Jump to content

taśma poduszki powietrznej

Staropramen

Recommended Posts

poszukaj używanej na Allegro, albo na tym forum... pewnie komuś będzie zalegała...

Taśmy są chyba wszystkie takie same... przynajmniej w tym samym roczniku. Jak szukałem do siebie to okazało się chyba, że w Forkach były dokładnie takie same wtyczki...

pzdr

właśnie przyglądam się używanym tylko chciałbym kupić możliwie najmłodszą żeby za rok znowu nie wymieniać :roll:

napewno wersje z tempomatem są inne (tak mi to przynajmniej ze zdjęcia wynikało :mrgreen: )

wymiana jest bardzo skomplikowana?

wymiana jest bardzo skomplikowana?

Wymiana jest banalna. Odłączasz aku, wyciągasz poduszkę, odkręcasz kierownicę, ściągasz plastiki ze stacyjki i odkręcasz taśmę. Wtyczki są przy pedałach, musisz 3-4 spinki rozpiąć w kolumnie, żeby uwolnić wiązkę taśmy. Mogę tylko powiedzieć, że z GT'00 taśma nie pasuje do WRX'01, pomimo takiej samej kierownicy. Ja mam z japońskiego WRX'a, ale musiałem przełożyć część odpowiadającą za odbijanie kierunków z mojej starej taśmy, bo wajcha od kierunkowskazów w JP jest z drugiej strony kierownicy (kierunki odbiją, ale dopiero po przekręceniu kierownicy >180stopni).

A właśnie taśmy bywają różniste. Mogą różnić się:

-wtyczkami

-miejscami na śrubki

-np. u mnie z tyłu jeszcze wystaje taka półtulejka, która obraca się wraz z kierownicą i służy do wyłączania kierunków, a widziałem też taśmy bez tych tulejek

• 8 years later...