Jump to content

Subaru Legacy MY09 Diesel, którędy puścić kabel do wzmaka?

domin12

Recommended Posts

W niedługim czasie będę wymieniał audio, czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi wskazać, podpowiedzieć, którędy najlepiej puścić kabel zasilający wzmacniacz, od akumulatora do bagażnika ?

kolejne pytanie, to czy da się wpuścić kable do drzwi bez robienia dodatkowych dziur w poszyciu?

za wszystkie sugestie i pomoc z góry dziękuje.

W niedługim czasie będę wymieniał audio, czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi wskazać, podpowiedzieć, którędy najlepiej puścić kabel zasilający wzmacniacz, od akumulatora do bagażnika ?

u mnie puścili przez otwór za schowkiem (otwór już tam był :P )

kolejne pytanie, to czy da się wpuścić kable do drzwi bez robienia dodatkowych dziur w poszyciu?

zdecydowanie tak - po zdemontowaniu boczków widać którędy idą kable fabryczne i użyć tej samej drogi 8)

dzięki za szybką odpowiedz, czekam na wszystkie graty i biorę się niedługo do roboty

-- 11 gru 2010, o 18:11 --

Pytanko o kable, wiesz może jakie u ciebie kładli? chodzi tylko i wyłącznie głośnikowe; marka , przekrój

z góry dzięki za odp.

osobiście zastanawiałem się nad kablami KLOTZ 2x2,5, wzmacniacz to HERTZ EP4 i głośniki HERTZ HSK 165.

o kablach nic ci nie powie.. bo nie pamiętam :P (wzmak audison, głośniki infiniti kappa 65.9)

ale doradzam ci bardzo mocno konkretne wygłuszenie drzwi :idea: (przednich.. i tylko tam głośniki warto ruszać)

Mam taki zamiar, mam maty wygłuszające DYNAMAT i jeszcze się douczam jak to poprawnie zrobić, czy wewnątrz drzwi też wykładać ?

Zdecydowanie tak. Zrobiłem to u siebie w tylnych drzwiach (nie z myślą o audio a tylko o komforcie). Pasek zwykłej twardej maty szerokości ok. 15 cm, przyklejony nad przetłoczeniem listwy zewnętrznej robi wielką różnicę.

Pozdr.

bo dynamaty są niezłej klasy po prostu :wink:

wygłusz drzwi po odpięciu boczków i zerwaniu folii - zrobi się dostęp :wink:

jeśli chodzi o audio to tak jak głośniki - zmieniasz tylko przód więc wygłuszasz też tylko przód :razz:

z tego co pamiętam to klejenie dynamat polegało na podgrzaniu ich na jakimś grzejniku :? i potem się same kleiły..

ale to już dawno było :P

z tego co pamiętam to klejenie dynamat polegało na podgrzaniu ich na jakimś grzejniku :? i potem się same kleiły..

Z ciekawości: masz je przyklejone do poszycia drzwi czy do konstrukcji wewnętrznej (zamiast folii)?

Pozdr.

Z ciekawości: masz je przyklejone do poszycia drzwi czy do konstrukcji wewnętrznej (zamiast folii)?

do blachy.. wyklejona praktycznie cała dostępna powierzchnia..

Jestem już po zabiegu przeszczepu głośników, montażu wzmacniacza okablowania i wygłuszenia drzwi, pierwsze wrażenia odsłuchu można porównać do powiedzenia "niebo a ziemia", poprawa kolosalna, a głośniki przecież nie są wysokich lotów, HERTZ HSK 165, wzmacniasz HERTZ EP 4 to też nic wielkiego, za to dźwięk jest wielki :), dzięki za wszelką pomoc.

ps. po wszystkich zmianach mam problem ze wskazaniami poprawnej temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu, w garażu było (+13)st. a pokazywało (-11)st.

poczekaj aż się wygrzeją :)

ps. po wszystkich zmianach mam problem ze wskazaniami poprawnej temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu, w garażu było (+13)st. a pokazywało (-11)st.

a to dziwne..