Jump to content

auto 4x4 ale nie subaru, prośba o pomoc :)

b_ass

Recommended Posts

Witam,

Jako że Legasia przejmuje żonka, ja zaczynam rozglądać się za innym autkiem 4x4.

Wymagania - auto terenowe/pickup 5osobowy. Ewentualnie jakiś SUV z możliwością wyjechania w teren.

Wymagania:

Cena - wstępnie coś około 30tyś.

Silnik - raczej do 3.0 lpg/ bądź ON

Skrzynia - koniecznie automat.

Klimatyzacja.

5drzwi

buda minimum 5 osób + spory bagażnik.

to podstawowe wymagania.

Skłaniam się raczej ku czemuś japońskiemu, ale wszelkie opinie i propozycje mile widziane.

Jeżeli nie znajdzie sie nic ciekawego w tej cenie to pewnie kupię Outbacka jakiegoś.. ale chciałbym poznać wasze propozycje.

Myślałem o Mitsubishi Pajero, Nissan Teranno, Toyota 4runner... ewentualnie nad jakimś Jeepem Cherokee/Grand Cherokee, Suzuki Grand Vitara podobno też daje radę..

Ja swego czasu myslalem o Grand Cherokee z serii WJ z silnikiem 2.7 CRD - ale po poczytaniu forum Jeep mi przeszlo..

Wyglada na to ze ten wybor nie jest ani ekonomiczny ani bezawaryjny ani szybki.

Jedyny plus to fajne wyposazenie i mozliwosc zjechania z drogi w teren ciezszy od lesnej drogi :)

Moze Forester?

PZDR!

Forester jest ok ale wolał bym coś większego... wiesz Forester w sumie malutki jest gabarytowo :)

Właśnie Jeepy wizualnie mi sie najbardziej podobają i do slubu jechalismy ;) no własnie bolą mnie te opinie o awaryjności...

Chodzi Ci o gabaryty zewnetrzne czy miejsce w srodku? Bo wszystkie wymienione przez Ciebie samochody sa zbudowane na ramie i sa przewaznie w srodku duzo ciasniejsze niz wskazywaly by na to wymiary zewnetrzne.

co do gabarytów - powiedzmy że chodzi mi o w miarę komfortową przestrzeń na poziomie Legaca 96. Wiem że są to samochody na ramie i generalnie o coś takiego mi chodzi.

Myslałem o Patrolu y61, ale słyszałem że tam róznie z silnikami bywa? chodzi mi o to żeby autko było w miarę niezawodne a ewentualne naprawy nie kosztowały tyle co Jumbojet :D

Powiem tak. Po głebszej Analizie problemu dochodzę do wniosku że chyba jednak nie potrzebuję dużej terenówki na ramie. Więc tak - zalezy mi na napędzie 4x4 powiększonym prześwicie i radzeniu sobie w tzw lekkim terenie. Więc Mysle jednak że cos pokroju Forester/outback/baja... Zaczyna mnie też zastanawiać Audi Allroad.. co do Outbacka i Baja, strasznie mi się to dzikie malowanie nie podoba... Sam juz nie wiem za czym sie rozglądać...

Co do Tribeci to wnętrze ma Poezja :P wogóle bardzo ładna jest - ale cena... no to juz tak z 40tys trzeba by mieć raczej niestety.. a mamy jeszcze inne wydatki więc to troszke za duzop by było :)

jak szukalem dla siebie czegos to pomoglem sobie stronami mobile.de i autoscout24.de

wklepalem co mnie interesuje:

AWD, ABS, ESP itp itd rocznik przebieg i kase a nastepnie wybieralem z tego co bylo w wynikach

moze tak cos znajdziesz?

czasami mozne sie zdziwic jakie auta sa dostepne w wymaganych ramach kasa/rocznik/przebieg...

PZDR!