Skocz do zawartości

Dakar 2011


szubaru

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Generalnie tegoroczny dakar to spory sukces Polaków - Po Hołku spodziewaliśmy się wyniku w pierwszej piątce - i Hołek nie zawiódł, choć po cichu liczyłem na trochę więcej, zobaczymy za rok to był pierwszy start w BMW.

Czachor stylem weterana jechał swoje i 10 w generalce, szkoda tylko ,że przytrafiła się ta kontuzja Przygońskiemu, jestem pewien ,że walczył by o TOP 5.

No i na koniec niesamowita niespodzianka Łaskawca,pudło w pierwszym starcie na Dakarze, ktoś się spodziewał ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to bardzo dobry wynik Hołka , w tym roku Nissanem by juz nie powalczył.

Biorac pod uwage ze Peterhansel jak by ne bylo czlowiek ktory wygral ten rajd w samochodzie 3 razy tez nie mial podejsca do VW o czyms swiadczy.Mysle ze hołkowi latwiej bylo wbic sie niefabrycznym autem do pierwszej 5-10 tki niz obecnie wbijac sie na pudlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety ale nie przylacze sie do "lubu dubu" Hołka. Co z tego ze jechal nowym autem - on jest profesjonalista!!!. Spojrzmy na to realnie. Skoro rok temu byl 5 autem duuuzo gorszym to tylko tak mozna odczytac ten wynik jako porazke.

 

podobnie bylo na Rajdzie Polskim kiedy jechal WRCem na swoim terenie - dojechal...

 

Czy on chce wygrywac, czy tez trwac w rajdach? Bo mam wrazenie ze chce trwac...

 

Wiem ze naraze sie ta wypowiedzia wielu osobom, ale lyzka dziegciu tez sie przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Edge- jak sam Hołek powiedział - Dopiero poznaje ten samochód i jego mozliwości, w przyszłym będzie dużo lepiej. Poza tym jechał dla Peterhnsela który był nr 1 w BMW i miał sporo problemów jadąc agresywniej.

Tez mnie to denerwuje ale co zrobić. kibicować dalej :D

Nudzi mi się bez Dakaru :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ,że był 2 kierowcą BMW w Dakarze, a do VW nie było absolutnie żadnego podejścia. BMW wygrało w Dakarze jeden OS.

 

2 lata temu był 5 Nissanem i miał dużo szczęścia, odpadło bardzo dużo aut, a X-Raid, nie wystawiało tyle samochodów. Z resztą wystarczy popatrzeć na Romę - jechał autem Hołka i co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był to jeden z najtrudniejszych Dakarów ze 156 samochodów na starcie do mety przetrwało ledwo 53 , motocykli na starcie 186 na mecie 94 , ciężarówek na starcie 72 meta 41 ,quadów na starcie 38 na mecie 14 :idea:

 

-- 19 sty 2011, o 22:37 --

 

jutro w Olsztynie spotkanie z Hołkiem po Dakarze jak ktoś ma czas i blisko 8) :

 

http://terenowe.autoklub.pl/news/spotka ... ycem,33970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, jeszcze sie nie uspokoiłem od emocji, własnie natknąłem się w hotelu Interconti na Rafała Sonika. Nie mogłem sie powstrzymać od złożenia gratulacji, pozdrowienia od kibiców z forum (mam nadzieję że nie macie nic przeciwko) Zaprosił na video-czat, opowiedział historię wypadku i że jeszcze nie może wciskać sprzęgła ta ręką i że zaczyna rechabilitację. Jescze mam wypieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był to jeden z najtrudniejszych Dakarów ze 156 samochodów na starcie do mety przetrwało ledwo 53 , motocykli na starcie 186 na mecie 94 , ciężarówek na starcie 72 meta 41 ,quadów na starcie 38 na mecie 14 :idea:

 

Sprawdź edycje 2002 to dowiesz się co to trudny Dakar, gdzie organizator musiał po maratonie kasować kary za spóźnienia i wydłużać działanie CP i met, bo dojechało by 10% stawki, ponadto w Afrykańskich edycjach startowało prawie drugie tyle zawodników.

Obecnie niewielu mniej zawodników startuje w "konkurencyjnej" imprezie Africa Race organizowanej przez starą ekipę Dakarową, startuje tam "stara gwardia" takie legendy jak Shlesser, ponadto fabryczny serwis KTM wycofał swoje wsparcie dla Dakaru w Ameryce Południowej i wrócił do Afryki.

Reasumując wg mojej i wielu opinii Dakar w Ameryce Płd to nieporozumienie, docinki po piasku i wydmach niewiele ponad 500km gdzie w Afryce jest ich 5 000 - 8 000km.

Twórca i założyciel Rajdu Dakar Thierry Sabine przewraca się w grobie, jego idee i założenie zostały pogrzebane przez rozgrywki finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto w Afrykańskich edycjach startowało prawie drugie tyle zawodników.

 

 

z tym drugie tyle to trochę przesada , największa liczba startujących to rok 2005 688 pojazdów potem 1988 603 pojazdy w roku 2011 wystartowało 413 pojazdów :idea:

 

Twórca i założyciel Rajdu Dakar Thierry Sabine przewraca się w grobie, jego idee i założenie zostały pogrzebane przez rozgrywki finansowe.

 

na to nic nie poradzimy tv decyduje który rajd będzie pokazywany a sposorzy gdzie się odbędzie :(

ponieważ nasi startują w Dakarze ( a nie Africa Race) to to komentujemy i im kibicujemy 8)

 

 

docinki po piasku i wydmach niewiele ponad 500km gdzie w Afryce jest ich 5 000 - 8 000km.

 

Dakar od 1995 roku kiedy jeszcze się ścigano w Afryce tylko 3 razy i to niewiele miał więcej niż 10 000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...