Skocz do zawartości

Outback - czy przy zakupie bać się wersji amerykańskich?


marekb

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Podpinam się pod ten wątek.
 
Poszukuję Outback MY07-09 i jedno rzuciło mi się bardzo w oczy. Ciekaw jestem Waszego zdania.
Wersje US wydają mi się wyglądać jakby bardziej terenowo i z respektem - i nie wiem dzięki czemu.
112d00ada9932170med.jpg

Powyżej OBK MY08 w moim ulubionym kolorze brązowy metallic, który chyba nie był dostępny w EU w ogóle.

 

Wersja EU MY09

ecc2a4314f426a7cmed.jpg

 

Zapewne częściowo jest to spowodowane innymi relingami dachowymi w wersji US:

54db47334444aebbmed.jpg

a w wersji EU są takie bardziej płaskie - przez co Obk wygląda dla mnie jak zwykły Legacy:

8a1c72e8c7b8714dmed.jpg

I te różnice co do kształtu relingów są obecne nawet w najnowszym modelu MY2015 - niestety.

 

w US był też chyba od MY07 inny grill z pojedynczą srebrną listwą

c4ab94ff8e2c2319med.jpg

 

w EU wygląda to tak:

e81d249fbc7d2b35med.jpg

 

za to w US się nie doszukałem ksenonów, a przynajmniej nie sprysków reflektorów, nawet w najwyższych wersjach LL.Bean i Limited.

 

Czy też macie wrażenie wizualne większej "dzielności" wersji US? Czym jest to wg Was spowodowane?

Edytowane przez KaiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem napisać- wersje USA obecne i poprzednie Outbacka są po prostu o wiele ładniejsze wizualnie. Często dwukolorowe malowanie nadwozia, porządne relingi. Niestety zawieszenie kanapowe mocno, ale to jedyny minus jaki znalazłem. Słabsze wyposażenie mi nie przeszkadza- jest wszystko co potrzeba i do tego działa. Gdybym zmieniał mojego MY2005 na nowszego to chyba znowu szukałbym wersji USA, tym razem H6. A tak off-topic- zauważyliście że w najnowszej wersji to ciężko znaleźć na rynku wtórnym wersje benzynowe??? Co za czasy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych (w tym i ja), mam kontakt do firmy która opanowała już w pełni przeprogramowanie mil na km oraz galonów na litry we wszystkich modelach Subaru!

Są znani w środowisku nieautoryzowanych serwisów Subaru jako spece od elektroniki.

 

Outbacka MY10 robią za 500 zł / czas potrzebny na przeprogramowanie wynosi 2 - 3 godzin. Myślę, że inne modele będą kosztowały tyle samo...

 

Pomyślałem sobie, że jeżeli będzie nas większa grupa to wynegocjujemy jakiś rabat - zwróci się chociaż paliwo za dojazd ponieważ firma znajduje się pod Sieradzem.

 

Kto jest chętny?

 

1. AllRad

2.

A mojego z 2012 ( 3,6) nie udało im się przeprogramować, muszą jeszcze coś dopracować. Obrotomierz pokazywał znacznie zawyżoną liczbę obrotów a licznik oszukiwał o 20 km/h

Właśnie to miałem napisać- wersje USA obecne i poprzednie Outbacka są po prostu o wiele ładniejsze wizualnie. Często dwukolorowe malowanie nadwozia, porządne relingi. Niestety zawieszenie kanapowe mocno, ale to jedyny minus jaki znalazłem. Słabsze wyposażenie mi nie przeszkadza- jest wszystko co potrzeba i do tego działa. Gdybym zmieniał mojego MY2005 na nowszego to chyba znowu szukałbym wersji USA, tym razem H6. A tak off-topic- zauważyliście że w najnowszej wersji to ciężko znaleźć na rynku wtórnym wersje benzynowe??? Co za czasy;)

Jeżdżę już piątym subaru z USA a siódmym łącznie( baja, impreza i 3 outbacki) i uważam, że nie należy bać się wersji USA.

Na jedno trzeba zwrócić tylko uwagę - przeważnie są po kolizjach, więc należy szukać takiego, który miał tylko uszkodzone blachy. Wtedy nie ma problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem napisać- wersje USA obecne i poprzednie Outbacka są po prostu o wiele ładniejsze wizualnie. Często dwukolorowe malowanie nadwozia, porządne relingi. Niestety zawieszenie kanapowe mocno, ale to jedyny minus jaki znalazłem. Słabsze wyposażenie mi nie przeszkadza- jest wszystko co potrzeba i do tego działa. Gdybym zmieniał mojego MY2005 na nowszego to chyba znowu szukałbym wersji USA, tym razem H6. A tak off-topic- zauważyliście że w najnowszej wersji to ciężko znaleźć na rynku wtórnym wersje benzynowe??? Co za czasy;)

 

No cóż, wygląd to kwestia gustu, dla mnie te "porządne" relingi z wersji US to makabra wizualna  ;)

Co do rynku wtórnego - w EU odkąd wszedł diesel, przejął wiekszość sprzedaży, a w Polsce to już całkiem wyparł 2.5 benzynę z racji ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nieco czasu upłynęło od otwarcia tego wątku a co za tym idzie modele Subaru również się sporo zmieniły, więc odświeżę nieco temat i powrócę do jego oryginalnego pytania. ....  Czy bać się wersji amerykańskich - myślę o Outbacku 2014-2015 (ewentualnie 2013).

 

Szykuje się do powrotu do Polski i zastanawiam się nad zabraniem że sobą Outbecka. Ponieważ starego Outbecka 2002 zajeździłem, więc rozglądam się za jakimś nowszym rocznikiem. Jednak kumpel nieco mnie postraszył problemami z rejestracją i późniejszym serwisowaniem.

 

Czy mógłbym prosić o informacje czy nie ma problemów z wymiana czy przeróbką świateł? Ile to ewentualnie kosztuje i gdzie można to zrobić w Krakowie lub okolicach?

 

Wyczytałem tu na forum, że wersje USA maja inne hamulce niż wersje EU. Czy nie ma z tym problemu przy wymianie klocków i ewentualnie tarcz?

 

Czy moglibyście mnie jeszcze uprzedzić jakie mogę mieć problemy przy rejestracji amerykańca i przy jego późniejszym serwisowaniu?

 

Do mil i Fahrenheitów po paru latach pobytu w USA jakoś się do tego przyzwyczaiłem, więc to mi nie przeszkadza.

 

Wielkie dzięki i pozdrawiam zza Wielkiej Wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bać się. Od wielu lat jeżdżę wersjami z USA. Ostatnio H6 z 2012 roku. Nic nie trzeba przerabiać, poza dołożeniem światła przeciwmgielnego. Tarcze i klocki pasują. Co do serwisu - wymieniam tylko oleje. Nic się nie psuje.

 

Wysłane z mojego Rome przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolejne trzy outbacki były z US - żadnych kłopotów z niczym nie ma.

Kupuj H6 nowe - zapytaj le odejmują jeśli nie chcesz gwarancji - i wysyłaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj H6 nowe - zapytaj le odejmują jeśli nie chcesz gwarancji - i wysyłaj.

 

Nic nie trzeba przerabiać, poza dołożeniem światła przeciwmgielnego. Tarcze i klocki pasują. Co do serwisu - wymieniam tylko oleje. Nic się nie psuje.

 

 

Dzieki. Czemu akurat Outbeck H6?

 

Czy poza tym, że daje wiecej mocy ma jakies inne szczególne plusy? Bo ta cecha nie jest mi osobiscie aż tak bardzo potrzebna, poza tym do tego lepszy byłby pewnie którys z mniejszych Subaru. Ja wolę Outbeck bo czesto na tylnej kanapie mam komplet dzieciaków a w bagażniku sprzęt biwakowy na wyjazdy w plener, a do tego wersja 2.5 całkowicie mnie zadowala.

 

Z tego co piszesz rozumię, że nie ma potrzeby wymiany czy modyfikowania świateł (poza dodaniem tylnego przeciwmgielnego). Ale co z ich kolorem, bo przeciez w Polsce są chyba inne wymogi - czewony v. pomarańczowy, czy jakos tak?

Edytowane przez Jurek S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 Czemu akurat Outbeck H6?

 

Bo jak za parę lat Ci się znudzi to ja chętnie kupie  :)

 

Dlatego, że jest the best no i na tej wersji jest największa różnica w cenie pomiędzy USA i PL. 

 

zwłaszcza że w Europie jest niedostępny   ;)

 

 

A ile to H6 pali? Tu w Stanach, gdzie galon kosztuje nieiwle wiecej niż w Polsce litr, nie ma to takiego znaczenia. Ale przy polskich i ogólnie europejskich cenach paliwa, jednak jest istotne czy mówimi o litrach czy hekto-litrach. 

 

Jak do tej pory w zupełności wystarczał mi silmik 2.5. Więc pewnie przy taki zakupie, no chyba żebym przytargał H6 na sprzedaż a na dodatek 2.5 dla siebie. Mój stary Outback "znudził mi sie" tylko dlatego, że właściwie już padł i auta w takim stanie do Polski ciągnąć nie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ "dużo" tu użytkowników mojego modelu, pozwolę sobie podesłać linka do postu z wątku ogólnego http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/90822-wysoka-temperatura-silnika-pracuj%C4%85-wentylatory/. Proszę się wypowiedzieć jak to jest w innych OBK szczególnie H6.

Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, jest ktoś może z lublina kto zna to auto?

https://www.olx.pl/oferta/subaru-outback-2007r-CID5-IDeWBIN.html

 

potrzebowałbym pomocy przy oględzinach, a mieszkam w Warszawie więc nie bardzo mi się usmiecha jechać kilometry po trefne auto

 

długo poprzednim outbackiem sie nie nacieszyłem, kolega rozbił na słupie, dobry zwyczaj nie pożyczaj:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest ktoś może z lublina kto zna to auto?

https://www.olx.pl/oferta/subaru-outback-2007r-CID5-IDeWBIN.html

 

potrzebowałbym pomocy przy oględzinach, a mieszkam w Warszawie więc nie bardzo mi się usmiecha jechać kilometry po trefne auto

 

długo poprzednim outbackiem sie nie nacieszyłem, kolega rozbił na słupie, dobry zwyczaj nie pożyczaj:(

 

Tu masz odpowiedni wątek na swoje pytanie:

https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/45288-outback/page-89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest ktoś może z lublina kto zna to auto?

https://www.olx.pl/oferta/subaru-outback-2007r-CID5-IDeWBIN.html

 

potrzebowałbym pomocy przy oględzinach, a mieszkam w Warszawie więc nie bardzo mi się usmiecha jechać kilometry po trefne auto

 

długo poprzednim outbackiem sie nie nacieszyłem, kolega rozbił na słupie, dobry zwyczaj nie pożyczaj:(

 

Według sprzedajacego przebieg to 85 000 km (czyli około 53 000 mil). W Stanach przeciętny kierowca przejeżdża (10-)15 tyś mil rocznie. Przebiegi w okolicach 50 tys mil to mają 4-5-letnie samochódy i to tylko takie używane głównie przez przysłowiowych emerytów na dojazdy na zakupy i niedzielne wyjazdy do kościoła. Wiem o czym mówie bo mieszkam w USA. Rocznie przejezdżam ok.12-15 tys mil lokalnie (do pracy i sklepów 2 mile, szkoła dzieciaków 6 mil, kościól 10 mil) do tego 10-15 tyś na wakacyjne wyjazdy. Taki przebieg jaki podaje sprzedawca tego samochodu to dla mnie 2-2,5 roku. Na 99% ten samochód ma 2 (a może nawet 3-4) razy wiekszy przebieg. Tak jak Ci radzono, poproś o VIN. Na Carfax można spradzić ostatni zarejestrowany przebieg w USA. Nie wiem czy w Polsce masz na Carfax darmowy dostęp, jeśli nie to moge to dla Ciebie sprawdzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...