Skocz do zawartości

Nie zapala jak jest zimno


tomekm17

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, subaru legacy outback 2.5 rok 2000r. nie zapala gdy temp. zewnętrzna jest niższa niż ok. -8st. Po włożeniu i przekręceniu kluczyka w poz.1 lampka check engine cały czas miga, dopiero po kilkudziesięciu a czasem po kilkuset próbach przekręcania kluczyka lampka się świeci jednostajnie i wtedy auto zapali nawet przy -20st. Po podłączeniu komutera wyskoczył błąd anteny immo, ale okazało się że nie była ona w ogóle podłączona. Byłem w dwóch serwisach jeden stwierdził błąd anteny immo a drugi oprócz tego moduł anteny immo. Jaka może być przyczyna że samochód nie zapala. Moduł anteny? Może trochę pochopnie byłoby go wymieniać. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo . W Twoim immo poszła cewka i nie pali . Wyciągnij kostkę (moduł ) spod deski i spróbuj podgrzać zapalniczką . Zaraz poszukam linka do swojego tematu . :P

viewtopic.php?f=24&t=115253&view=unread#unread

 

Zobacz czy pali się taka duża kropa na środku u dołu tablicy tj. kluczyk immo . Jeśli tak to musisz wymienić i moduł i pastylkę w kluczyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy oprócz modułu muszę też wymienić antene immobilizera? a może w samym module coś pogrzebać, czy nie bardzo sie da?

Antenę nie bo ona nie jest kodowana . Musisz mieć nowy moduł i do tego pastylkę w kluczyku trza wymienić . Koszt modułu ok.600 zł . Pastylka oryginalna kosztuje ok 300 zł . Pastylka podrabiana ok 100 zł . Ja robiłem w Radomiu . Przeczytaj mój temat to zrozumiesz . Nie próbuj naprawiać bo to prawie niemożliwe . To są części lutowane gorącym powietrzem i robi się pod dużym szkłem powiększającym .

Teoretycznie to mogło tez coś się zepsuć w sterowniku pod siedzeniem , ale to już idzie w 5 000 zł czy więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...