Skocz do zawartości

20 cali w Foresterze


pakistani

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie co wstalem i tak sobie czytam czytam i czytam, w glowie se kreci zdecydowanie zbyt mocno ale cos jest w tym forum ze zawsze jak wstaje to chociaz na minutke ale wchodze na stronke :) Z tego co tak z grubsza zauwazylem:

1. Ogladalem wielokrotnie rozne programy na temat zderzenia "terenowek" z osobowkami. Kazda osoba, ktora prowadzila te programy doslownie kazdy mowil, ze w przypadku jakiegokolwiek zderzenia obydwu aut, szanse na przezycie sa zdecydowanie wieksze niz w osobowce (kilka wyjatkow sie znajdzie jak np. te super cudo co wyglada jak Frontera)

2. Ktos napisal , ze tylko dla mnie podobaja sie wieksze felgi, blad - nie tylko dla mnie, osobami ktore otwarcie to napisaly byly jeszcze. kanap, michal i jeszcze kilku chlopakow.

 

Ps. Mam kilku kolegow, ktorzy jezdza juz kilka lat na oponach z profilem 45 i 40 i jakos ich felgi nie sa pokrzywione a wrecz przeciwnie, wygladaja swietnie. To samo moj sasiad ktory ma wyzej opisywanego Roadstera Brabus - profil 35 i takze jakos jezdzi bez narzekan. Drogi w Białymstoku sa takie same jak w waszych miastach wiec nic juz z tego nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Inna sprawa że z Forestera to żadne auto terenowe nie jest.... polna droga to i owszem....

 

Może rasowa terenówka z niego nie jest, ale w terenie daje sobie rade lepiej niż możnaby sie po nim spodziewać.

 

03221.jpg

 

03194.jpg

 

 

Wczoraj byłem świadkiem że Foryś nie potrzebuje polnej drogi żeby sie wygrzebać na dość sporą górke i to w dość szybkim tempie :wink:

 

 

-

Nie nazwałbym Disco SUVem... LandRover ma jednego SUVa- Freelander'a

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tylko dla mnie podobaja sie wieksze felgi, blad - nie tylko dla mnie
Normalnie poplakalem sie ze smiechu :lol::lol::lol: Milek, to zdanie koniecznie musisz wrzucic sobie w podpis :!:

 

jak juz jestemy przy mocnych cytatach i wrzucaniu ich w podpis...

moderator, o czyms chyba zapomniales :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi sie testy zderzeniowe najmniejszych aut z tymi najwiekszymi (osobowymi).

http://www.sicurauto.it/crashtest/speciali/index.php

Wprawdzie po wlosku, ale jedno zdjecie zastepuje tysiac slow :wink:

Najwiekszy problem z SUV na drogach to jest to ze nie sa one kompatybilne z autami osobowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ogladalem wielokrotnie rozne programy na temat zderzenia "terenowek" z osobowkami. Kazda osoba, ktora prowadzila te programy doslownie kazdy mowil, ze w przypadku jakiegokolwiek zderzenia obydwu aut, szanse na przezycie sa zdecydowanie wieksze niz w osobowce (kilka wyjatkow sie znajdzie jak np. te super cudo co wyglada jak Frontera)

 

Oczywiście, ale to jest wbrew pozorom kiepski miernik bezpieczeństwa. Nie wszystkie niebezpieczne kolizje to zderzenia czołówe terenówki i kompaktu. Są uderzenia w nieodkształcalną przeszkodę taką jak drzewo czy mur. Są uderzenia w TIRa. Są dachowania przy ostrym zakręcie. W tych już terenówka wypada gorzej - po pierwsze, bardzo łatwo dachuje. Po drugie, bardzo łatwo nią wjechać w nie swój pas drogi i czołowo zaliczyć TIRa. Po trzecie, przy uderzeniu w drzewo czy mur zostawia bardzo mało szans kierowcy i pasażerom - brak stref zgniotu i sztywne podwozie sprawiają, że nic nie amortyzuje przeciażeń działających na kręgosłup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche smiesznie rzecziwsicie to zabrzmialo :lol: Zrozum mnie, ja jeszcze nie doszedlem do siebie - byla przeciez sobota ;)

W waszej okolicy to chyba wlasnie sie tak mowi, taka lokalna gwara. W Chicago wlasnie po tym tekscie poznaje sie "sledzikow" :wink:

 

heh, powiem ci Kuba ze spotkalem sie z ludzmi, ktorzy podobnie do mnie mowili wlasnie w chicago i do tej pory nie mam zielonego pojecia o co chodzi :roll: Mowia "o nas" ze sledzikujemy ale my tego nie robimy ! ;) Prawda kowalzki?

Kuba siedzisz tam na stale czy tymczasowo? Moze w przyszle wakacje uda nam sie jakos spotkac...

 

Sideways tym razem w wiekszosci sie z toba zgodze ;) Ale i tak "wolalbym" zderzyc sie z drugim autem jadac terenowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek, jak przyjedziesz to sie odezwij, tylko jest jeden problem, bo ja jestem z Tarnowa i my sie nie lubimy ze sledzikami (zartuje). Gorale to znowu nie lubia nikogo kto nie jest z Zakopanego, albo z Czarnego Dunajca. Tak przy okazji, czy to prawda ze w Monkach juz nikogo nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał siedzieć w pojeździe zwrotnym i zrywnym, który uniknie kolizji.

 

:roll:

 

Brak słów. Każdy by wolał.

 

Każdy rozsądny człowiek - pewnie tak. Jak może zauważyłeś choćby w tym wątku, niektórzy jednak wolą pojazdy o fatalnej sterowności takie jak Grand Cherokee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, powiem ci Kuba ze spotkalem sie z ludzmi, ktorzy podobnie do mnie mowili wlasnie w chicago i do tej pory nie mam zielonego pojecia o co chodzi :roll: Mowia "o nas" ze sledzikujemy ale my tego nie robimy ! ;) Prawda kowalzki?

Kuba siedzisz tam na stale czy tymczasowo? Moze w przyszle wakacje uda nam sie jakos spotkac...

 

Sideways tym razem w wiekszosci sie z toba zgodze ;) Ale i tak "wolalbym" zderzyc sie z drugim autem jadac terenowka

 

A ja "wolałbym" jechać czymś zwrotnym, gdzie mam szansę uniknąć kolizji. Dlatego zresztą (tadaaa! wazelina dla Dyrekcji!) wybrałem Subaru choć początkowo też myślałem m.in. o Jeepach (chciałem uprawiać - i uprawiam zresztą - turystyczny offroad).

 

PS. Nigdy nie byłem w Chicago więc może dlatego nie wiem kto to jest "śledzik". Czy ktoś mógłby uchylić rąbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek, jak przyjedziesz to sie odezwij, tylko jest jeden problem, bo ja jestem z Tarnowa i my sie nie lubimy ze sledzikami (zartuje). Gorale to znowu nie lubia nikogo kto nie jest z Zakopanego, albo z Czarnego Dunajca. Tak przy okazji, czy to prawda ze w Monkach juz nikogo nie ma?

 

:D O Monkach to nawet nie ma co gadac, az sie wstydze ze niektorzy zaliczaja ta "wieś" do Bialegostoku :| (50 kilometrow obok) Mam nadzieje ze nikogo na forum nie ma z Moniek :lol: Chyba o zadnym miasteczku w stanach nie krazy tyle opowiesci co o Monkach :) Co do twojego pytania, to rzeczywiscie wieksza wiekszosc ludzi z tamtad pochodzacych siedzi w stanach. Pozostaly tylko stare babcie i kobiety ;) a miasteczko jest naprawde malutkie (tak w ogole to nie mam pojecia jak oni wszyscy podostawali wizy :shock: ) A co znasz kogos z Moniek?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał siedzieć w pojeździe zwrotnym i zrywnym, który uniknie kolizji.

 

:roll:

 

Brak słów. Każdy by wolał.

 

Każdy rozsądny człowiek - pewnie tak. Jak może zauważyłeś choćby w tym wątku, niektórzy jednak wolą pojazdy o fatalnej sterowności takie jak Grand Cherokee.

 

Hmmm....wyczuwam aluzje w moja strone.Czy ja gdzies napisalem, ze wole Jeep'a od Imprezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

بسبب لون الأخضر المميز ، يستخدم في الإشارات الإشارات النارية .

* حمض البوريك مركب مهم يستخدم في صناعة النسيج.

* مركبات البورون تستخدم بشكل كبير في عمليات التركيب العضوي كما يدخل في صناعة زجاج البوروسيليكات.

* تستخدم مركبات أخرى كمواد حافظة للأخشاب ، وهي جذّابة لهذا الإستخدام لإنخفاض سميتها.

* بورون-10 يستخدم للمساعدة في السيطرو التحكم في المفاعلات النووية ، كدرع واقي من الإشعاع وكذلك للكشف عن النيوترونات.

* لفتائل (خيوط) البورون قوة عالية وكتلة قليلة ، ولذلك فهي المستخدمة بشكل رئيس في هياكل مركبات الأجواء العالية والفضاء المتقدمة.

* يتم بحث إستخدام مركبات البورون للإستخدام في طيف عريض من التطبيقات ، منها الأن كجزء من الأغشية المنفذة للسكر ، كواشف الكربوهيدرات :evil:

 

nie powinno byc pisane od prawej? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno byc pisane od prawej?

.

 

:!: يصعب وصف الديانة الشنتوية لأنه و عكس كل الديانات الأخرى، لا يعرف لها مؤسس و لا معتقد تقوم عليه، لا يمكن أن نعرفها إلا عن طريق مجموعة من العادات و الممارسات. عبر التاريخ نشأت و تطورت عدة فرق و طوائف تدعي كلها الانتماء إلى عقيدة الشنتو الأولية، و لكن أي من هذه الطوائف لم ينجح في أن يفرض نظرياته و ادعاءاته. على عكس الديانات التوحيدية الأخرى، لا يوجد في الشنتوية تعريف للمطلق، لا يمكن لأحد أن يدعي الصواب المطلق ولا الخطأ المطلق، الناس في طبيعتهم غير معصومين من الخطأ. تعتبر الشنتوية من هذه الناحية ديانة متفائلة، حيث تفترض أن الإنسان كائن طيب في الأساس، وأن الشر يقع نتيجة تدخل الأرواح الشريرة، وتنحصر أغلب العبادات الشنتوية في إبعاد هذه الأرواح الشريرة عن طريق تنقية النفس، الصلوات وتقديم القرابين للـ"كامي". :!: :!: :!: :evil::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu

17 `` w Forysiu myślicie że będa OK ?

tak sobie myślałem nad pewnymi OZ`ami na wiosnę

 

Seryjne 16 zostałyby z zimówkami...choć i tak przy zakupie z rozmiarem się walnąłem i zamisat 205 65 r16 kupiłem 205 60 r16...ale chyba nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...