Jump to content

Kraków - przegląd rejestracyjny

PJAY

Recommended Posts

Mam pytanko do forumowiczów z Krakowa :wink:

Gdzie znajdę jakąś stację kontroli pojazdów tzw " subaru friendly". Generalnie zależny mi na tym, by nie tłumaczyć gościowi godzinę, dlaczego nie sprawdzimy hamulców na rolkach oraz by przymknął oko na wydech i brak lampy przeciwmgielnej w moim US'Specu :roll:

Przyznam się że dawno nie zaglądałem do takich stacji dlatego moja prośba :)

Jakby ktoś coś wiedział proszę o info na PW 8)

-- 11 gru 2010, o 14:12 --

Przegląd z głowy - dzięki wielkie dla Dziedzic_Pruski, Oskar i golum za informacje :)

• 2 years later...

Ja robiłem na Zawiłej, bardzo miło, nic nie zepsuli. Zresztą jeden z panów diagnostów jeździ starym LegasiemNA i wsiadka fo ForkaXT dała mu trochę radości.

Jak pytałem to są świadomi i rolki podobno przełączane w tryb 4x4. Ale przyznam że nie patrzyłem w trakcie przeglądu.

Do wydechu się nie przyczepił, do palącej się kontrolki poziomowania też nie ;)

ok, dzięki

mam nadzieję, że trafię do tego właściwego Pana na Zawiłej

pozdr

szamcio

Byłem, legaś zapieczętkowany. Szybko, solidnie, fachowa

Przy okazji - jest tam legaś 2.5 automat do sprzedaży

Pozdr

• 4 weeks later...

Panowie !

Możecie zdradzić jak się taki przegląd na Zawiłej odbywa ? Chodzi mi o napędy ... podkładają "lóźne" rolki pod oś nie testowaną ? czy jak ? bo we wszystkich innych jak pytam to oczywiście robią, robią , "panie my juz takich setki ..." a jak przyjdzie co do czego to wielkie oczy i "czego się czepia - przecia napęd się rozłączy ?" albo" dyfyrencjał Panie poto jest żeby jedne koła stały jak drugie jadą ..." a nie chiałbym sobie popsuć mojego Forka ... (XT manual - to chyba ma znaczenie jeśli chodzi o typ napędu)

Ja tam robiłem XT AT, podobno mają rolki przeciwbierzne, ale nie sprawdziłem jak robiłem Forka, a przy Mitsu nie było potrzeby.

Ale chyba byli świadomi bo dłużej z nimi rozmawiałem przy innym temacie i nawet jak zjechaliśmy na temat 4x4 to diagnosta sam stwierdził że na starej hali mieli rolki do podkładania a teraz tylko przełączają na przeciwbierzne.

Dyrekcja już kiedyś wyjaśniał, że krótki test podczas badań diagnostycznych nie szkodzi napędowi.

o - to może faktycznie wiedzą co robią ... no cóż drugi koniec Krakowa - ale w takim razie warto ... dzięki

ps to ta stacja: http://www.trans-man.pl/station.php ?

Jedziesz od dołu Zawiłą i za stacją benzynową jest znak w lewo, wjeżdzasz kawałek cholernie dziurawą ulicą i już.

dzwoniłem do nich i niestety ale to nie do końca jest tak ... Pan mi wytłumaczył, że jak "sprzęt" wyczuje za duży opór to się przełącza w tryb 4x4 i druga rolka pracuje przeciwbierznie - i ok, ale druga oś stoi ... więc teoretycznie centralny dyfyrencjał dostaje w d.... Pan twierdził, że się "rozłączy" i że cały czas forki robią ... tak, że z tą "wiedzą" tobym nie przesadzał ;-)

Knurek > dzwoniłem i tam gdzie polecałeś - mają podobny sprzęt ale świadomośc zdecydowanie większą - Pan mi bardzo ładnie wytłumaczył jak to działa i zaoferował, ze może sprawdzić czy po podpięciu nie będzie za dużych oporów - czyli czy centralny "dyfyrencjał" się jednak nie rozłączy ;-) ... Pan mnie skierował na Ujastek,że tam mieli rolki do podkładania - ale tam powiedzieli wprost - jeśli nie rozłączalny - czyli wszystkie 4 koła na raz - to nie - mają, tylko jw i absolutnie się nie podejmą bo mogą zniszczyć auto ... odesłali mnie na Saską- a tam z kolei usłyszałem, że jak już się tak boję to mogą zrobić badaznie "opóźnieniomierzem" i nie ma żadnego ryzyka ... uff

Z drugiej strony serwis twierdzi, że jak jedno koło jest "w powietrzu" to reszta napędu i tak nie pracuje albo coś namieszałem ;-))

Czy ktoś kto "się zna" mógłby mi w końcu powiedzieć jak działa napęd w Forku XT z 2006r z ręczną skrzynią ... ??? bo raz słyszę, że tak jak tu opisali to jest tylko w automacie a w MT jest "sztywno" a z drugiej strony, że wystarczy jedno koło pozbawić oparcia i reszta nie pracuje - to coto za 4x4 ? gdzieś widziałem taki filmik chyba dealera ze stanów jak pokazywał na rolkach właśnie, że subaru na jednym kole jest się w stanie wyciągnąć ... w przeciwieństwie do innych dołączanych napędów ...

Edited by vonda

Ja mogę polecić dwie "zaprzyjaźnione" :ph34r: stacje diagnostyczne posiadające rolki przeciwbieżne, które rzeczywiście wykonują przeglądy w autach 4x4

Mororsport Chrobak, Wieniawskiego 61

Nawratronik ul. Obrońców Modlina 1D

• 3 years later...

Odświeżę temat - możecie polecić stację "subaru friendly w Krakowie ( głownie ze względu na brak kata i przelot ;) ) poprzednia stacja w której było "no problem" została zamknięta :/