Skocz do zawartości

Forester MY'03 US vs EU - jakie różnice ??


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem archiwum i nic ciekawego nie znalazłem (owszem o różnicach WRX/STi napisano sporo - ale o Forysiu niewiele).

 

Szczególnie interesują mnie różnice w wersjach z 2.5 litrowym silnikiem bez turbiny.

 

Przy okazji - jak mocno "żywotny" jest automat w tej wersji (autka z US w większości mają taką skrzynię).

 

pozdrawiam,

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie interesują mnie różnice w wersjach z 2.5 litrowym silnikiem bez turbiny.

 

Podstawowa różnica: 2.5 w Europie nie było :mrgreen:

 

A czy aktualnie nie ma w ofercie SIPu właśnie 2.5 bez turbiny ?? (niestety oferta na stronie www od jakiegoś czasu jest aktualizowana i aktualizowana i nie mogę tego sprawdzić).

 

Jeśli nie ma 2.5 EU - to w takim razie proszę o info nt różnic 2.5 US względem 2.0 EU (pomijam pojemność i moc w tym przypadku :-) ).

 

Czy silnik 2.5 i ew. skrzynia automatyczna to to samo co było/jest montowane w Legacy ?? (głównie chodzi mi o ew. problemy przy serwisie - czy będą jakieś nietypowe części dostępne wyłącznie na zamówienie z US bo nie będzie ich w europejskich wersjach Forysia ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... Roland - sluszny wybor sasiedzie :)) licze, ze bedziemy znowu smigac tymi samymi Subarakami :))

 

a propos Forysia - to kiedys sie pytalem o to, ale jak zwykle sie zofftopiczylo :lol:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... t=forester

 

Gadalem tez z Dzankiem na ten temat i powiedzial, ze roznice silnikowe nie sa duze. Calkiem mozliwe, ze silnik jest bardzo zblizony do wersji europejskiej 2,5l montowanej w Legacach. Nie wiem jaka w stanach jest sprzedawana benzyna (liczna oktanowa), wiec mozliwe, ze sa tez drobne roznice w elektronice sterujacej.

 

pozdraffka

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka w stanach jest sprzedawana benzyna (liczna oktanowa), wiec mozliwe, ze sa tez drobne roznice w elektronice sterujacej.

 

Bardzo podobna, tylko w innych jednostkach ;).

 

Ten silnik, to chyba ten sam, co w 2.5 RS.. Ale ile to ma wspólnego z tym legasiowym, który właśnie przestali produkować? Hmm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka w stanach jest sprzedawana benzyna (liczna oktanowa), wiec mozliwe, ze sa tez drobne roznice w elektronice sterujacej.

Bardzo podobna, tylko w innych jednostkach ;).

AKI: Anti Knock Index

RON: Research Octane Number

 

Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...