Skocz do zawartości

Ślizganie się po zaśnieżonym parkingu....


drZ

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, jak tylko spadł śnieg od razu pojechałem pod pobliskie makro poślizgać się na zaśnieżonym parkingu.

 

Zabawa przednia i przy okazji ucząca trochę respektu do samego siebie,

bo mimo wszystko łatwo jest stracić kontrolę nad autem...

 

Pytanko: czy od takiego kręcenia kółek przez jakiś czas można coś w aucie uszkodzić?

 

przyczepności wszystkim życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Które makro? też bym pojechał :)

 

Na bielanach.

 

Potem dołączył jeszcze ktoś BMW, Navarą , i Hondą Civic, zrobiło się ciasno więc się zawinąłęm, ale pierwszy byłem ;)

 

Pytanko: czy od takiego kręcenia kółek przez jakiś czas można coś w aucie uszkodzić?

Tak. Najczęściej koło o krawężnik :mrgreen:

 

Ja bałem się trochę żeby budki z koszykami nie zdjąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drZ, jeżeli nie szarpiesz ręcznym bez wciśniętego sprzęgła to Subarak będzie się tylko cieszył :) Oczywiście wszystko z umiarem. Sprzęgło wiskotyczne też można przegrzać ale łatwe to nie jest. Więc ślizgaj się, ucz się, nabieraj wyczucia :) Nigdy nie wiadomo kiedy te umiejętności się przydadzą.

 

Pamiętaj: ręczny zaciągaj tylko wtedy gdy masz wciśnięte sprzęgło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a jakie są zagrożenia dla auta w automacie podczas kręcenia kółek i latania bokami? Ktoś mi mówił, że najbardziej narażona jest wiskoza - prawda?

Co do skrzyni to jak już kręcę sobie na puchu to raczej na zablokowanej jedynce, a jak bokami chcę polatać no to już trochę się trzeba rozpędzić i podczas przerzucania fury z jednego boku na drugi trochę się dogazowywuje... a co na to automat ? Oczywiście mowa o umiarkowanej zabawie, bez pałowania silnika na maksa i nie przez godzinę tylko przez kilkanaście minut z przerwami.. :)

 

Padaj śniegu, padaj!

 

P.S. ciekawe czy w tym roku też będzie lodowisko na Bemowie obok wjazdu na teren ośrodka egzaminacyjnego :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Najczęściej koło o krawężnik :mrgreen:

 

Ja o mało w ramach inauguracji zimy nie zaliczyłem takiej akcji (już raz mi się udało to dwa lata temu) i to jak ostatnia lama na parkingu na stacji benzynowej, na oczach panów od nalewaka, z zachwyceniem patrzących na moją wywoskowaną imprezę :oops::). Ale byłby wstyd... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze drodzy koledzy jest to że, wcale nie potrzebujemy do takiej zabawuni 200 HP pod maską :twisted:

 

Chociaż muszę powiedzieć że na letnich kapciach troszke mi strach,dlatego właśnie czekam aż się ściemni,ulice opustoszeja,życie miasta zatrzyma się na te pare godzin... a ciszę nocy przerwie tylko odgłos boxera i mój szatański śmiech kończący każdy udany (mam nadzieje :lol: ) boczek :twisted:

 

Pozdrawiam i wiatru w kołach życze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zaciąganiem ręcznego to ja tylko dodam, że jednak nie należy tego robić zbyt często, a jeśli już to zaciągać tylko na chwileczkę - "szarpnąć" - a nie broń Boże zaciągnąć i trzymać przez kilka sekund ciesząc się, że dupka się ślizga :)

 

Subarakiem można też pięknie driftować i bez rękawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały OFFTOP. Ślizganie na parkingu w momencie pojawienia się straży miejskiej bądź policji, kosztuje 500zł i 6ptk karnych.

Niestety info potwierdzone od pana policjanta :?

 

 

A jaka argumentacja Policji?

Stworzenie zagrozenia? niedostosowanie predkosci?

Tak z ciekawosci zapytam...

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zaciąganiem ręcznego to ja tylko dodam, że jednak nie należy tego robić zbyt często, a jeśli już to zaciągać tylko na chwileczkę - "szarpnąć" - a nie broń Boże zaciągnąć i trzymać przez kilka sekund ciesząc się, że dupka się ślizga :)

 

Subarakiem można też pięknie driftować i bez rękawa :)

 

ja dodam że rękaw na śliskim nie za bardzo działa. Wypluwa przodem jakby ręczny przednie koła blokował.

Jest dużo innych fajniejszych sposobów na złożenie aua na śliskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam że rękaw na śliskim nie za bardzo działa. Wypluwa przodem jakby ręczny przednie koła blokował.

 

Zależy kiedy się go zaciągnie, ale fakt - ryzyko wyplucia przodem bardzo wysokie. Na to się o mało wczoraj nie naciąłem na opisywanej stacji benzynowej :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wracając z pracy nie mogłem się powstrzymać i znów zajechałem na wspominany wcześniej parking ;) tylko tym razem trochę zasp się już porobiło więc zabawa trwała krócej bo śnieg zbyt głęboki.

 

Ręcznego nie używam bo fajnie się zwija po prostu przy dodaniu gazu.

 

w świetle noweli kodeksu drogowego mało nęcące. Motyla noga :evil:

Przecież to wręcz przeciwnie, człowiek chce poćwiczyć żeby na drodze bezpieczniej podróżować...

Ciekawe czy WŁADZA będzie tak samo gadać ja się w śniegu zakopią i ktoś z nas będzie ich wyciągał :)

 

Ale fakt trzeba na nich uważać!

 

Czyli reasumując są dwa zagrożenia takiego ślizgania: krawężniki i... krawężniki! :D

 

Więc w sumie jedno!

 

A w sprawie ewentualnej inauguracji sezony pod makro na bielanach parking cały w śniegu...

 

Miłej jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcji z wciśniętym sprzęgłem to też dotyczy?

 

przy AWD nie ma innej opcji niż ręczny + sprzęgło ;) No chyba że masz rajdówkę z pełną elektroniką i hydraulicznym ręcznym, to wtedy automatycznie "rozpina napędy" jak się to mówi, gdy za niego pociągniesz. Ale gdybyś był na etapie posiadania pro-rajdówki to byś tu nie zadawał tego pytania :mrgreen:

 

Czyli reasumując są dwa zagrożenia takiego ślizgania: krawężniki i... krawężniki!

 

Mogę ten cytat dać sobie do podpisu, mogę, mogę? :mrgreen::lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...