Jump to content

Trudnosci ze zmiana biegu STI 08

karas26

Recommended Posts

witam,

mam taki dziwny obiaw, na zimnym samochodzie bardzo ciezko chodzi lewarek zmiany biegow, dotyczy to tylko 1 i 2, przy zmianie z 1 na 2 czasem nawet zgrzytnie, ale trzeba uzyc duzej sily by presunac lewarek, po kilku minutach jak sie samochod zagrzeje jest juz OK i biegi wskakuja pieknie, w czym moze bys problem? Olej? sprzeglo? samochod ma 75tys km

prosze bardzo o podpowiedz

pozdrawiam

Karas

czyli masz na mysli kolego ze to taki standard dla STI?? ja niestety przedtem tego nie zauwazylem a bywalo juz chlodniej, teraz auto w cieplutkim garazu zaparkowane i jakies takie cuda, moze kwestia oleju?? dziwne jest tez ze tylko 1 i 2 sprawia trudnosci, pozostale biegi piknie sie wrzuca.

a tak na marginesie, jak sprawdzic poziom oliwy w transmisji w STI 08? w instrukcji pisza ze nie ma wskaznika poziomu oleju wiec jak sprawdzic? jakies korki napelniajace/spustowe?

pozdrawiam

Jeśli nie było tego wcześniej to oznacza, że jest coś nie halo :roll: Ciężko zdiagnozować przez internet, we wcześniejszych STi bagnet od skrzyni wystaje z lewej strony pod intercoolerem - nie wiem jak to wygląda w MY08 8)

dziki kolego, moze sie orientujesz jak czesto trzeba wymieniac olej w skrzyni/dyfry w STI 08? ja mam juz 75k km i jeszcze nie wynienialem wiec moze to tez byc przyczyna,gdzies wyczytalem ze co 50kkm trzeba wymieniac ale nie wiem czy to prawda.

pzdr

moze sie orientujesz jak czesto trzeba wymieniac olej w skrzyni/dyfry w STI 08?

jak 75 tys i nie byl wymieniany to bym sie pospieszyl :idea: ....zdecydowanie poprawi sie zmiana biegow 1-2 w zimie ale tez bedzie ciężej na poczatku przy - temp.

olej zmieniasz co 60 tyś , dawniej bylo co 50 tyś i warto tego pilnować nie tylko ze wzgledu na te zmiany...

moze kwestia oleju

Bardzo prawdopodobne. Jak miałem zalany gęstszy olej, zimą lekko mi haczyły jedynka i dwójka, dopóki samochód nie złapał trochę temperatury. Wyjściem było odpalenie, zaczekanie na luzie, aż trochę się podgrzeje i dopiero start w drogę.

Notabene wypowiadający się tu Andrzej polecił mi zmianę powrotną na seryjny olej i dobrze się stało 8).

OEM do skrzyni do 75W90, przynajmniej w jednym z łódzkich ASO :)

Więc pewnie extra-s :wink:

BTW: dość lekki olej :idea: lepkość w 100C <14cSt

http://webfors.com/of_pics/extraS.jpg

a formuła chemiczna raczej nie wskazuje na syntetyk... bo do czystych syntetyków raczej się aż tak wielkiej ilości wapnia (czyścika) nie dodaje.. :roll: :?

-- 29 lis 2010, o 14:15 --

FF 75W-140 :?: :shock:

[brüno mode on]

Ah ja!

[brüno mode off]

hehe to teraz ogłaszaj wszem i wobec że nie tędy droga... :twisted:

A OEM daje radę przy dynamicznej jeździe :idea: :?: bo zapasu lepkości to on nie ma.. :?

zapasu lepkości to on nie ma.. :?

I stąd była potrzeba innego oleju - w moim woziel po ostrzejszym upalaniu na śniegu, DCCD i dyfry zaczynały się zachowywać bardzo dziwnie i wyglądało na to, że przyczyną był olej, który pod wpływem temperatury się "rozlepczył".