Skocz do zawartości

Legacy I\/ LGT


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wymienić filtr pyłkowy i gdzie go szukać :!:

 

 

 

pykowy1.jpg

 

 

1 - od tego zaczynamy - trzeba podważyć

2 - półkę wykręcić

3 - drewnopodobną ozdobę wyjąć - jedna śrubka na dole - zatrzaski wyżej

4 -boczek wyjąć - parę śrubek, zatrzask za drążkiem zmiany biegów i wysunąć do tyłu

 

filtr7.jpg

 

5 - przed wyjęciem półki pasażera trzeba ten boczek wyjąć- jest na zatrzaskach !!- i już będzie fajny dostęp do wszystkich mocowań schowka

 

filtr8.jpg

 

6 - po wyjęciu schowka wszystko mamy jak na dłoni !!! naciskamy te zatrzaski i wysuwamy obudowę z filtrem

 

filtr2.jpg

 

filtrl.jpg

 

 

7 - wymieniamy i oddychamy teraz czystym powietrzem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w MY07 (nie gt :/) zaczynam od pkt. 5. i jest ok - trzeba tylko 'prowadnice' schowka odgiac (od strony 'boczka' - pkt. 4.). Schowek wtedy na podloge i gotowe

Na początku też od tego punktu zaczynałem ale nie dało się - więc myślę że w GT jest inaczej niż N/A :!:

 

wymiana świec

 

wiece1.jpg

 

1,2 - kołki

3 - dwie śrubki m6 na podłużnicy i trzecia się pokaże jak wyciągniemy łapacz powietrza,

4 - opaska

5 - wtyczkę rozpiąć i całą obudowę filtra powietrza do góry wyciągnąć

5 - akumulator też z auta

 

wiece.jpg

 

Świecocewki - te bliżej kabiny trzeba przekręcić żeby wyszły :!:

 

wiece2.jpg

 

potrzebne narzędzia :!:- bez nich nich ani rusz :!: jest strasznie ciasno :!:

 

-- 29 gru 2010, o 16:21 --

 

dawajcie foty swoich fur :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorcerer dużo dłubaniny z tymi łożyskami miałeś :?: i ile Cię to kosztowało :?:

 

Najpierw próbowałem sam, ale niestety mój klucz do piasty nie wytrzymał i oddałem znajomym chłopakom aby zrobili. Uwinęli się w godzinkę 50 PLN.

Jeśli chcesz sam to zrobić to:

odkręć piastę - klucz 32,

zdejmij klocki (dwie śruby)

odkręć zacisk hamulcowy( dwie śruby),

zdejmij tarcze ( w tarczy są dwie nagwintowane dziury na śruby- użyj ich do ściągania tarczy bo często są zapieczone na piaście, dobrze jest trochę rozgrzać tarczę na piaście- nie za mocno i nie na części aktywnej, pomoże to jeśli tarcza będzie zapieczona)

odkręć piastę -4 śruby o środka

wybij z osłony tarczy piastę

zakładasz nową i operacja w druga stronę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś info gdzie zdobyć konwertery -tył, do LGT pod brembo?

Nie wiem :!: ale chcę zapytać czy jest potrzeba zmiany seryjnych hamulców :?: bo mój hamuje rewelacyjnie- według starego !!- czy dla wyglądu !!- bo wygląda to rewelacja :D

Powiedz mi jeszcze na przód nie trzeba konwerterów :?: tarcza z przodu jest 330 mm -taka jak ma być pod brembo a tylną nie trzeba zmienić pod brembo :?: a jak trzeba zmienić to co z szczękami w ręcznym :?:

Napisz i ofoć twoje prace z hamulunkiem !!!

Też nad taką zmianą myślałem bo mam możliwość mieć cały przód za 500 a nowe seryjne klocki są za 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hamulec, to mnie czasami brakuje - ostatnio się mocno zdziwiłem, druga spraw to wygląd:). Na razie się przymierzam i staram oszacować budżet- trzeba jeszcze felgi zmienić. Jeśli chodzi o ręczmy z tyłu to żadnej partyzantki- tarcze pasują idealnie. Niestety pod zaciski do tyłu trzeba założyć konwertery i inne tarcze jak i klocki. Przód natomiast przód wchodzi P&P, oczywiście tarcze i klocki tez trzeba odpowiednie założyć.

 

Z tym przodem za 500, co w za tą kasę możesz dostać?, bo jeśli zaciski w tych pieniążkach, a nie będziesz się decydował na ich zakup to ja chętnie przygarnę :)

 

Z tym grillem, którego przygarniesz, znam człowieka, który zna człowieka ... :wink: masz na to jakiś budżet? mogę zapytać czy coś znajdzie dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na to jakiś budżet? mogę zapytać czy coś znajdzie dla Ciebie.

Przesyłkę zapłacić :mrgreen: zobaczymy od stanu :!:

Chcę zrobić z niego coś takiego :arrow:

 

s402grill.jpg

 

 

 

Z tym przodem za 500, co w za tą kasę możesz dostać?, bo jeśli zaciski w tych pieniążkach, a nie będziesz się decydował na ich zakup to ja chętnie przygarnę

Pasują zaciski brembo z AR 166 popatrz na allegro jakie są ceny :!: będę próbował jak pasują na wiosnę, bo kolega mi pożyczy do przymiarki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na to jakiś budżet? mogę zapytać czy coś znajdzie dla Ciebie.

Przesyłkę zapłacić :mrgreen: zobaczymy od stanu :!:

Chcę zrobić z niego coś takiego :arrow:

 

s402grill.jpg

 

 

 

Z tym przodem za 500, co w za tą kasę możesz dostać?, bo jeśli zaciski w tych pieniążkach, a nie będziesz się decydował na ich zakup to ja chętnie przygarnę

Pasują zaciski brembo z AR 166 popatrz na allegro jakie są ceny :!: będę próbował jak pasują na wiosnę, bo kolega mi pożyczy do przymiarki :!:

 

Ja też, chciałem coś takiego zrobić, szukałem nawet gotowych ale trochę drogie. Mam już nawet siatkę wyciętą, zastanawiam się tyko nad połączeniem siatki i plastiku tak aby to profesjonalnie było zrobione.

 

Co do zacisków to ja bardziej złote od STI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zacisków to ja bardziej złote od STI:)

można pomalować :!:

Ja też, chciałem coś takiego zrobić, szukałem nawet gotowych ale trochę drogie. Mam już nawet siatkę wyciętą, zastanawiam się tyko nad połączeniem siatki i plastiku tak aby to profesjonalnie było zrobione.

Daj to na kleju do szyb- ale cieniutku żeby nie było upaćkane !!! ten klej trzyma jak atom :!:

Pod koniec przyszłego tygodnia będę miał zrobione - dam fotki

 

tu gotowizna :arrow: http://www.ioffer.com/i/jdm-subaru-lega ... e-87695641

Kiedyś na allegro było coś takiego

 

grilllegacy4.jpg

 

Ten jest fajny :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zacisków to ja bardziej złote od STI:)

można pomalować :!:

Ja też, chciałem coś takiego zrobić, szukałem nawet gotowych ale trochę drogie. Mam już nawet siatkę wyciętą, zastanawiam się tyko nad połączeniem siatki i plastiku tak aby to profesjonalnie było zrobione.

Daj to na kleju do szyb- ale cieniutku żeby nie było upaćkane !!! ten klej trzyma jak atom :!:

Pod koniec przyszłego tygodnia będę miał zrobione - dam fotki

 

tu gotowizna :arrow: http://www.ioffer.com/i/jdm-subaru-lega ... e-87695641

Kiedyś na allegro było coś takiego

 

grilllegacy4.jpg

 

Ten jest fajny :!:

 

Klej ok, czym okleić aby nie było widać siatki, że cięta, tak aby ładnie wchodziła w plastik jak na zdjęciu? Poza tym wydaje mi się, że niektóre modele legacy 07- miały właśnie taki grill - nie jestem pewien, widziałem kilka takich tylko nie wiem czy to były oryginalne grile, na zdjęciu wygląda jak z fabryki.

 

Druga sprawa to siatka, mam srebrną, myślisz, że lepiej prysnąć jakimś lakierem czy kupić nową powlekaną lub coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zacisków to ja bardziej złote od STI:)

można pomalować :!:

Ja też, chciałem coś takiego zrobić, szukałem nawet gotowych ale trochę drogie. Mam już nawet siatkę wyciętą, zastanawiam się tyko nad połączeniem siatki i plastiku tak aby to profesjonalnie było zrobione.

Daj to na kleju do szyb- ale cieniutku żeby nie było upaćkane !!! ten klej trzyma jak atom :!:

Pod koniec przyszłego tygodnia będę miał zrobione - dam fotki

 

tu gotowizna :arrow: http://www.ioffer.com/i/jdm-subaru-lega ... e-87695641

Kiedyś na allegro było coś takiego

 

grilllegacy4.jpg

 

Ten jest fajny :!:

 

Klej ok, czym okleić aby nie było widać siatki, że cięta, tak aby ładnie wchodziła w plastik jak na zdjęciu? Poza tym wydaje mi się, że niektóre modele legacy 07- miały właśnie taki grill - nie jestem pewien, widziałem kilka takich tylko nie wiem czy to były oryginalne grile, na zdjęciu wygląda jak z fabryki.

 

Druga sprawa to siatka, mam srebrną, myślisz, że lepiej prysnąć jakimś lakierem czy kupić nową powlekaną lub coś takiego?

taki grill niezle wyglada na aucie :)

 

subaruih.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

mozna tez cos takiego kupic :arrow: http://www.hkc-speed.com/index.php?act= ... ductId=232

 

a mozna tez uderzyc do ASO, jezeli mnie pamiec nie myli, to mozna bylo zamowic taki/podobny grill z katalogu oryg. dodatkow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...