Skocz do zawartości

Przednie światła


kormoran

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do posiadaczy Legacy 3 generacji. Czy w waszych autach po przekręceniu zapłonu jednocześnie zapalają się przednie lampy? W moim autku tak jest i nie wiem czy to tak ma być, czy może jakiś bardzo mądry poprzedni właściciel jakoś to sobie tak podłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe u mnie przy ustawieniu świateł włączone (zapalają się po przekręceniu kluczyka) żarówki nie przepalają się. A jeśli zapalałem zapłon i dopiero wtedy włączałem światła to zdarzyło się kilka razy ze żarówka w przednich światłach się przepaliła. Może Subaru wiedziało o tym i dlatego stosowało takie rozwiązanie.

 

Czy Was tez tak zdarzyło się z żarówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to każdy Subarak tak ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jednak nie wszystkie :)

w Każdym radzie moj legac, legac '92, forek '97 i '06, też tak na pewno mają,

myślałem więc że to subarakowy tttm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszystkie bo wcześniej miałem Imprezę GT i czegoś takiego nie było.

Dziwne, może miałeś coś modyfikowane, jeździłem przez jakiś czas wolnossącą (buda jak pierwsze GT) jak i WRX (bug eye) i światła działały identycznie jak w każdym innym Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszystkie bo wcześniej miałem Imprezę GT i czegoś takiego nie było.

Dziwne, może miałeś coś modyfikowane, jeździłem przez jakiś czas wolnossącą (buda jak pierwsze GT) jak i WRX (bug eye) i światła działały identycznie jak w każdym innym Subaru.

 

O czyli jednak miałem rację :)

 

Ale wiecie co, jak i tak zawsze gaszę je przełącznikiem... nie wiem czy to dobrze czy nie ale takie mam przyzwyczajenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele najnowsze generacji (Impreza 08+, Forek 09+, Legacy 10+) mają inne rozwiązanie - światła się włączają w momencie włożenia kluczyka do stacyjki, nie posiadają zaś włącznika świateł postojowych na kolumnie kierownicy.

 

Osobiście preferuję tradycyjne rozwiązanie bo pozwala w ogóle nie przejmować się światłami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła się włączają w momencie włożenia kluczyka do stacyjki

Powiem wiecej, wystarczy dotknąć stacyjkę kluczykiem i już się włączają :o

 

Mnie to rozwiązanie strasznie irytuje, bo jak się na przykład zatrzymam i chcę posłuchać radia, to gaszę światła.

Potem ruszam i zapominam włączyć :evil:

Pytałem w ASO, nie da się tego przestawić :(

 

O wiele lepsze było poprzednie, gdzie światła włączały się dopiero po dwukrotnym przekręceniu kluczyka :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję temat. Sprawa świateł w legacy jest ciekawa. Posiadam starego turbodziadka i tam było świetne rozwiązanie. Za schowkiem po prawej stronie deski rozdzielczej jest kilka wtyczek. Jedna para z nich odpowiada właśnie za światła. Kiedy jest rozłączona światła zapala sie włącznikiem przy kierownicy... ale jak jest spięta swiatła zapalają się po przekręceniu kluczyka. Czyli można wybierać opcje. Teraz mam legasia III i zastanawiam się czy jest podobna opcja. Bo obecnie światła są odpalane przy kierownicy. Mam nawyk z innych aut je wyłączać mimo że gasną op przekręceniu kluczyka.A w słoneczny dzień zdarzyło mi się zapomnieć ich włączyć ku uciesze panów policmajstrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...