Jump to content

Forek S-Turbo - dziwny wyciek

macio

Recommended Posts

Witam serdecznie

W moim świeżo zakupionym Foresterku zauważyłem wyciek. Zbiera się zielony płyn (wygląda na chłodniczy)

na bloku silnika po lewej stronie alternatora. Jest tam zagłębienie w którym płyn się zbiera.

Skąd może wyciekać? Jakiś wąż czy uszczelka?Załączam fotkę.

Forester to wersja '99 S-Turbo.

Pozdrawiam

Macio

No właśnie pompa jest z drugiej strony więc to musi byc coś innego. Według informacji

które posiadam rozrząd wraz z pompą był robiony 20kkm temu. Silnik generalnie pracuje

dobrze, nie ma żadnych błędów, zarówno zimny jak i ciepły pracuje równo i bez problemu.

Nie ma w Koszalinie serwisu Subaru więc udam się do znajomego warsztatu który generalnie

ogarnia rózne pojazdy ale byłoby łatwiej gdyby ktoś doświadczony mógł podsunąć mi

ewentualne możliwe przyczyny...

ewidentnie wyglada na płyn chłodniczy, sprawdź w zbiorniku wyrównawczym, czy masz zielony.....albo coś się rozszczelniło (przewód gumowy, rurka metalowa - lubią przegnić pod kolektorem ssącym), może być też nieszczelny korek zbiornika wyrównawczego, zdarzaja się dość często nieszczelne, albo masz początki padania uszczelki pod głowicą i nadciśnienie wyrzuca Ci płyn, radziłbym podjechać do kogoś kto ogarnia Subaru, nie lekceważ, działaj prewencyjnie, bo możesz sobie narobić drogiej w naprawie szkody...

W słupsku jest gość co zaczyna się bawić w subaru. Niestety mało nas na pomorzu środkowym i nie ma na czym eksperymentować. tak jak pisze emotorsport popatrz na węże , łączenia itp.

Hmmm..dziwna sytuacja. Pojechałem na warsztat, po rozgrzaniu, sprężonym powietrzem wydmuchaliśmy

wszystko co było na silniku (a trochę sie zebrało) i na razie nie widać wycieków. Albo więc ujawnia się to

w pewnych specyficznych sytuacjach albo po prostu poprzedni własciciel-magik porozlewał płyn gdzie

sie dało ;) Jak to powiedział mechanik - jeździć i kontrolowac sytuację ;) Co będę czynił.

Pozdrawiam

Macio

-- Śr gru 15, 2010 2:28 pm --

W słupsku jest gość co zaczyna się bawić w subaru. Niestety mało nas na pomorzu środkowym i nie ma na czym eksperymentować. tak jak pisze emotorsport popatrz na węże , łączenia itp.

A z ciekawości - mógłbys podać namiar na tego początkującego speca w Słupsku?

Może się przydac.

Pozdrawiam

Macio

-- Śr gru 15, 2010 2:30 pm --

Hmmm..dziwna sytuacja. Pojechałem na warsztat, po rozgrzaniu, sprężonym powietrzem wydmuchaliśmy

wszystko co było na silniku (a trochę sie zebrało) i na razie nie widać wycieków. Albo więc ujawnia się to

w pewnych specyficznych sytuacjach albo po prostu poprzedni własciciel-magik porozlewał płyn gdzie

sie dało ;) Jak to powiedział mechanik - jeździć i kontrolowac sytuację ;) Co będę czynił.

W ogóle dziwne (a może i nie :wink: ) ale u mnie w S-turbo jest czerwony płyn (korek jest oryginalny i oznakowany na czerwono... :shock: ).

• 2 weeks later...

Pozdrawiam

Macio

-- Śr gru 15, 2010 2:28 pm --

A z ciekawości - mógłbys podać namiar na tego początkującego speca w Słupsku?

Może się przydac.

Pozdrawiam

Macio

-- Śr gru 15, 2010 2:30 pm --

Specjalnie nie jadę do niego ale jak będziesz miał trouble to daj znaka na PW to się zdobędzie namiar.

macio

u kogo serwisujesz forka

jezdze juz 18 m-scy forkiem w koszalinie i jest kilka osob (doslownie 2 gora 3) ktore ogarniaja temat,

jesli jestes zainteresowany to daj znac.

pozdro.

• 1 month later...

Cześć

Ano niestety muszę stwierdzić że nie wiem co było ;) Po prostu samo ustało..

Nie wiem czy to jakis przewód był luźny czy jakieś zacisk, zrobiłem od tamtego

czasu może ze 2kkm i wyciek się nie pojawił.

jedreck

Na razie nie serwisuję nigdzie bo nie mam problemów ;) ale kilku znajomych po zajrzeniu

pod maskę powiedziało 'o k...a' ;) W razie czego jednak przydałby się namiar na kogoś

zaznajomionego z tematem.

Pozdrawiam

Macio

po zajrzeniu pod maskę powiedziało 'o k...a'

Raz pojechałem na wymianę oleju do małego osiedlowego warsztaciku, mechanik z 30-letnim stażem otworzył maskę i reakcja była podobna ;)

widocznie do tej pory serwisował Golfy i Audi 80 :mrgreen: