Skocz do zawartości

Outback - czy przy zakupie bać się wersji amerykańskich?


marekb

Rekomendowane odpowiedzi

Wskazań komputera.

Przynajmniej w moim modelu widoczne są przy słonecznej pogodzie na cyferblacie km i litry, także wyświetlacz jest do tego przystosowany.

Wszystko to samo pakowane jest do wersji EU i US bo choć mam 2.5i to widzę na środkowym wyświetlaczu tryb "S" oraz "I" czyli to co jest w europejskiej wersji 3.6R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam się jeszcze, żeby się upewnić. Ja mam w outbacku 2006 jeden wąski wyświetlacz pod schowkiem na dokumenty czy też rękawiczki. Podobny musiałeś mieć w Foresterze. Po prawej stronie wyświetla aktualny czas a po lewej mam:

1. Aktualne spożycie paliwa - jest w milach (ile przejadę mil na 1 galonie) paranoja - a będzie ile l. na 100 km

2. Średnie spożycie - jest w milach (ile przejadę mil na 1 galonie) paranoja - będzie ile litrów na 100 km

3. Aktualny zasięg - ile przejadę na paliwie w baku mil - będzie w km

4. temperatura w F - będzie w C

 

Tak naprawdę mnie to ciągle wkurza szczególnie temperatura - resztę mam przelicznik w głowie.

Denerwuje mnie też licznik w milach - szczególnie przy fotoradarach - bo w napisy w km są dużo mniejsze - ale i tak gada do mnie nawigacja w Pockecie, którą używam. Więc się zastanawiam czy jednak ta przeróbka ma sens? :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx jeżeli prawie wszystko masz w głowie to nie ma sensu :) Ja też mam w głowie, ale wolałbym pamiętać w to miejsce co innego a resztę po prostu czytać a nie czytać i przeliczać.

Wysłałem maila w sprawie Twojego MY06, także czekamy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukiwałem Outbacka pół roku. Ze trzy razy (w tym czasie) próbowałem się przekonać do amerykańca i odpuściłem sobie, bo wiedziałem, że mile i fahrenheity będą mnie poprostu denerwować. Kupiłem europejczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx, podobno w Twoim modelu jest jeszcze więcej pracy niż w nowszym, ale wszystko się da zrobić :)

Jedyny model Subaru jaki nie podlega jeszcze na obecną chwilę przeprogramowania komputera to Legacy MY10-12. Jak się okazuje Outback i Legacy mają inne oprogramowanie, ale pracują jeszcze nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu hamerykańskie miary zupełnie mi przestały przeszkadzać, a zawias jest o wiele wygodniejszy w wersji USA na polskie drogi!

Teraz szukam OBK 2011-2012 i głównie w wersji USA właśnie ze względu na zawias. Radio i tak pójdzie do wymiany na navi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Aktualne spożycie paliwa - jest w milach (ile przejadę mil na 1 galonie) paranoja - a będzie ile l. na 100 km

2. Średnie spożycie - jest w milach (ile przejadę mil na 1 galonie) paranoja - będzie ile litrów na 100 km

 

 

Dlaczego paranoja? Niedawno jechalem fiacikiem i pokazywalo apetyt w km na litr.

Tak sie latwiej liczy jak daleko zajedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz! :biglol: . Skąd mam wiedzieć ile ma galon i po co mi informacja ile w danym momencie przejadę mil - to przecież paranoja!!!! Mam też funkcję ile mil do końca baku i to mogę w głowie przeliczyć. A spalanie ma być w l/100 km (jak Pan Bóg przykazał), a ta temperatura w F - to już zupełne szaleństwo!!!!!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ma galon mozna sprawdzic. Trzeba jedynie wiedziec o ktory galon chodzi. Roznica jest lub moze byc znaczaca. ;)

Dobrze tez jest wiedziec czego (uncje, kwarty, litry) ma miec :)

Dlaczego spalanie ma byc w litrach na 100km a nie w ilosci km do przejechania na jednym litrze (tak bylo w jednym Fiacie) ?

Skala F? No coz, tak samo bez sensu jak skala K, dla kazdego kto sie wychowal ze skala C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego spalanie ma byc w litrach na 100km a nie w ilosci km do przejechania na jednym litrze (tak bylo w jednym Fiacie) ?

Skala F? No coz, tak samo bez sensu jak skala K, dla kazdego kto sie wychowal ze skala C.

 

Aby łatwiej było porównywać np. wpisy w wątku o spalaniu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale...... tylko dlatego ze wiekszosc na owym watku podaje tak a nie inaczej.

Mnie bardziej szlo o "filozoficzna" strone zagadnienia.

 

Dlaczego zapodaje sie w litrach na 100km, dlaczego w objetosci na dystans, a nie dystans na objetosc. (kupijesz paliwo w jednostkach objetosci)

Pozostawiajac z boku (wiem ze ciezko bo przyzwyczajenie......) przyjety kanon, nie uwazasz ze bylo by wygodniej?

Wiesz ze na litrze robisz 12km, w zbiorniku zostalo 6 litrow to ............ to jedno dzialanie i masz wynik, na ile Ci starczy.

Natomiast jesli wiesz ze pali 8 litrow na 100km, a w zbiorniku zostalo 6 to ....... chyba jednym prostym mnozenie nie policzysz jak daleko zajedziesz.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak powiedziałem tak zrobiłem i jestem już po zmianie miar z wersji US na EU :) jednocześnie mój Outback jest pierwszym w Polsce w którym dokonano tego przeszczepu:) dodam, że z powodzeniem i bez strachu :)

 

Wrzucam kilka fotek które zrobiłem przed, w trakcie i po.

 

img1240y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

img1252nm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

img1241ut.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img1254a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img1270mw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img1281jt.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez AllRad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu: http://legacygt.com/...imperial metric wyczytałem, że wystarczy zmienić licznik na europejską (kanadyjską) wersję aby zmieniły się jednostki w panelu klimatyzacji i (prawdopodobnie) także na wyświetlaczu średniego zużycia... teraz tylko pytanie - gdzie zapisany jest przebieg auta w ecu czy w zegarach?

Nie ukrywam że jak znajdę outbacka dla siebie to zamierzam popróbować tej sztuczki... :)

Edytowane przez kociou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociou, nie da się tak tego zrobić, to byłoby zbyt proste. Zmian musisz dokonać w komputerze który znajduje się z tyłu za zegarami. Tam trzeba wgrać oprogramowanie z wersji europejskiej, ale uwierz mi że nie jest to takie proste. Gościu, aby wszystko dopracować w moim Outbacku potrzebował ciurkiem jeden tydzień czasu, aby rozgryźć wszystkie logarytmy. Wcześniej przez cały jeden dzień robiliśmy kilkanaście testów do późnej nocy i w końcu umówiliśmy się na kolejny miesiąc, że przyjadę aby to skończyć. Było tak, że albo spalanie chwilowe przy dodaniu gazu leciało w dół (czyli po amerykańsku), albo przyciski do dziennego przebiegu i komputera pokładowego zamienione były miejscami i potrzeba było wykonać całe mnóstwo kombinacji aby znaleźć jedno jedyne poprawne rozwiązanie w którym soft US będzie współgrał z softem EU.

Za drugim razem jak przyjechałem wystarczyło jedno podłączenie i po 20 min wszystko było gotowe :)

 

Ja poszedłem krok dalej i zamieniłem od razu zegary z wersji EU :)

 

 

img1437j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz Obk MY10, ja szukam poprzedniej generacji - 2005-2008, czy ci magicy ze zduńskiej podjęliby sie także pogrzebać przy tych rocznikach?

 

A jak panel klimy - jednostki zmieniły się po przełożeniu zegarów czy też musiałeś kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno robią każde Subaru, musiałbyś zadzwonić i dopytać. Mojego nie robili, ale jak je rozpracowali to już robią :)

Jeśli chodzi o klimatyzację to tutaj nie odpowiem ponieważ mam w swoim manualną, ale na bank da się i to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno robią każde Subaru, musiałbyś zadzwonić i dopytać. Mojego nie robili, ale jak je rozpracowali to już robią :)

Jeśli chodzi o klimatyzację to tutaj nie odpowiem ponieważ mam w swoim manualną, ale na bank da się i to zrobić.

Super że przetarłeś drogę innym!, mnie też zniechęciły miary US i zaparłem się na wersję EU. Ale i tak jednego bym nie przeskoczył, tryby prac skrzyni - w moim 3.6 robi to ogromną różnice i nastawienia US psuły by frajdę z posiadania 250KM..

 

PS. Możesz chyba podać namiary na firmę, w końcu ASO nie oferuje takich usług?..

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciekGT a co dokładnie masz na myśli, czego byś nie przeskoczył? Nie rozumiem...

Namiary mogę podać Ci chyba raczej na PW, bo SIP mógłby posądzić mnie o uprawianie działalności handlowej...chyba że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja US nie ma zmiennych nastawów pracy skrzyni biegów i przepustnicy. Czas reakcji wersji US na wciśnięcie pedały jest znacznie wolniejsza niż w wersji UE w ustawieniu skrzyni na sport lub ssport.... A to czyni dużą różnicę w odczuciu tych 260KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment...a Ty masz wersję US czy EU?

Na zdjęciach widzę EU, ale piszesz że zniechęciły Cię już miary US...trochę się pogubiłem...

Edytowane przez AllRad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy...

Nawet gdybym rok temu wiedział ze można przeskalować Outback na km, litry i Celcjusze to i tak nie usunął bym jednej ale zasadniczej "wady" wersji US tj brak opcji zmiany trybu pracy silnika i skrzyni. Dlatego też długo szukałem ale w końcu znalazłem wersję UE.

Ale dla potencjalnych właścicieli albo obecnych posiadaczy taka wiadomość to chyba duży plus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne :)

Co do pracy skrzyni masz zatem najlepsze porównanie. Ja jechałem tylko 3.6 US i i jak dla mnie nie wyczuwalne były jakiekolwiek opóźnienia, ten samochód pięknie jechał!

Jedynie co nadaje się do poprawy to szybkość zmiany biegów łopatkami...to działa 2x wolniej w porównaniu do CVT, ale również idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...