Skocz do zawartości

napiecie akumulatora i alarm.


b.

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

od 2 tygodni nie byla jezdzona moja impreza. ostatni raz zapalilem ja na 1 min tydzien temu, bo musialem przesunac. wczoraj przychodze i nie chce zapalic. napiecie na akumulatorze zmierzone - tylko 10V. malo, ale czy to by nie pozwolilo zapalic.

co ciekawe, przy probie zapalenia rozrusznik sekunde zakreci (dosyc slabo) i od razu podosi sie alarm. auto wyje itp. nie wiem czy to immobilizer czy antynapad. ale wyje. byc moze jest to jakas procedura przeciwko zlodziejom ktore probuja ukrasc auto obchodzac system akumulatora.

mam racje?.

dopiero dzis postaram sie podjechac z kolega i podepniemy kablami jego auto. moze pomoze. jak nie to wezme akumulator do domu i pod prostownik. tylko czy auto nie zglupieje jak wypne akumulator na nocke? nie poszaleja alarmy/antynapad itp?

 

bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy auto nie zglupieje jak wypne akumulator na nocke? nie poszaleja alarmy/antynapad itp?

 

Poszaleją, wypięcie akumulatora = alarm.

 

no dobra, a jak to robia mechanicy jak chca wyjac akumulator? hmm?

 

moge nie wlaczac alarmu, ale immobilizeru nie wylacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest bardzo proste, kluczykiem wyłączasz syrenę alarmu, odpinasz akumulator, ładujesz, potem wpinasz do auta, kasujesz alaram pilotem, właczasz syrenę, nikt się nawet nie zroientuje z sąsiadów - swoją drogą syreny zpodtrzymanie akumulatorowym (własnym) po porazka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra. odpalilem przez kable. narazie akumulator sie naladowal.

zobaczymy dzisiaj wieczorkiem czy nie padl znowu.

 

a alarmy to nawet nie wiem jakie mam zainstalowane. takie auto kupilem.

znam tylko kod do antynapadu i mam kluczyk do jakiegos wylacznika pod maska.

ale mi sie wydaje ze mam conajmniej 3 alarmy....antynapad,otwarcie drzwi i mam jekies

jeszcze czujniki zamontowane przy przednich slupkach kolo podsufitki....

no i immobilizer dochodzi....

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...