Jump to content

klimatronik JDM forek Igen

Recommended Posts

Na podszybiu - w tym bananie pod sama szyba - umieszczony w JDM jest czujnik temperatury/naslonecznienia - w tym co ja rozebralem jest to takie kolko a pod spodem jest czujnik - zrobie fotke i Ci zamieszcze. Pokazuje Ci dobrze temperature zewnetrzna ? Climatronic ma czujnik temperatury zaraz przed chlodnica z przodu.

EDIT

A zrób najprostsza rzecz - sprawdz poziom chlodziwa i odpowietrz uklad - moze sie zapowietrzyl - bo w sumie to nagrzewnica odpowiada za ogrzewanie i jak dostaje podczas jazdy powietrze to nie ma co grzaac

Układ był zalewany i odpowietrzany z 3 razy przedmuchiwalem kompresorem weze układ jest drozny.

Temeratura płynu stoi idealnie w miejscu.Tem zewnetrza jest ok zgadza sie

Jak zwalniam zaczyna grzac cieplejszym a na postoju goraco

Chłodnica jest nowa, termostat jest nowy, Zaslepilem wlot powietrza styropianem dalej nic nie pomaga jak jest mniej jak -5C wychladza.

Co jeszcze zauwarzylem z nawiewów po stronie pasarzera wieje zimniejsze powietrze niz po stronie kierowcy....

do pasazera ma krotsza droge z ukladu ;)

wszysytko wskazuje na jakis defekt z obiegiem chlodziwa podczas jazdy

a klapy wszystkie chodza normalnie ?

moze to wina samej nagrzewnicy - bo to jedyne co odpowiada za przeplywa grzania na auto

co jeszcze zanotowalem...na postoju wieje tym cieplejsze powietrze im wieksza predkosc nawiewu ustawie.

1bieg letnie -4 gorac i jeszcze jedno auto na postoju wolne obroty letnie powietrze im wiecej gazu daje tym cieplejsze powietrze ..... nie wiem u mnie caly układ mieszania powietrza to jeden wielki wynalazek i rekodzielo pan marek duzo sie napracowal zeby upchac to po prawej stronie auta....

ps Mirek wersja zimowa to kurtka na trasy jak narazie:PPP

tym ciezej dojsc do rozwiazania. Przegladanelm climatronica u siebie - mam w czesciach - wyglada mi tylko na klopot na nagrzewnicy - albo na jakims czujniku /na nagrzewnicy tez jest jeden/ - czyli czeka Ciebie demontaz deski i wyciaganie nagrzwnicy ze srodka

-- 14 gru 2010, o 15:22 --

http://www.subaruforester.org/vbulletin ... val-62915/

zobacz fig 12 - i na pierwszym zdjęciu - na bananie /zdj 1/ masz po lewej stronie - Ty powinies miec po prawej - takie kolko w bananie a w srodku czujnik - widoczny na zdjeciu 12

• 4 years later...

Odgrzewam :pstryk:

Witam. Wszedłem w posiadanie panelu od klimatronika jdm-owego forka. Czy jest duża rzeźba w zainstalowaniu w s turbo?
Będę wdzięczny za sugestie. Pozdro!

FAa8dDi.jpg