Z informacji, które otrzymałem od mechanika, który oglądał samochód przed zakupem otrzymałem informację, że samochód jest w bardzo dobrym stanie, z tym że musze liczyć się z wymianą sprzęgła.

Mam pytanie o koszt takiej naprawy, gdzie w okolicach Krakowa można dokonać takiej naprawy w rozsądnej cenie?

Samochód ma 210.000 km przebiegu, wymieniam rozrząd, pompę wody, oleje i filtry, czy powinienem dokonać innych wymian w pakiecie startowym?

Inne uwagi dla nowego użytkownika? Obecnie jeżdżę AUDI A3 1.9 TDI - bardzo udany i ekonomiczny samochód.

...o sprzęgłach/dwumasach/cenach masz na bierząco dyskusję TUTAJ

TUTAJ masz standardowy zakres czyności wg.ASO, co należy wymienić przy danym przebiegu. W Twoim przypadku będą to wszystkie czynności przy 105kkm, bowiem 210kkm to jego wielokrotność. Ponadto jeżeli zaniedbane były jakieś inne czynności eksploatacyjne /olej w dyfrze, skrzyni itp / to koniecznie je przeprowadź. Ważna w tym przypadku jest historia auta.

Skoro auto jest zadbane, to nic tylko lać i jeździć :D , no i w porównaniu do TDI to żeby usłyszeć ten silnik stojąc na światłach to będziesz musiał wyłączyć radio :mrgreen: a spalanie będzie dwukrotnie większe 8-12l/100. :P i po pierwszych śniegach już nie będziesz chciał się z nim rozstać :mrgreen: