Jump to content

Przymarzające hamulce

filester

Recommended Posts

Zauważyłem dziś pewien niepokojący objaw. Po jakiejś godzinie-dwóch stania przy ruszaniu da się usłyszeć puknięcie odbijających klocków tak jak by były przymarznięte. Dodam, że nie zaciągałem ręcznego. Auto stało po zatrzymaniu jedynie na biegu. Jakieś pomysły gdzie może leżeć przyczyna?

Zauważyłem dziś pewien niepokojący objaw. Po jakiejś godzinie-dwóch stania przy ruszaniu da się usłyszeć puknięcie odbijających klocków tak jak by były przymarznięte. Dodam, że nie zaciągałem ręcznego. Auto stało po zatrzymaniu jedynie na biegu. Jakieś pomysły gdzie może leżeć przyczyna?

Standardzik :)

Mam to samo jak np. umyje auto i je wstawie od razu do garazu bez jazdy - po prostu woda, która tam jest wysycha i klocki sie lekutko przylepiaja do tarczy. Trza delikatnie ruszyc albo puknac lekko zaciski zanim sie ruszy.

W zime dzieje sie podobnie bo zamarza Ci woda/snieg, ktory sie zebral podczas jazdy.

Nie ma sie czym jakos strasznie przejmowac, wszystkie samochody tak maja :mrgreen:

Klocki Ci raczej nie wypadna, przynajmniej nie powinny :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Na tyle juz mam pokrzywione, bo bije pedał hamulca.

Ale postanowiłem, ze przed końcem zimy nie będę tego robić, żeby za chwilę nie było tak samo.

Ala akurat zimą trudniej pokrzywić . Najłatwiej pokrzywić wjeżdżając w kałuże z bardzo rozgrzanymi tarczami .