Skocz do zawartości

Akcja zima


abend

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są szczegółowe warunki tzw. "Akcji zima"?

Z opisu na stronie subaru.pl wynika, że: "Akcja ta polega na standardowym wyposażaniu nowych samochodów w opony zimowe w okresie od 01 listopada 2010 do 28 lutego 2011 roku. "

 

Czy odbierany na przełomie listopada/grudnia 2010 nowy samochód powinien być wyposażony w zestaw opon zimowych? Czy też są jeszcze inne, ukryte warunki do spełnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy odbierany na przełomie listopada/grudnia 2010 nowy samochód powinien być wyposażony w zestaw opon zimowych?

Wydaje mi się że, nie chodzi tu o termin odbioru tylko zamówienia.

Akcja zima dotyczy samochodów zamówionych w okresie od 01 listopada do 28 lutego i tak jest już od wielu lat...

W końcu to przy zamówieniu ustalasz co i za ile kupujesz :idea:

Odbiór to nie czas na negocjacje, to czas błogiej radości... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://subaru.pl/news2010n000109.html

"Szczegóły u naszych dealerów."

 

Jak widzę od jednego z "naszych dealerów" dostałem już odpowiedź :D

 

A napisano, że "w trosce o Państwa bezpieczeństwo..." - przecież nikt nie żąda DODATKOWEGO kompletu opon, tylko ZAMIAST letniego zestawu wypadałoby założyć ogumienie odpowiednie do sezonu.

 

Kiedyś DYREKCJA tak ładnie napisała, chyba w tej samej sprawie:

można cos oferowac nie oczekując niczego w zamian:

" Tylko żywy klient może ponownie kupić auto".

BTW: Mam nadzieję, że w porze zimowej auta mają zalany ZIMOWY płyn do spryskiwaczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba miec najpierw opony zimowe ja w rozmiarze 225/60/17 nigdzie nie moge dostac oczywiscie sip chyba zaspal bo w salonach subaru nigdzie nie ma.Oczywiscie dzwonilem do sip i zapytalem czy moge zalozyc zamiennik np 215 65 17 niestety nie moge bo utracje gwarancje ,moj obk stoi w garazu,co maja do gwarancji inne rozmiary opon nie wiem.paranoja.moze dyrekcja ma jakies pomysly gdzie ewentualnie mozna kupic 225/60/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy akcja dotyczyła także tego samego okresu roku 2009/2010? Pytam bo zamówiłem auto 19.02.2010 na co mam stosowne dokumenty a żadnych opon przy odbiorze auta nie dostałem (odbiór w czerwcu 2010). Czyżby ktoś o mnie zapominał bo nie sądzę, że powód był inny...?

Proszę Dyrekcję o jednoznaczną odpowiedź.

Areo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żadnych opon przy odbiorze auta nie dostałem

Chyba jakieś były ;) na samych felgach ciężko wyjechać - utrata gwarancji?

 

Akcja podobno trwa już kilka lat. Interpretacja jest zawsze korzystna dla WŁAŚCIWEJ strony.

 

Zdrowy rozsądek wskazywałby, że termin odbioru samochodu jest ważny - jeśli rzeczywiście DYREKCJI zależy na bezpieczeństwie!

 

Niestety na forum "Pytań do Dyrekcji" szybciej otrzymuje się informację od tych co chcą wyręczyć Dyrekcję, a Dyrekcja nie zaprzecza bo pewnie jej na rękę w danym momencie... :(

 

Mój post też się w powyższe wpisuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie

Oczywiście stwierdzenie "żadnych opon nie dostałem" jest nieprawdziwe bo wyjechałem na letnich Geolander G95 (M+S). Chodziło mi ze nie otrzymałem w ramach akcji zima jeśli się na nią kwalifikowałem opon zimowych.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Andrzeju dzwonilem do pana salonu dzisiaj z tego co powiedzieli mi panscy pracownicy zakladacie teraz zimowe 2156517 do obk dzwonilem do sip-u i niestety nie moge sobie zalozyc 2156517 bo utrace gwarancje to jak to w koncu jest mozna czy nie, nie moge wyjechac z garazu poniewaz mam ubezpieczenie w pzu jak bede mial stluczke w zimie na letnich oponach to nici z odszkodowania,a jak zaloze 2156517 to strace gwarancje w aso subaru ,albo ja jestem idiota albo ze mnie chca zrobic idiote.pozdrawiam dyrekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Andrzeju dzwonilem do pana salonu dzisiaj z tego co powiedzieli mi panscy pracownicy zakladacie teraz zimowe 2156517 do obk dzwonilem do sip-u i niestety nie moge sobie zalozyc 2156517 bo utrace gwarancje to jak to w koncu jest mozna czy nie, nie moge wyjechac z garazu poniewaz mam ubezpieczenie w pzu jak bede mial stluczke w zimie na letnich oponach to nici z odszkodowania,a jak zaloze 2156517 to strace gwarancje w aso subaru ,albo ja jestem idiota albo ze mnie chca zrobic idiote.pozdrawiam dyrekcje.

A tą gwarancję to masz stracić na całe auto :shock: , bo chyba się komuś w głowie pomieszało :? w SIP-ie ( jeżeli to prawda z tą utratą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rombu

Przede wszystkim wcale nie znaczy to że ma się zimówki gdy jest i M+S. Oznaczane to tyczy się opon wielosezonowych które można użytkować i latem . Np na oponach na rynek amerykański każda opona ma oznaczenie m+s. Terenowe tak samo a niekoniecznie są to zimówki. Na zimówkach masz charakterystyczne oznaczenie płatek śniegu lub napis "winter" lub "snow". Tak więc jeśli ktoś nie szuka kompromisu i chce mieć typowe opony zimowe (dużo bardziej przyczepne niż wielosezonowe) to wspomniane wcześniej oznaczenie nic mu nie powie. Są kraje w których trzeba zmieniać opony z letnich (przepisy) na zimowe i po to czasem pisze się M+S na letnich aby były dopuszczone do jazdy zimą bez konsekwencji straty dowodu. W przypadku Geolander G95 to opony te praktycznie nie nadają się do jazdy zima czego sam doświadczyłem. Zresztą wystarczy poczytać na forum lub opinie o tych oponach.

Ja się pytałem czy w przypadku jaki opisałem przysługuje mi dodatkowy typowy komplet opon zimowych. Proszę czytać uważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Andrzeju dzwonilem do pana salonu dzisiaj z tego co powiedzieli mi panscy pracownicy zakladacie teraz zimowe 2156517 do obk dzwonilem do sip-u i niestety nie moge sobie zalozyc 2156517 bo utrace gwarancje to jak to w koncu jest mozna czy nie, nie moge wyjechac z garazu poniewaz mam ubezpieczenie w pzu jak bede mial stluczke w zimie na letnich oponach to nici z odszkodowania,a jak zaloze 2156517 to strace gwarancje w aso subaru ,albo ja jestem idiota albo ze mnie chca zrobic idiote.pozdrawiam dyrekcje.

 

Spokojnie moze Pan zalozyć te 215/65/17 :idea: , nie ma związku z gwarancją :!: :!: Byc może takiego rozmiaru nie przewidziano/dopisano jako zamiennik do OBK d. ale z gwarancja nie ma to nic wspólnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar gum zapisany jest w homologacji jako jedyny słuszny.

Tak się składa, że dla OBK 2010 mam dwie homologacje ciężarową i osobową.

I tak

dla ciężarówki jedynym słusznym rozmiarem jest 225/60R17

dla osobówki natomiast 225/45R18

 

Skąd ta różnica nie wiem. Jednego jestem pewien, że osobowe w salonie stoją na 17'' więc SIP łamie prawo?

 

Na moje pytanie w ASO czy wolno założyć inną oponę powiedziano stanowczo NIE, ale tam (czyli w homologacji) wpisują co im pasuje.

 

Czy ktoś umie wyjaśnić mi to kuriozum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Przepraszam za opóźnienie.

Ostatnio miałem wyjatkowo dużo obowiązków służbowych ( być może nawał ten wynika z urlopu, na który sobie uprzednio pozwoliłem ).

 

Dostępność opon.

Opony we właściwym rozmiarze zamówiliśmy w sierpniu w wystarczającej ilości.

Niestety producent nie dotrzymał uzgodnionych terminów dostaw.

Intensywne poszukiwania przyniosły bardzo ... ograniczone wyniki.

Niemniej DT dalej prowadził działania ... z pozytywnym skutkiem.

Zimowe opony 225 są już dostępne.

 

Inny rozmiar a gwarancja.

Dopuszczalne rozmiary opon są uwidocznione na słupku B po stronie kierowcy.

Zastosowanie opon o innym rozmiarze ( tu: 215 zamiast 225 ) nie ma wpływu na gwarancję ( za błędną informację ze strony SIP przepraszam - koledzy zostali już odpowiednio poinstruowani ).

Wpływ na gwarancję bedzie istniał tylko wtedy, gdy będzie widoczny bezpośredni związek przyczynowo - skutkowy ( np. zamontowanie b. szerokich opon - powiedzmy 275 do samochodu ze standardowymi 195 i w konsekwencji uszkodzenie łożysk zwrotnicy na skutek występujących znacznie większych od przewidzianych sił ).

Natomiast stosowanie innego rozmiaru może doprowadzić do konfliktu z Policją ( gdyż brak homologacji ).

 

Akcja Zima

Ze zrozumiałych względów musi istnieć jakaś granica czasowa.

Zasadniczo stosujemy istotnie czas zamówienia samochodu, lecz:

- przy terminach zima / wiosna czas wydania samochodu nie powinien być późniejszy niż do końca marca;

- przy terminach jesiennych samochody zamówione w październiku, a wydawane np. w grudniu są zazwyczaj wydawane na oponach zimowych. Piszę "zazwyczaj", gdyż Akcja Zima częściowo obciąża też dealera. Jeżeli więc dealer przy podpisywaniu umowy z klientem poszedł na zbyt daleko idący ...." kompromis" co do ceny, czy też wyposażenia dodatkowego może go fizycznie nie być stać na sfinansowanie, gdyż negatywna marża brutto ( = sprzedaż ze stratą ) zazwyczaj budzi duże ( zrozumiałe :idea: ) zainteresowanie fiskusa.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar gum zapisany jest w homologacji jako jedyny słuszny.

Tak się składa, że dla OBK 2010 mam dwie homologacje ciężarową i osobową.

I tak

dla ciężarówki jedynym słusznym rozmiarem jest 225/60R17

dla osobówki natomiast 225/45R18

 

 

 

Proszę o odpowiedź na powyższą sprawę. Co jest ważniejsze zapisy na słupku czy w homologacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar gum zapisany jest w homologacji jako jedyny słuszny.

Tak się składa, że dla OBK 2010 mam dwie homologacje ciężarową i osobową.

I tak

dla ciężarówki jedynym słusznym rozmiarem jest 225/60R17

dla osobówki natomiast 225/45R18

 

 

 

Proszę o odpowiedź na powyższą sprawę. Co jest ważniejsze zapisy na słupku czy w homologacji?

Jesli masz 2 Homologacje, cięzarową i osobową to:

W przypadku gdy jedziesz w sprawach służbowych zakładasz 225/60R17 a gdy w sprawach prywatnych przekładasz kola na 225/45R18. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar gum zapisany jest w homologacji jako jedyny słuszny.

Tak się składa, że dla OBK 2010 mam dwie homologacje ciężarową i osobową.

I tak

dla ciężarówki jedynym słusznym rozmiarem jest 225/60R17

dla osobówki natomiast 225/45R18

 

 

 

Proszę o odpowiedź na powyższą sprawę. Co jest ważniejsze zapisy na słupku czy w homologacji?

 

Ale w dowodzie rejestracyjnym chyba masz jednoznaczną informację? Jak mniemam taką, że auto jest ciężarowe (podobnie jak moje), więc - moim zdaniem - powinieneś stosować się do wymogów tej homologacji (czyli 225/60 R17). Jeśli przerejestrujesz auto na osobowe, powinieneś stosować się do homologacji osobowej (czyli 225/45 R18).

 

Inna sprawa, że to trochę dziwaczne - może różnica wynika z wymogów dot. ładowności dla auta z homologacją ciężarową :?: Brak zamienników opon w obu homologacjach też jest dosyć idiotyczny no bo czemu nie możnaby mieć osobówki na 225/60 R17 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Rozmiar gum zapisany jest w homologacji jako jedyny słuszny.

Tak się składa, że dla OBK 2010 mam dwie homologacje ciężarową i osobową.

I tak

dla ciężarówki jedynym słusznym rozmiarem jest 225/60R17

dla osobówki natomiast 225/45R18

 

Przepraszam za przeoczenie pytania.

Dla OBK 225/45R18 nie jest właściwym rozmiarem ( niezależnie od typu homologacji ).

Najwidoczniej nastąpił błąd "drukarski" po stronie SIP.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy jedziesz w sprawach służbowych zakładasz 225/60R17 a gdy w sprawach prywatnych przekładasz kola na 225/45R18. :lol:

 

No fakt :mrgreen:. Teraz wiem dlaczego bagażnik jest taki duży.

 

Na szczęście problem SIP już rozwiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...