Jump to content

Jazda próbna - ASO Wrocław

mazzurek

Recommended Posts

Witam Dyrekcję i Forumowiczów.

Przymierzam się od jakiegoś czasu do zakupu, przejechałem się już próbnie Foresterem i Outbackiem 2.0D w warunkach dobrych (chyba sierpień).

Ale chciałem wypróbować napęd AWD w warunkach trudnych.

Z niekłamaną radością powitałem aktualną pogodę - warunki chyba idealne i wczoraj umówiłem się na jazdę próbną Foresterem.

Dzisiaj rano miałem tylko potwierdzić, że przyjadę.

Ale tu mocne zdziwienie - obsługa ASO poinformowała mnie, że niestety auta nie ma, jedyne w salonie gdzieś wyjechało, może w innym terminie itp.

Pytanie: czy nie zależy Wam na nowych klientach?

Pozdrawiam, Marek Mazur

Daj znać jeśli będziesz chciał posprawdzać OBK. Na weekend wracam z Niemiec i mogę ewentualnie gdzieś podjechać.

Mam wersję Comfort Navi MY10 więc będziesz miał przegląd całego wyposażenia......

Aha no i jedynie słuszny pierwszy soft .

I tem sposobem Forum spełnia swoje misje ........................ a nie, żeby nówki sztuki ze salonów katować. Ja bym te spontaniczno akcje podsyciła jakoś, a Derekcja niek sie nie miesza. Wmorderatornia niek przesmytra temat na gówne forum pod tytułem "koleżeńskie palenie sprzengieł" i niek chłopaki szalejo po zamarźnientych jeziorach .....a zreszto ...po zamarźnientych każden gupi potrafi - niek spróbujo po niezamarźnientych.

mamusia

I tem sposobem Forum spełnia swoje misje ........................ a nie, żeby nówki sztuki ze salonów katować. Ja bym te spontaniczno akcje podsyciła jakoś, a Derekcja niek sie nie miesza. Wmorderatornia niek przesmytra temat na gówne forum pod tytułem "koleżeńskie palenie sprzengieł" i niek chłopaki szalejo po zamarźnientych jeziorach .....a zreszto ...po zamarźnientych każden gupi potrafi - niek spróbujo po niezamarźnientych.

mamusia

Mamusia nikt nie obiecywał przejażdżki na lewym :mrgreen:

• Ojciec Założyciel
czy nie zależy Wam na nowych klientach?

Oczywiście, że tak.

Każdy dealer ma obowiązek kontraktowy posiadania 3 samochodów demo.

Samochody te mają jednak to do siebie, że są po minimalnym okresie użytkowania sprzedawane - to właśnie przytrafiło się OBK w JM Auto. Zazwyczaj w takim przypadku nabywca oczekuje, że od momentu podpisania umowy samochód nie bedzie już eksploatowany ( zrozumiałe ). "Następca" OBK jeszcze w tym dniu nie był zarejestrowany.

Natomiast Forester istotnie był w drodze do W-wy ( p. Baran w tym dniu odbierał pucher za zwycięstwo w RSMP ). Ten fakt mogę osobiście potwierdzić - też uczestniczyłem w tej uroczystości.

Oczywiście trudno jest mi ocenić, na ile ew. zawiodła komunikacja pomiędzy JM Auto i Panem.

Natomiast z moich informacji wynika, że kontakt bezpośredni został nawiązany i sytuacja jw. przedstawiona.

Ponieważ zarówno nowy OBK jak i Forester znajdują się na miejscu nie powinno być problemu z wykonaniem zaległej jazdy próbnej.

Przykro mi z powodu zaistniałej sytuacji - mam nadzieję jazda próbna spełni Pańskie oczekiwania.

Pozdrowienia

Natomiast Forester istotnie był w drodze do W-wy ( p. Baran w tym dniu odbierał pucher za zwycięstwo w RSMP ). Ten fakt mogę osobiście potwierdzić - też uczestniczyłem w tej uroczystości.

Ale co kogo obchodzi ,ze Pan Jarek musial podjechac do Wawy?:) Mialem taka sama sytuacje w JM kiedy to umowilem sie na jazde Legacy Diesel , przychodze a tu nagle inf "Legacy ktory mial Pan jezdzic jest w Krakowie bo Pan Jarek pozyczyl auto bratu". Rece mi wtedy opadly a bardzo zalezalo mi na jezdzie Legacy gdyz dokladnie takie chcialem kupic.

Nalezy zadac pytanie do czego PRZEDEWSZYSTKIM sluza samochody demo czy do prezentowania ich klientom podczas jazd probnych czy do wozenia pracownikow (lub nie tylko) salonow? Wiadomo ,ze te auta sa wlasnoscia dilerow i moga robic z nimi co chca ale chyba przynajmniej z zalozenia klienci powinni miec pierwszenstwo w ich "uzytkowaniu" gdyz chyba po to zostaly zakupione?

Ale tu mocne zdziwienie - obsługa ASO poinformowała mnie, że niestety auta nie ma, jedyne w salonie gdzieś wyjechało, może w innym terminie itp.

Takie są realia - samochody demo kosztują ponad 100 tys. i bez sensu, żeby czekały po prostu na przejażdżkę przez klientów.

Dla porównania: byłem umówiony wczoraj na jazdę próbną Hondą Civic. Na konkretną godzinę na konkretny dzień, a pan w salonie mnie informuje, że jazdy nie będzie, bo... nie mają opon zimowych. Jak widać zima potrafi zaskoczyć nie tylko drogowców. Zupełnie jakby w piątek nie było zimy :-) Pan był również zaskoczony, kiedy z żoną stwierdziliśmy stanowczo, że nie kupimy samochodu, którym nie wiemy jak się jeździ. Był równie niepocieszony, kiedy nie daliśmy mu szansy, żeby nas przewiózł tym samochodem (ostatni raz cieszyłem się, że mnie ktoś wozi, jak miałem 10 lat :-)). Pożegnaliśmy miłego pana stwierdzeniem "No to do wiosny, chociaż raczej nie :-)".

Podsumowując: nie ma co narzekać, nie jest tak źle. A już na pewno nie w JM-Auto, gdzie generalnie ekipa jest bardzo uprzejma i chętna do pomocy. Cierpliwości trochę - to też ludzie.

Ale co kogo obchodzi ,ze Pan Jarek musial podjechac do Wawy?:)
sugeruję się dokształcić w tematyce Subaru, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zrozumiesz co jakiś tam ;) Pan Baran robił akurat w W-wie. trochę wyrozumiałości się mu należy, a to, że Ty akurat chciałeś kupić auto - wow :shock: - cała Polska tym żyła ? ;) a na poważnie - faktycznie z jazdami próbnymi i z obsługą w salonach w Polsce (nie tylko chodzi o Subaru) to jedna wielka żenada. trzeba się umawiać, nie ma aut na stanie, albo są wersje mnie niż biedne, albo sprzedawca nie ma czasu, albo chęci, albo jest sam na salonie i nie może wyjść... przerabiałem to z wieloma markami... PO RAŻ KA... zadowoleni z aut demo są chyba głównie pracownicy salonów lub ich znajomi, którzy co lepsze rodzynki mogą odkupić w dobrej cenie ;)

Sugeruję się dokształcić w tematyce Subaru, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zrozumiesz co jakiś tam ;) Pan Baran robił akurat w W-wie. trochę wyrozumiałości się mu należy, a to, że Ty akurat chciałeś kupić auto - wow :shock: - cała Polska tym żyła ?

Prosilbym bez takich zartow. Inna sytuacja,robilem przeglad z rozrzadem i pytam czy moge wziac Forestera Diesla na dluzej tzn na kilka godzin zeby zobaczyc jak auto jezdzi nie tylko w korkach gdyz jestem zainteresowany zakupem. Odpowiedz pada "to ze Pan chce kupic nie ma zadnego znaczenia" ,auta nie moze Pan wziac bo bedzie zajete w tym czasie. W czasie przegladu rzeczony Forester Diesel stal caly czas na placu......to nie wymaga komentarza.

Inna sytuacja,robilem przeglad z rozrzadem i pytam czy moge wziac Forestera Diesla na dluzej tzn na kilka godzin zeby zobaczyc jak auto jezdzi nie tylko w korkach gdyz jestem zainteresowany zakupem. Odpowiedz pada "to ze Pan chce kupic nie ma zadnego znaczenia" ,auta nie moze Pan wziac bo bedzie zajete w tym czasie. W czasie przegladu rzeczony Forester Diesel stal caly czas na placu......to nie wymaga komentarza.

A wiesz, co ja bym Ci odpowiedział?

Prosilbym bez takich zartow.

Zrozum, że różni ludzie przychodzą na jazdy testowe. Myślę, że Subaru jest jedną z tych marek, która przyciąga gości w rodzaju: "I tak nie kupię, ale poszaleję trochę fajną furą".

Dziwisz się, że salon nie powierza swojego majątku osobom trzecim bez nadzoru? Przez parę godzin wprawny (inaczej) kierowca może spalić sprzęgło, zakopać Forka w błocie ("no przecież to terenowy samochód") o "zwykłych" stłuczkach nie wspomnę.

Mnie, prawdę mówiąc, nawet by nie przyszło do głowy coś podobnego zaproponować. No chyba, że rzeczony Forek miałby wyklejone "Auto zastępcze na czas naprawy".

Lisek - Trochę chyba się pogubiłeś w całym temacie. Aut demo nie użycza się jako zastępcze na czas naprawy. Sama nazwa skazuje do czego powinny być używane. Wyjątkiem są przypadki kiedy masz tzw. "układy" i uzgodnisz to wcześniej. Jeśli bardzo Ci na tym zależy to niektóre aso maja cennik za wynajęcie auta. W JM-Auto kosztuje to 200 pln netto za 24h i z tego co pamiętam forester jest w ofercie.

pzdr.

Nie pogubilem sie nic a nic:) Jestem klientem tego ASO od 5lat, na czas naprawy gwarancyjnej lub czesto niegwarancyjnej dostawalem zawsze samochod.Powiedzmy ze nasze relacje sa dobre i nie jestem dla nich anonimowy. Z propozycja wziecia Forestera wyszedlem 2 tyg przed przegladem liczac na to ze jako potencjalny nabywca nowego auta i obecny klient moglem liczyc na dluzsza przejazdzke Foresterem a tu nici.

"Dziwisz się, że salon nie powierza swojego majątku osobom trzecim bez nadzoru? "

A czym sie rozni jazda bez nadzoru za 200pln za dobe od jazdy bez nadzoru za darmo kiedy w obu przypadkach podpisuje dokumenty ze w pelni odpowiadasz za auto?:)

Ale Pan ma zapewne auta demo i auta do wynajmu a w JM sa tylko demowki.

Teoretycznie tak mam. Obecnie w związku z końcem roku :idea: z demówek został mi jedynie sti i Justy :roll: ...tym ostatnim z przyjemnością poruszam się po mieście...... :twisted: Demo For. D i OBK D będę miał dopiero na poczatku stycznia. Sprawę trochę ratują auta z wypozyczalni jako "chwilowe" demo....

Ale Pan ma zapewne auta demo i auta do wynajmu a w JM sa tylko demowki.

Sprawdź dokładnie. Oficjalnie informowali mnie o cenniku za wypożyczenie. W ramach naprawy gwarancyjnej przez dwa dni poruszałem się Legacy 2.0D. No ale to była gwarancja... Podejrzewam, że w przypadku innych napraw mogą mieć inne podejście.

pzdr.