Jump to content

Jak wyłączyć ABS

mmg

Recommended Posts

Podpowie ktoś, jak wyłączyć ABS w Imprezie GL 4wd 96?

I jeszcze taka ciekawostka - wczoraj poupalałem chwilę na śniegu i ABS sam się wyłączył po chwili - auto czyta w moich myślach, czy jakiś inny mechanizm to reguluje?

A jak Cię bedzie kontrolka wku.... denerwować to naklej kawałek taśmy :D A co to znaczy "sam się wyłączył"? Zapaliła sie kontrolka? Może nie wyłączył się tylko popsułeś... :wink:

Zapaliła się kontrolka

Po ponownym odpaleniu auta zgasła czy nie? Jeśli nie to coś popsułeś.

Wyjmij bezpiecznik - który i gdzie go szukać?

Przy lewym słupku masz skrzynkę bezpieczników. Powinieneś mieć plastikową pokrywkę tej skrzynki. Na tej pokrywce jest naklejka z rozpisanymi bezpiecznikami - który od czego.

Zapaliła się kontrolka

Wyjmij bezpiecznik - który i gdzie go szukać?

No zwyczajowo pod kierownica po lewej.

Na obudowie masz rysunek jeśli mnie pamięć nie myli to 2 rząd 2 od lewej :mrgreen:

Jak dobrze złapiesz palcami to w czasie jazdy da się go wyjąć :wink:

Taka ciekawostka z forka jak wyjmę to fajne hamuje jest stabilny.

Z seata jak wyjąłem to się prawie rozwaliłem przy pierwszym dotknięciu pedału :lol:

Tyle ze tam bęben na tyle to może dlatego.

Jak sobie zdejmiesz pokrywkę od bezpieczników to wyjmij bezpiecznik z rzędu na samym dole skrzynki 4 od drzwi.

PS: Też mi się tak parę razy zdarzyło. Nie jestem pewien ale było tak jak podczas jechania bokiem (prawie obrótka) gdzie koła kręcą się w różnych kierunkach wcisnąłem pedał hamulca. Moja impreza z tego samego rocznika hamuje bajecznie bez abs ;)

Pozdrawiam

I jeszcze taka ciekawostka - wczoraj poupalałem chwilę na śniegu i ABS sam się wyłączył po chwili - auto czyta w moich myślach, czy jakiś inny mechanizm to reguluje?

Może "kręciłeś" zawieszonymi kołami gdzieś i ABS uznał, że to nie może być prawda... przynajmniej do następnego odpalenia.