Jump to content

Mongolia, Kazachstan

radnor

Recommended Posts

Plan jest prosty - kupić w polsce za grosze jakiegoś pełnoletniego legasia czy forestera i przejechać egzotyczny kraj. Gruzje czy armenie odpadają, bo chcemy wrócić w jednym kawałku, ale palcem po mapie rozsądne wydaje się przejazd przez ukrainę i rosję do kazachstanu i jeśli czasowo/finansowo da radę, to zobaczyć kawałek mongolii. Spanie w namiotach, chyba że okolica niebezpieczna wtedy hotele. Najtrudniej będzie chyba w Kazachstanie, są jakieś sprawdzone szlaki, którymi nie trzeba wozić ze sobą eskorty?

Ktoś zwiedzał te okolice samochodem i może dać jakieś rady podróżno/finansowe?

są jakieś sprawdzone szlaki, którymi nie trzeba wozić ze sobą eskorty?

Tak: http://www.globtroter.pl/zdjecia/rosja/23946_rosja_polnocna_syberia_rosja.jpg

:mrgreen:

piękna droga :mrgreen:

na ile jedziecie i ile może kosztować taka podróż + -

-- 10 gru 2010, o 22:10 --

nie doczytałem widzę że sam pytasz o kwestie finansowe w pierwszym poście :oops:

radnor, a tak serio, fajny pomysł.

Dziwi mnie, ze Gruzji się boisz?

Nasłuchałeś się od ludzi, którzy tam nigdy nie byli?

Znajomy był, ponoć hardkorowo, ale nie sądzę, żeby na naszej trasie lepiej było.. No i zawsze chciałem mongolię zobaczyć, a że loty drogie, to ciekawiej będzie pojechać.

radnor, a tak serio, fajny pomysł.

Dziwi mnie, ze Gruzji się boisz?

Nasłuchałeś się od ludzi, którzy tam nigdy nie byli?

Znajomy był, ponoć hardkorowo, ale nie sądzę, żeby na naszej trasie lepiej było.. No i zawsze chciałem mongolię zobaczyć, a że loty drogie, to ciekawiej będzie pojechać.

Z tą Gruzją to wyluzuj. No, może w dużych miastach zdarzają się incydenty, ale wcale nie jest tego więcej niż np. w Warszawie.

W Rumunii jakieś 8 lat temu też nas mieli okraść :wink:

Sylwester w Kosowie 09/10 też miał być niebezpieczny. :wink:

Przede wszystkim nie należy takich sytuacji prowokować.

Na początek zobacz "komercyjną" wyprawę ze sporym budżetem: http://czytelnia.onet.pl/0,18392,0,0,0, ... wosci.html

• 2 weeks later...

W Gruzji robią dobrą oranżadę, jak będziesz, to mi przywieź :mrgreen: Mówię serio - nie mam na myśli wina ani niczego takiego (chociaż to też robią dobre :mrgreen:). Jeszcze niedawno można było dostać taką oranżadę na przyklad w warszawskiej PraCoVni. Gruszkowa byla boska 8)

ja też gorąco polecam Zakaukazie, a powodom nie ma końca… W 2008 nie mieliśmy jeszcze subaru,

img121.jpg

, i teraz kusi mnie, żeby tam wrócić…

img123.jpg

Oczywiście takie piękne i puste winkle, szutrówki i dziesiątki kilometrów polnych dróg to "tylko"

dojazdówki do innych, nie tylko motoryzacyjnych rozrywek :). Oranżada, śliwowica lana z akwarium,

suszone ryby, gruzińskie słodycze z masy figowej, piękne widoki, góry, no i przede wszystkim ludzie.

Cały slideshow tutaj:

http://picasaweb.google.com/kocybik/Gru ... 7579282098

A co do mongolii i Kazachstnu, to marzy mi się Mongol Rally w Justy :)

http://mongolrally.theadventurists.com/

@petronews - niezła galeria, dzięki za linki. Przejrzeliśmy stronę tego rajdu i tak szczerze, to nie wiem co ta impreza właściwie proponuje. Trasę planujesz sam, o szczepionki mam się samemu dowiedzieć, vizy na własną rękę, ani słowa o opiece medycznej ani jakiś mechanikach w checkpointach (wogóle nie ma słowa o checkpointach:), życzą sobie £800 depozytu za samochód, ale ani słowa co z tym samochodem robią, do tego £714 wpisowego. Po lekturze strony mam wrażenie, że i tak wszystko trzeba na własną rękę załatwiać, więc jeśli te siedem stówek idzie na naklejke i fotkę w galerii, to średni interes.. :?

Wysłałem maila, zobaczę co odpiszą. Jeżeli myślisz o wycieczce w Justy poważnie, to może zaplanujemy coś razem?