Jump to content

Niepłynne przyspieszanie w GT 99

gucio1980

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z Imprezą GT 99, mianowicie polega on na niepłynnym przyśpieszeniu/delikatnym szarpaniu ( obroty na poziomie 2500-3000 obr/min).

Objawy pojawiają w momencie kiedy silnik zaczyna się nagrzewać/jest już nagrzany (na silniku zimnym nie występują w/w objawy)

Trochę się już męczę z tą przypadłością, w z związku z czym wymienione/podmienione na sprawne zostały następujące elementy:

- świece

- przepływomierz

- filtr paliwa

- po podłączeniu do kompa nie pokazuje żadnych błędów

- cewka

- wtryski

- sonda (po odłączeniu jej objawy ustępują) dlaczego :?: :shock: :roll:

Nie są to objawy świadczące o wywalonych kablach WN. Ale na dniach sprawdzę również taką ewentualność!

Jakieś pomysły? :cry:

- sonda (po odłączeniu jej objawy ustępują) dlaczego :?: :shock: :roll:

Bo sonda uwalona ? :roll: i głupoty do ecu przesyła a jak odepniesz to wchodzi w ostatnie dobre ustawienia i tego się trzyma i nie świruje...

Sonda (na 100 % sprawna) była podpinana , komputer był resetowany i nic się nie zmieniało! Także sonda odpada :!:

stawiam na luzy w przupustnicy .częsta przypadłośc w gt 99 ( mam to samo ) .jakaś sprężynka sie tam wyrabia ,czy jakieś inne ustrojstwo ,już nie pamietam .dobry machanik to ogarnie ,ponoć są na to patenty .objawy są takie jak opisujesz .

stawiam na luzy w przupustnicy .częsta przypadłośc w gt 99 ( mam to samo ) .jakaś sprężynka sie tam wyrabia ,czy jakieś inne ustrojstwo ,już nie pamietam .dobry machanik to ogarnie ,ponoć są na to patenty .objawy są takie jak opisujesz .

A na zimnym silniku nie odczuwasz lekkiego szarpania?

Bo u mnie na zimnym jest wszystko OK.

Jeszcze do głowy mi przychodzi źle działająca pompa paliwa, bo w sytuacji kiedy odłączy się sonde lub silnik jest zimny i pracuje na ssaniu dostaje więcej paliwa i wszystko gra! Tylko co na to wpływa ??? :roll:

na zimny nie odczuwam ,dlatego,że jest na ssaniu .jak otworzysz maskę ,to złap za to coś co wychodzi z przepustnicy (cięgięłko ze sprężyną ,do którego dochodzi linka gazu) , jak pręcik który wychodzi z przepustnicy ma luzy na obudowie ,to jesteś w domu ,znaczy sie masz wydatek :D

Zawory.

somsiad ma teraz recepte :mrgreen:

A zebys wiedzial. :P Jak reka odjal. Nawet Twoj ojciec stwierdzil, ze to moze byc przyczyna duszenia. I co? I pojechalem, zrobilem i swiat wyglada teraz piekniej. :)

Zadne wymiany tysiaca kabli czy innych przeplywek. :P

I na koniec z partyjnym pozdrowieniem - 'put some Windex on it'. :mrgreen: