Jump to content

Test 4x4 w Auto Moto Sport

TP_S

Recommended Posts

Witam Subarowiczów

Z wielkim zdziwieniem przeczytałem test w najnowszym AMS, (01/11) dot napędu 4x4 na śniegu, gdzie Subaru Outback wypadł blado, pokonany przez Audi S4, Opla Insignię OPC, Marcedesa E 4Matic, BMW X1. Gorzej wypadło Porsche i Nissan GTR. Zastanawia mnie na ile obiektywny był ten test. A może nadszedł czas na uświadomienie sobie pewnych faktów? :?

Tom

• Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wcale nie był. Zobacz że to wszystkie niemieckie auta były lepsze*...

* poza Porsche

Najbardziej zastanowiło mnie zwycięstwo Audi. Nigdy nim nie jeździłem ale czytając prasę moto oraz netkę, doszedłem do wniosku (może mylnego), że napęd Quattro wcale nie jest aż taki dobry w porównaniu do AWD. Dziwi mnie też słaba pozycja Porsche i zastanawia Opel.

:shock: Tom

Zastanawia mnie na ile obiektywny był ten test.

Wcale nie był. Zobacz że to wszystkie niemieckie auta były lepsze*...

* poza Porsche

Japońskie Mitsubishi zajęło 3-cie miejsce. Spiskowa teoria upada.

Najbardziej zastanowiło mnie zwycięstwo Audi. Nigdy nim nie jeździłem ale czytając prasę moto oraz netkę, doszedłem do wniosku (może mylnego), że napęd Quattro wcale nie jest aż taki dobry w porównaniu do AWD.

Wniosek jak najbardziej mylny. Testowana S4 ma standardowo tylną szperę.

Jakie Porsche brało udział w teście ?

viewtopic.php?p=1191098#p1191098

Wniosek jak najbardziej mylny. Testowana S4 ma standardowo tylną szperę.

Ha...szpera! To umknęło mojej uwadze

Tom 8)

Kiedyś w Polsce na zlecenie Renault , był przeprowadzany test Laguny II z 4WS , vs STI 06 i wyszło że Laguna lepiej pokonuje taki test łosia :shock: , nawet to Bębenek firmował zdaje sie, tylko szkoda że zapomnieli dodac że napompowali koła w STI po 3.5 bara :twisted::mrgreen:

Co oczywiście nie zmienia faktu że naped w audi jest bardzo dobry ( zrobiłem takim ok 40 tys. km w róznych warunkach ), i w połączeniu ze świetnym zawieszeniem , auto naprawde daje rade :roll:

Pewnie prosiak, OBK i GTR przegrały ze względu na koszty... :P

Zylion razy było na Forum o tego typu testach, ich rzetelności, obiektywności i fachowości reporterów. Pewnie, gdyby była, wygrałaby skoda octavia scout... :wink:

Witam ;

Analizowałem ten test i szczerze mówiąc przypadkowo kupiłem ten przedruk niemieckiego Auto ,Motor und Sport ponieważ zamówiłem Subru Outback 3.6 H6 :)

Długo sie zastanawiałem nad nowym autem dla mnie , wiele fajnych autek w końcu odrzuciłme i do finału doszedł Audi A4 allroad i OBK 3.6 RE.

Najważniejszy był dla mnie napęd , spory prześwit a także po trochu przestronność wnętrza.Jednak napęd był dle mnie chyba najważniejszy i po obejrzeniu i przeczytaniu wielu testów przeprowadzonych w różnych krajach świata wyszło na to że AWD symmetrical Subaru w połączeniu z płaskim bokserem to jak dotąd najlepsze możliwe rozwiązanie.

Podsumowując w ogóle nie biore na poważnie pod uwagę tego testu w Auto ,Motor und Sport. Przed czytaniem byłem przekonany że w czołówce będą niemieckie panzerwagony.

Witam ;

Analizowałem ten test i szczerze mówiąc przypadkowo kupiłem ten przedruk niemieckiego Auto ,Motor und Sport ponieważ zamówiłem Subru Outback 3.6 H6 :)

Czy OBK 3.6 jest dostępny z MT?

Witam ;

Czy OBK 3.6 jest dostępny z MT?

Tylko z AT :)

Podsumowując, test byłby obiektywyny tylko wtedy kiedy OBK by wygrał, tak ?

Nie, absolutnie, ale byłby inny gdyby OBK był z MT...

Poza tym do S4 DUŻO bardziej pasuje impreza STi niż to bydle... :wink:

Nie. Chodzi o to że nie chce mi się wierzyć aby napęd Opla czy Mercedesa był lepszy od Subarowego AWD. :roll:

Co do reszty wyników to się nie kłócę. Mogły okazać się lepsze :wink:

Wybierając OBK nie sugerowałem się kompletnie marką , ba nawet Audi mi bardziej pasowało. Opinie w kwestii OBK wyrobiłem sobie na podstawie testów ale nie niemieckich.

Kiedyś kiedy nie było takich gazetek jak Top Gear lub Cars to czasami kupowałem Auto , motor i(und) Sport i mam wyrobiona swoją opinię na temat tego pisma.

nie czytałem tego testu, bo nie kupuję takiego chłamu jak AMiS, ale starając sie o obiektywizm myśle że prawda jak zwykle lezy gdzieś pośrodku. Z jednej strony na pewno dziwnie auta dobrane, do S4 czy insigni opc należałoby pewnie wystawić legacy SpecB z MT. dodatkowo na ile testy ułozone pod niemieckie wageny to już trudno stwierdzić :wink: z drugiej strony, poza audi które generalnie nigdy nie było gorsze od SAWD, inni też robią powoli postepy i napedy mają coraz lepsze (np. czytałem po wejściu insignii ze całkiem fajnie tam haldex działa). także różnice na pewno nie są tak duże na korzyść subaru jak kiedyś. Ale jeszcze im napewno zostało trochę dystansu do odrobienia :mrgreen:

ale starając sie o obiektywizm myśle że prawda jak zwykle lezy gdzieś pośrodku.

mniej wiecej posrodku stawki uplasowal sie wlasnie OBK, czyli jest to auto najbardziej prawdziwe (tudziez "z najprawdziwszym" 4WD)

:mrgreen:

oczywiscie!

Jechałem ostatnio jako kierowca do wawy ( na barbórkę ) skodą superb (wersja testowa SKODA AUTO) :twisted: chyba w najwyższej specyfikacji jaka sobie można zamówic. V6 z DSG , i wszystkimi możliwymi bajerami , oczywiscie 4x4 z haldexem IV generacji. Warunki były ekstremalne , bo trase kraków-wawa pokonałem w 8 godzin :shock: , ale powiem Wam że auto i nowy haldex naprawde daje rade :idea:

Co oczywiscie nie oznacza że chciałbym miec taka skode :twisted: , bo jest paskudna i nudna, ale jeździ sie bardzo poprawnie :roll:

A może nadszedł czas na uświadomienie sobie pewnych faktów?

ale fakty sa juz dawno uswiadomione, subaru za wyjatkiem STI nie oferuje obecnie nic godnego uwagi........